Biletomat Koncerty Warszawa Godspeed You! Black Emperor

Koncerty: Godspeed You! Black Emperor

Bilety na koncert

Godspeed You! Black Emperor

termin

Nd, 08 listopada 2015 godz. 20:00

miejsce

Progresja
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

organizator

Automatik

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula - limitowana

dostępna do
Czw, 13 sie 2015 23:59

99 PLN

Wyprzedane


Standard

II Pula

dostępna do
Nd, 08 lis 2015 16:00

110 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Legendarna kanadyjska grupa po raz pierwszy w Warszawie

Godspeed You! Black Emperor

Agencja Automatik zaprasza na koncert Godspeed You! Black Emperor. Legendarna kanadyjska grupa po raz pierwszy zagra w Warszawie! GY!BE wystąpią w niedzielę 8 listopada w klubie Progresja.

Z radością informujemy, że 8 listopada na jedynym koncercie w Polsce będzie można usłyszeć i zobaczyć kultową formację Godspeed You! Black Emperor. Kanadyjski kolektyw zagra w stołecznym klubie Progresja i będzie to ich pierwszy występ w Warszawie. Godspeed You! Black Emperor słyną z niezwykle intensywnych i długich koncertów, którym towarzyszą fascynujące analogowe wizualizacje z taśm szpulowych i lampowych projektorów. Muzyka grupy, która w swej twórczości łączy eklektyzm post-rocka, potęgę epickiej muzyki gitarowej, śmiałość improwizacji i skupioną ekspresję nowej klasyki trafia do fanów z najróżniejszych zakątków dźwiękowego świata. Trzy gitary, dwie perkusje, dwa basy, wiolonczela i skrzypce sprawiają, że GY!BE na scenie potrafią zabrzmieć potężnie, a dynamiką nie ustępują mistrzom rockowego hałasu czy klasycznej orkiestrze.

Zespół zyskał ogromne uznanie za sprawą znakomitego debiutanckiego albumu „F♯A♯∞”, który obok „OK Computer” Radiohead, „Von” Sigur Rós oraz „Millions Now Living Will Never Die” Tortoise, wyznaczył pole muzycznych poszukiwań drugiej połowy lat 90. Popularności Kanadyjczykom przysparzała też otaczająca ich działania niezwykła i tajemnicza aura. Enigmatyczne wywiady, wieloznaczne apokaliptyczne wizje, polityczne zaangażowanie, rzadko publikowane zdjęcia prowokowały liczne interpretacje i domysły. Grupa mieszkała i pracowała wspólnie w wyremontowanym magazynie „Hotel2Tango”, który łączył funkcję sali prób, manufaktury, squatu i sali koncertowej. Po trzech albumowych wydawnictwach, GY!BE w 2003 ogłosili kilkuletnią przerwę w działalności. Po powrocie na scenę w 2010 roku zespół zaproszono do kuratorskiej opieki nad jedną z edycji cyklu All Tomorrow Parties, zaś w 2013 roku Kanadyjczycy supportowali Nine Inch Nails podczas trasy koncertowej „Tension Tour”. Wiosną tego roku ukazało się znakomite wydawnictwo grupy „Asunder, Sweet and Other Distress”, zawierające materiał komponowany już po reaktywacji przez ostatnie kilka lat.

Album został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków. „Rzeczy zdają się większe, ważniejsze, bardziej zuchwałe i naładowane emocjami, gdy rozbrzmiewa muzyka Godspeed (…) Przez lata nie stracili nic z pierwotnej siły, która sprawia, że to coś więcej niż kolejny znakomity zespół” - pisał recenzent Stereogum. Już wkrótce tej niezwykłej mocy doświadczymy podczas koncertu w Warszawie - 8 listopada w klubie Progresja

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK