Biletomat Koncerty Hania Rani - Koncert Otwarcia - Festiwal NADA 2019

Koncerty: Hania Rani - Koncert Otwarcia - Festiwal NADA 2019

Bilety na koncert

Hania Rani - Koncert Otwarcia - Festiwal NADA 2019

termin

Czw, 12 września 2019 godz. 20:00

miejsce

Teatr im. W. Horzycy w Toruniu
Plac Teatralny 1, 87-100 Toruń

organizator

Fundacja Nie.Art

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 11 wrz 2019 23:59

29 PLN

Wyprzedane 

📄Hania Rani na Festiwalu NADA!

Hania Rani

 

Drzwi 19:30
Start koncertu 20:00

Zapraszamy na Koncert Otwarcia V edycji Festiwalu NADA! Gwiazdą wieczoru będzie zachwycająca Hania Rani. Artystka zaprezentuje materiał ze swojego debiutanckiego solowego albumu pt. "Esja"

O Artystce:
Hania Rani
Pianistka, kompozytorka, wokalistka.
Współtworzy projekty Hania Rani & Dobrawa Czocher (album "Biała flaga" 2015) oraz Tęskno, którego album "Mi" został uhonorowany w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku. Dodatkowo współpracuje i występuje z takimi artystami jak m.in. Christian Löffler (projekt "Nest"), Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak (album "Co przyjdzie?").

5 kwietnia miała miejsce premiera jej pierwszej, solowej płyty, nagrywanej w Reykjaviku, Warszawie i Amsterdamie, która została wydana przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records (Portico Quartet, Go Go Penguins, Matthew Halsall). Pierwszy singiel „Glass” premierowo zaprezentowała Mary Anne Hobbs w jej audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu miał na koncie wyprzedane koncerty w Warszawie, Londynie i Paryżu, a o jej muzycznych dokonaniach rozpisuje się prasa w całej Europie. Jesienią Hania Rani wróci do Londynu i Paryża, wystąpi też m.in. w Moskwie, Brukseli, Monachium czy Tokio!

Hania Rani występowała również na renomowanych scenach koncertowych m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Funkhaus w Berlinie czy londyński Roundhouse oraz festiwalach: Open'er, Eurosonic, Scope, Spring Break czy Transatlantyk. Zagrała kilkadziesiąt koncertów na terenie całej Europy: w Niemczech, Austrii, Czechach, Belgii, Finlandii, Szwecji Włoszech, na Węgrzech, Portugalii, Holandii, Litwie ale również na Islandii i w Turcji. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style np. nowe aranżacje pieśni John'a Dowland'a na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny "Preludium i Fuga na 3 akustyki" czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. w 2018 roku do spektaklu "Pradziady" dla Teatru Telewizji).

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

---
Organizator: Fundacja Nie.Art
Partner Główny: Wojewodztwo Kujawsko-Pomorskie 

---
Sponsorzy:
Fabryka Cukiernicza Kopernik
Lookin' Good
Manekin
---
Partnerzy:
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Fundacja Tumult
Radio GRA Toruń

---
Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń https://www.facebook.com/MiastoTorun/

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie

Bilety na koncerty: Hania Rani

Bilety na Festiwal NADA