Biletomat Koncerty Łódź Koncert Finałowy International Jazz Platform

Koncerty: Koncert Finałowy International Jazz Platform

Bilety na koncert

Koncert Finałowy International Jazz Platform

termin

Czw, 23 lipca 2015 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Bilet

I Pula

dostępna do
Czw, 23 lip 2015 16:00

25 PLN

Wyprzedane


Karnet

I Pula

dostępna do
Czw, 23 lip 2015 16:00

150 PLN

Wyprzedane

Karnet

I Pula

dostępna do
Czw, 23 lip 2015 16:00

140 PLN

Wyprzedane


Galeria (powiększ)

 

📄Koncert Finałowy International Jazz Platform

Marcin Wasilewski Trio

Koncert Finałowy International Jazz Platform

Bilet: obowiązuje na wszystkie wydarzenia dnia
Karnet: dziewięć wieczorów, wszystkie wydarzenia 8 LAJ

CZĘŚĆ I: KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFROM
CZĘŚĆ II: SPARK OF LIFE – MARCIN WASILEWSKI TRIO FEAT.JOAKIM MILDER

CZĘŚĆ I: KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFROM

Ostatniego dnia czterodniowych mistrzowskich warsztatów zorganizowany zostanie koncert podsumowujący pracę utworzonych zespołów. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną zarówno kompozycje własne uczestników, jak i utwory twórców polskiej szkoły jazzu. Każdy koncert finałowy to dawka profesjonalnie przygotowanej muzyki w wykonaniu młodych, zdolnych i pełnych zapału, dla których warsztaty są okazją do wspólnej pracy i koncertowania z czołówką polskiej i europejskiej sceny jazzowej.

CZĘŚĆ II: SPARK OF LIFE – MARCIN WASILEWSKI TRIO FEAT.JOAKIM MILDER

Marcin Wasilewski Trio to swoisty fenomen polskiej sceny jazzowej. Trio jest jedną z najwybitniejszych formacji jazzowych swojego pokolenia oraz jedną z najbardziej cenionych polskich grup jazzowych poza Polską, z wielkim powodzeniem podbijających nie tylko rynek europejski, ale mającą już stałe miejsce na rynku światowym. W roku 2014 zespół obchodzi 20-lecie pracy artystycznej w niezmienionym składzie. W Wytwórni zagrają Mistrzowski Koncert i oczarują słuchaczy utworami z płyty „Spark of life”.

Trio Marcina Wasilewskiego (Marcin Wasilewski- lider, fortepian; Sławomir Kurkiewicz – kontrabas; Michał Miśkiewicz- perkusja) to najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe i jedyny polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium.

Przez 15 lat muzycy Tria tworzyli znakomity Kwartet Tomasza Stańki, z którym nagrywali kolejne albumy dla ECM i koncertowali na całym świecie. Członkowie MWTrio współpracowali m.in. z takimi gwiazdami jazzu, jak: Jan Garbarek, Gianluigi Trovesi, John Surman, Louis Sclavis, Arthur Blythe, Joe Lovano, Bernt Rosengren, Dino Saluzzi, Bobo Stenson, Anders Jormin, Manu Katché czy Jon Christensen.

Marcin Wasilewski to ceniony nie tylko przez fanów jazzu pianista, został uznany w 2005 roku przez wybitnych znawców i krytyków jazzu w ankiecie amerykańskiego prestiżowego magazynu jazzowego Down Beat za wschodzącą gwiazdę światowej pianistyki jazzowej, zaś w Polsce - zaraz po Tomaszu Stańce - jest laureatem największej liczby Fryderyków: był trzykrotnie nagradzany Fryderykiem jako Jazzowy Artysta Roku (2005, 2009, 2012), a wraz ze swoim Triem trzykrotnie otrzymali statuetkę Fryderyka z Jazzowy Album Roku (2001, 2005, 2009).

Marcin Wasilewski Trio to najważniejszy dzisiaj w Europie zespół akustycznego jazzu, doskonale odnajdujący się w każdej z najbardziej karkołomnych konfiguracji. Czy to w partnerskiej współpracy z solistami, czy wplątując się zgrabnie w pomysły innych liderów, czy wreszcie – nie ulegając żadnym koniunkturalnym modom i nastrojom – w najpiękniejszym w jazzie układzie: standardowego, akustycznego trio.

- Dionizy Piątkowski/ Era jazzu

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.