Biletomat Koncerty Fair Weather Friends & JÓGA

Koncerty: Fair Weather Friends & JÓGA

Bilety na koncert

Fair Weather Friends & JÓGA

termin

So, 03 grudnia 2016 godz. 20:00

miejsce

Sfinks700
Al. Franciszka Mamuszki 1, Sopot

organizator

Kulturalna Zieliński sp.j

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 20 paź 2016 16:58

25 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 02 gru 2016 23:59

30 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
So, 03 gru 2016 16:00

35 PLN

Wyprzedane 

📄Fair Weather Friends i JÓGA w sopockim Sfinks700

JÓGA
Fair Weather Friends

Koncert w ramach wspólnej trasy zespołów Fair Weather Friends oraz JÓGA

Start: 19:00

Timeline:
20:00 JÓGA
21:00 Fair Weather Friends

Fair Weather Friends to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny, o czym świadczą m.in. uznanie najbardziej opiniotwórczych dziennikarzy muzycznych, grono fanów w całym kraju oraz występy na największych festiwalach: Open`er, Kraków Life Festival czy Orange Warsaw. Teraz FWF wracają z nowymi utworami zapowiadającymi drugi długogrający album. 
Premiera EP-ki „Hello Sunday“ miała miejsce w połowie września. Podczas koncertu nie zabraknie dobrze znanych fanom FWF utworów jak – „Fortune Player” czy „Fake Love”. Ich autorskie brzmienie to połączenie współczesnej elektroniki, klimatu 70 'soulu i funku, elektropopowych melodii i punkowej wręcz energii.

SOUNDCLOUD: https://soundcloud.com/fair-weather-friends WEB: http://fwfband.pl/

JÓGA to z kolei ulubieńcy młodszej części publiczności, którzy skradli serca fanów swoją niespotykaną muzyczną wrażliwością. Trio ma za sobą niezwykle udane lato – premierę EP-ki „Hero” oraz jej promocję podczas występów na największych festiwalach: Openerze, OFF‘e czy Kraków Life Festival. Warto dodać, że nowy materiał nagrywany był w legendarnym Hansa Tonstudio w Berlinie w ramach wygranej w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Converse`a. Młodzi muzycy w niezwykły sposób łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość JÓGA (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość.

SOUNDCLOUD: https://soundcloud.com/jogajogamusic
WEB: http://jogamusic.com/

********************************************************

Fair Weather Friends [BIO] 
Klimat 70 'soulu i funku, elektroniczna współczesność i energia punk-rock - składniki te niekoniecznie harmonizują ze sobą. Zwłaszcza, jeśli w ramach terminu "elektroniczny" znaleźć można zmieszane razem: zimną i mglistą skandynawską melancholię, doświadczenie wizyty w Bergheim, ślad uzależnienia od samplingu i elektropopowych melodii. Jest jednak taki zespół w Polsce, który łączy wszystkie te gatunki, utrzymując przy tym spójność i własne brzmienie.

Fair Weather Friends zyskali uwagę publiczności i prasy muzycznej dzięki energetycznym występom pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pomimo elektronicznego instrumentarium w Fair Weather Friends da się wyczuć ducha punk rocka. Po wydaniu pierwszej EP-ki „Eclectic Pixels” w 2011 roku stali się stałymi gośćmi największych festiwali, grając między innymi na Open'er, Free Form Festival, Orange Warsaw Festival i Coke Live Festival.

We wrześniu 2014 grupa zaprezentowała swój debiutancki album. Wydany przez Warner Music Poland "Hurricane Days" zebrał wyłącznie pozytywne recenzje w prasie muzycznej.

Obecnie Fair Weather Friends przygotowuje nowy album który, jak mówią, będzie najlepszą twórczością w dorobku zespołu. W dniu 18 września 2016 zostało opublikowane pięć nowych piosenek, jako przedsmak tego, co ma nadejść. Minialbum został udostępniony w internecie nieodpłatnie pod tytułem „Hello Sunday”.

JÓGA [BIO]
Wysokie stężenie emocji, chwytające za serce piosenki, melancholijna eteryczność. W ich muzyce jest coś niepokojącego, ale zarazem pięknego i ujmującego. Kamila i Rafała łączy nie tylko przyjaźń od lat przedszkolnych, ale przede wszystkim niesłychaną wrażliwość, słyszana niemal w każdym wydobywającym się dźwięku. Młodzi muzycy w niezwykły sposób łączą gitarę akustyczną z nowym elektronicznym brzmieniem, zręcznie przemycając swoje skandynawskie inspiracje. Twórczość JÓGA (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Björk) niesie więc ze sobą tajemniczość, rozedrganie, ale też niezwykłą, jak na młody wiek artystów, dojrzałość. JÓGA tworzy w Katowicach od 2013 r. ma na koncie kilkadziesiąt znakomicie przyjętych koncertów, m.in. na największych festiwalach muzycznych w kraju: Open’er, OFF Festival oraz Kraków Life Festival, a także KFPP Opole 2016 oraz w charakterze supportów przed takimi zespołami jak: Sleep Party People czy Low Roar. Wśród największych inspiracji wymieniają jednym tchem takich artystów jak: Björk, London Grammar, Crystal Castles i Daughter.

JÓGA może pochwalić się dwoma wydawnictwami: EP „Skin” (2014) oraz EP „Hero” (2016).

We wrześniu 2015 roku JÓGA jako jedyny zespół z Polski została zwycięzcą międzynarodowego konkursu Converse Rubber Tracks. Spośród 9 tys. zgłoszeń z całego świata wybrano 84 zespoły, które dostały możliwość odbycia sesji nagraniowej w jednym z 12 studiów na różnych kontynentach. Zespół wykorzystał tę możliwość rejestrując kolejne utwory na swoją nową EP-kę „Hero” w legendarnym Hansa Tonstudio w Berlinie, w którym powstawały albumy takich artystów jak U2, David Bowie, Iggy Pop czy Depeche Mode. Za realizację dźwięku i wsparcie produkcyjne podczas sesji odpowiadał Aaron Bastinelli na co dzień pracujący w nowojorskim studiu, który współpracował m.in. z Bono, Markiem Fosterem czy The Roots.

Pod koniec 2015 roku, najpierw do składu koncertowego, a następnie już na stałe do zespołu, dołączył Maciek Sawoch, który do tej pory pracował z JÓGA w zakresie producenckim.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK