Biletomat Koncerty Enter Shikari

Koncerty: Enter Shikari

Bilety na koncert

Enter Shikari

termin

Wt, 29 września 2015 godz. 20:00

miejsce

Alibi
Grunwaldzka 67, 50-996 Wrocław

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pon, 28 wrz 2015 23:59

79 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Wt, 29 wrz 2015 17:00

90 PLN

Wyprzedane 

📄Enter Shikari na koncertach w Polsce

Enter Shikari
Support: Hacktivist

Agencje Go Ahead i P.W. Events z przyjemnością mogą ogłosić, że grupa Enter Shikari przyjedzie do Polski jesienią, w ramach trasy promującej album „Mindsweep”. Muzyków zobaczyć będzie można na trzech koncertach: 27 września w Gdańsku (Parlament), 28 września w Warszawie (Proxima) i 29 września we Wrocławiu (Alibi).

Enter Shikari to brytyjska grupa post hardcore'owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w roku 2003 w St Albans, skąd pochodzą wszyscy członkowie grupy: Roughton "Rou" Reynolds, Liam "Rory" Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe.

Debiutancki album Enter Shikari, zatytułowany "Take to the Skies", ukazał się 19 marca 2007 roku. Zaledwie tydzień po premierze płyta osiągnęła czwarte miejsce na liście Official UK Album Chart. Brytyjczycy zawarli na krążku część utworów pochodzących z dem, singli oraz EP-ek wydanych w latach poprzedzających ich długogrający debiut.

Pod koniec 2008 roku muzycy rozpoczęli pracę nad drugim albumem, którą fani zespołu mogli na bieżąco śledzić za pomocą serii oficjalnych wideoraportów dokumentujących nagrania. Krążek promował utwór "Juggernauts", którego warstwa tekstowa stanowiła jednocześnie zapowiedź społeczno-politycznego przekazu nowej produkcji Enter Shikari. Nowa płyta, nosząca tytuł "Common Dreads", trafiła ostatecznie do sklepów 15 czerwca 2009. „Comon Dreads” wyróżnia przede wszystkim obecność większej, niż na poprzedniej płycie, ilości wpływów muzyki elektronicznej.

Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album – „A Flash Flood of Colour“ - przez wielu recenzentów uznawany za szczytowe osiągnięcie formacji. W warstwie tekstowej płyta po raz kolejny porusza najważniejsze kwestie społeczno-polityczne, zawiera przede wszystkim wiele odniesień do kryzysu ekonomicznego. Muzycznie „A Flash Flood of Colour” to po raz kolejny świetne połączenie muzyki hardcore’owej z elektroniką. To z tego albumu pochodzą m.in. rewelacyjne „…Meltdown” i „Sssnakepit”.

Na kolejny krążek muzycy Enter Shikari kazali czekać aż trzy lata. „Mindsweep” ukazał się w styczniu 2015. To pozycja równie mocna, jak jej poprzednicy – bezkompromisowa w warstwie tekstowej i muzycznej. „Ten album jest o wiele bardziej zróżnicowany niż nasze poprzednie krążki, zwłaszcza wokalnie. Głównie dlatego, iż zyskaliśmy pewność siebie. Poszerzyliśmy nasze wpływy. Melodia i agresja zawszę będą najważniejsze w naszej muzyce. Tym albumem podjęliśmy wspólnie wysiłek, aby skoncentrować się też na strukturze utworów. Oprócz naszych sztandarowych gitar, perkusji, gitary basowej, elektronicznych aranżacji, na krążku pojawia się wiele nowego instrumentarium. Komponowanie muzyki na instrumenty dęte i smyczkowe oraz późniejsze ich nagrywanie przyniosło nam wiele satysfakcji. Czuliśmy się tak, jakbyśmy osiągnęli nowy wymiar w naszej muzyce. Nie mogę się już doczekać chwili, kiedy zagramy wszystkie utwory na żywo” – mówił o płycie Rou Reynolds. NME w recenzji pisało o niej: „Muzycy Enter Shikari bez wątpienia wierzą, że muzyka może zainicjować zmianę, a ten kraj potrzebuje zespołów takich jak ten żeby otrząsnąć ludzi z ich politycznej apatii”.

Obok przekazu i koncertowej energii Enter Shikari bez wątpienia nie da się przejść obojętnie, o czym polscy fani mieli okazję się przekonać już kilkukrotnie. Po letniej trasie koncertowej i występach na największych festiwalach, zespół kontynuować będzie promocję „Mindsweep” w całej Europie na własnych, klubowych koncertach.

Support: 

Muzycy Hacktivist pochodzą z Buckinghamshire w Anglii. W swojej twórczości łączą brutalność metalu z zagrywkami typowymi dla grime’u czy hardcore’u, a nawet hip-hopu. Zespół powstał na kanwie wspólnego jammowania Timfy’ego Jamesa (gitarzysta/producent) i J Hurleya (wokalista) w 2011 roku. Po pierwszych próbach w studio skład uzupełnili Ben Marvin (wokalista), Josh Gurner (basista) i Rich Hawking (perkusista). W styczniu 2012 zespół miał już zmontowany pierwszy klip – do kawałka „Cold Shoulders”. Video obejrzano ponad 100 tysięcy razy w pierwszym tygodniu od publikacji! Kolejny singiel, poza wsparciem internautów, doczekał się też wsparcia mediów – m.in. od BBC Radio 1 i Kerrang! Radio. Za to recenzje pierwszej EPki Hacktivist znalazły się w najważniejszych brytyjskich magazynach muzycznych – o płycie pisał “Metal Hammer”, “Rock Sound”, a nawet “The Guardian”. W 2013 roku zespół supportował Enter Shikari na angielskiej trasie, wtedy też po raz pierwszy w numerze „Elevate” (który do dziś pozostaje numerem obowiązkowym każdej ich set listy) gościnnie pojawił się na scenie Rou Reynolds. Po podboju rodzimych stron zespół skoncentrował się na Europie kontynentalnej i wystąpił latem 2013 na kilku festiwalach – m.in. Sonisphere, Rock Am Ring czy Rock Im Park, w Rosji, a kilka miesięcy później także jako support Korn. Obecnie wciąż jeszcze trwają prace nad zamknięciem debiutanckiego albumu grupy, na który czekają już fani na całym kontynencie! Wspólne koncerty z Enter Shikari na trasie po wschodniej i centralnej Europie będą prawdopodobnie pierwszą okazją do sprawdzenia nowego materiału na żywo!

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na koncerty Enter Shikari

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK