Biletomat Koncerty Katowice CRADLE OF FILTH - INQVISITIONAL TOURTURE 2015

Koncerty: CRADLE OF FILTH - INQVISITIONAL TOURTURE 2015

Bilety na koncert

CRADLE OF FILTH - INQVISITIONAL TOURTURE 2015

termin

Czw, 12 listopada 2015 godz. 20:00

miejsce

MegaClub
Żelazna 15, 40-851 Katowice

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
Śr, 11 lis 2015 23:59

110 PLN

Wyprzedane


Standard

II Pula

dostępna do
Czw, 12 lis 2015 16:00

120 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Ikona black metalu na jedynym koncercie w Polsce!

18:00 drzwi
19:00 SickNest
19:45 Ne Obliviscaris
20:45 Cradle of Filth

W połowie listopada na jedynym koncercie w Polsce pojawi się CRADLE OF FILTH, jeden z najważniejszych zespołów blackmetalowych w historii gatunku. Brytyjczycy z Suffolk wystąpią 12 listopada w katowickim Mega Clubie. Zespół już wyrusza na europejską trasę, która będzie promować najnowszy album “Hammer Of The Witches". Jedenasty longplay studyjny grupy trafi do sprzedaży w lipcu 2015 roku za sprawą Nuclear Blast. "Hammer of the Witches" będzie pierwszym dokonaniem Cradle of Filth nagranym w nowym składzie. W 2013 roku do formacji dołączyła Lindsay Schoolcraft na klawiszach, rok później szeregi grupy zasilili gitarzyści Richard Shaw i Marek "Ashok" Smerda.

CRADLE OF FILTH - zespół powstał w 1991 roku w Suffolk, w pierwszych latach działalności często zmieniając skład. Pierwszy album "The Principle of Evil Made Flesh" ukazał się w 1994 roku. Album, choć surowy, bez dopracowanego jeszcze charakterystycznego brzmienia, został dobrze przyjęty przez środowisko.Przełomem okazała się płyta, "Dusk... and Her Embrace". Był to album koncepcyjny, a jego motywem przewodnim był wampiryzm. Koncerty zespołu z tego okresu, bardzo teatralne, wzbudzały spore kontrowersje. Kolejne wydawnictwo "Cruelty and the Beast", debiutanckie na rynku amerykańskim, według lidera zespołu Danniego Filth jest tym, z którego jest najbardziej zadowolony. W 2001 roku zespół pojawił się w brytyjskim horrorze "Cradle of Fear". Płyta "Damnation and a Day" z 2003 roku została nagrana z prawdziwym rozmachem. Zespołowi towarzyszyła w studiu 80-osobowa orkiestra symfoniczna. Kolejne wydawnictwo "Godspeed on the Devil's Thunder" to historia Gillesa De Raisa, seryjnego zabójcy z Francji. W 2012 ukazał się dziesiąty album studyjny "The Manticore and Other Horrors".

„Dobrze Cradle Of Filth robi współpraca z producentem Scottem Atkinsem. Zespół już nie brzmi tak klinicznie i syntetycznie. Więcej jest surowości, garażowości, naturalności, mniej komputerowego podrasowywania. Z przymrużeniem oka można napisać, że Wampiry z Suffolk oddalają się od estetyki "Zmierzchu", a zbliżają do swej pierwotnej, niewygładzonej natury. Służy im również to, że ciężar pisania muzyki wzięli na siebie Paul Allender i czeski perkusista Martin Skaroupka. Dzięki nim kawałki są dobrze zróżnicowane "prędkościowo" i stylistycznie. Miesza się w nich ekstremalne ultraszybkie granie z gęstą perkusją, ociężały doom, uspokojenia z klawiszami w roli głównej, melodyjne zagrywki gitarowe rodem z klasycznego heavy, epickie fragmenty zbudowane przez chór i orkiestracje, a także bezpośredni punk. Charczenie i piszczenie Daniego (nieco rzadsze niż wcześniej) udanie skontrastowane jest, jak niemal zawsze u COF, z recytacjami i urokliwym żeńskim śpiewem. Fajnie wypada to przykładowo w "Succumb To This". Numer ten zgrabnie przechodzi w zamykający całość ładną instrumentalną "Sinfonię". Z dodatkowych smaczków wskazać można jeszcze etniczny fragment w "Manticore" (jeden z najlepszych numerów na krążku) i trącący synthpopem/elektro klawisz w "Huge Onyx Wings Behind Despair". Mamy horror i mityczną bestię w tytule, więc całość zanurzona jest w gęstym mroku i posępności.- pisał w recenzji Lesław Dutkowski.

Album „Hammer of the Witches” to 11 longplay w dorobku Anglików, jego premiera zaplanowana jest na lipiec 2015.

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK