Biletomat Koncerty African Beats vol. 1 - Klub Parlament

Koncerty: African Beats vol. 1 - Klub Parlament

Bilety na koncert

African Beats vol. 1 - Klub Parlament

termin

Pt, 01 marca 2019 godz. 20:00

miejsce

Parlament
ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk

organizator

Agencja Artystyczna Perspektywy

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 01 mar 2019 16:00

40 PLN

Wyprzedane 

📄African Beats vol. 1 w Klubie Parlament

Warsaw Afrobeat Orchestra, Mamadou & Sama Yoon, Cocodjembe & Nandaloo

Z początkiem marca Gdański klub Parlament zamieni się w polską stolicę muzyki afrykańskiej. African Beats to nowy cykl koncertów, który przyciągnie nad polskie morze podmuch gorącego powietrza oraz etnicznych dźwięków rodem z Czarnego Lądu.

Podczas pierwszej edycji zagrają takie zespoły jak Warsaw Afrobeats Orchestra oraz Mamadou & Sama Yoon. Plemiennego klimatu dodadzą muzycy trójmiejskiej formacji Cocodjembe & Nandaloo. After party po koncertach rozkręci Mamadou Diouf – pochodzący z Senegalu wokalista, DJ i działacz społeczny. Szykujcie się na całą noc w rytmach roztańczonego afrobeatu! Impreza ma zapoczątkować cykl muzycznych spotkań - African Beats. Zapraszamy na najgorętszą tej zimy imprezę w Trójmieście!!

Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w prawdziwej uczcie dla dusz. Pierwsza edycja African Beats ma zabrać słuchaczy w świat muzyki afrykańskiej tworzonej w Polsce. Organizatorom zależało na zaproszeniu czołowych reprezentantów tych brzmień. Warsaw Afrobeats Orchestra to pierwszy zespół afrobeatowy w Europie Wschodniej. Artyści inspirują się mistrzami afrobeatu, world music, a także polską i afrykańską muzyką tradycyjną. Obok nich wystąpi Mamadou z zespołem Sama Yoon. Mamadou wykonuje swoje piosenki głównie w senegalskim języku Wolof. Nagrał kilka płyt, m.in. z zespołem Voo Voo, Tam Tam Project i Włodzimierzem Kiniorskim. Skład zespołu Sama Yoon tworzą tacy artyści jak Grzegorz Rytka, Michał Marecki, Paweł Mazurczak, Patrycja Napierała oraz Anna Patynek. Pomiędzy artystami wystąpi skład Cocodjembe & Nandaloo - kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W swojej muzyce starają się łączyć Afrykańską tradycję ze słowiańskim temperamentem. Po występie artystów odbędzie się gorące after party, na którym sam Mamadou Diouf stanie za konsoletą i zapewni nam świetną, kilkugodzinną zabawę przy dźwiękach najlepszych afrobeatowych brzmień!


ZESPOŁY:

Warsaw Afrobeat Orchestra to pierwszy afrobeatowy zespół w Europie Wschodniej. Premierowy album wydali w kalifornijskiej wytwórni Ubiquity Records, kolejny w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jedenaście osób na scenie, trzy wokalistki, sekcja dęta, mieszanka funku, afrobeatu, world music, etno i jazzu to elementy charakterystyczne dla Warsaw Afrobeat Orchestra. Nagrania WAO słychać w audycjach radiowych na całym świecie, w BBC zauważył ich Gilles Peterson. Na Innych Brzmieniach supportowali Tony Allena.

Mamadou & SamaYoon to niezwykle wciągające, rytmy z pogranicza afrobeatu i reggae, które hipnotyzują i porywają do tańca. Zespół powstał z inicjatywy Mamadou Dioufa, charyzmatycznego senegalskiego artysty mającego na koncie kilka płyt z takimi artystami jak Włodzimierz Kiniorski czy Voo Voo, oraz saksofonisty Grzegorza Rytki (DAAB, Szwagierkolaska) którzy zaprosili do współpracy muzyków grających na co dzień w znanych, polskich zespołach, takich jak T.Love, Daab, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah & Transoriental Orchestra. W wyniku spotkania tak wielu, różnorodnych osobowości muzycznych, narodził się multikulturowy, profesjonalny i kompletny artystycznie projekt, który wnosi świeży, słowiańsko-afrykański powiew na światową scenę muzyczną. Dzięki temu koncerty stają się ciekawą podróżą poprzez kulturę i zwyczaje afrykańskie, a w połączeniu z tanecznym charakterem utworów, stają się doskonałą strawą zarówno dla ciała jak i duszy. Teksty piosenek są głównie w języku wolof (ojczystym języku wokalisty Mamadou Dioufa). Opowiadają o tęsknocie za krajem, miłości, o tradycji, szacunku do drugiego człowieka, poszukiwaniu wiedzy. W kwietniu 2016 roku zespół wydał swoją płytę Umbada w wytwórni For Tune która znalazła się na prestiżowej liście WORLD MUSIC CHARTS EUROPE wśród najlepszych albumów 2016r. w Europie

Cocodjembe & Nandaloo – kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W trakcie występów, tancerze łączą taniec Afro z wygrywaniem rytmów na bębnach basowych typu dundun. Takie niesamowicie energetyczne połączenie, przeplatane jest śpiewem, dźwiękami balafonu i tradycyjnymi aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun, wykonywanymi przez doświadczonych muzyków z zespołu Cocodjembe.

Za wydarzenie odpowiada sopocka Agencja Artystyczna Perspektywy. www.agencjaperspektywy.pl

Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/337634403490268

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK