Biletomat Koncerty Maybeshewill

Koncerty: Maybeshewill

Bilety na koncert

Maybeshewill

termin

Czw, 17 marca 2016 godz. 19:00

miejsce

Hydrozagadka
ul. 11 listopada 22, 03-436 Warszawa

organizator

P.W. Events

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 16 mar 2016 23:59

45 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 17 mar 2016 16:00

50 PLN

Wyprzedane 

📄Maybeshewill zagrają w Warszawie

MAYBESHEWILL
Waking Aida
Spoiwo
The Last Tour

Agencje P.W. Events i Go Ahead oraz ODA Firlej mają przyjemność zaprosić na ostatnie koncerty w Polsce brytyjskiej formacji Maybeshewill. Ten post-rockowy kwintet jest już bardzo dobrze znany polskim fanom, a w 2016 roku jego muzycy postanowili udać się w swoją ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. Brytyjczycy pojawią się 17.03 w warszawskiej Hydrozagadce i 18.03 we wrocławskim Firleju, aby podsumować swój 10-letni okres działalności i pożegnać się godnie z fanami! Jako oficjalny support na trasie wystąpią ich brytyjscy przyjaciele z Waking Aida, którzy w zeszłym roku wydali album „Full Heal” i to właśnie ten materiał będą promowa, a polską scenę post-rocka reprezentować będą dobrze Wam znani gdańszczanie z zespołu Spoiwo!

„Kiedy zaczynaliśmy ten zespół ponad dziesięć lat temu był to tylko projekt z sypialni, a tak naprawdę nigdy nie wyobrażaliśmy sobie gry na żywo. Każda kolejna, mała rzecz, jaką osiągaliśmy od tamtego czasu była zarówno zaskoczeniem, jak i niesamowitym bonusem. Pięciu z nas spędziło ostatnie kilka lat na wycieczce po świecie, odwiedzając wiele niesamowitych miejsc i poznając jednych z najlepszych ludzi, jakich moglibyśmy sobie wyobrazić do spotkania, zarówno na scenie, jak i poza nią. Szansa na to, żeby robić to, co robiliśmy przez większość naszego dorosłego życia, była jak życie w jakimś szalonym śnie, ale ostatecznie trzeba wrócić do rzeczywistości. Wydaje mi się, że właśnie teraz to robimy.” – komentują Brytyjczycy.

„Pomyśleliśmy o nazywaniu tego przerwą albo właśnie mówieniu, że pewne sprawy są ponad, jeśli jednak jesteśmy szczerzy całkowicie od początku, to nie możemy zmuszać się do położenia naszych stóp stanowczo w którymkolwiek obozie. Są liczne osobiste powody, dla niektórych z nas, dlaczego to musi się zdarzy
. Dla innych jestem pewny, że woleliby kontynuowa , ale natura zespołu oznacza, że musisz znaleźć rozwiązanie, które odpowiada każdemu i to jest to, co robimy tutaj. Dlatego zdecydowaliśmy, że będą to nasze ostatnie koncerty.” – tak zapowiedzieli pożegnalną trasę muzycy.

Maybeshewill to brytyjska, post-rockowa grupa muzyczna z Leicester, założona w 2005 roku. Ich muzykę charakteryzuje połączenie elementów elektroniki z żywymi instrumentami muzycznymi. 
Jeden z muzyków grupy, Robin Southby, nazywa styl grupy "rockiem instrumentalnym z elektroniką", wymieniając jako inspirację muzykę popową The Black Eyed Peas i The Pussycat Dolls. Drowned in Sound porównuje ich do grupy Mogwai. Zestawiano ich także z Sigur Rós oraz sugerowano, że na ich wcześniejszą muzykę wpływ miało 65daysofstatic. Ich utwory często zawierają fragmenty dźwięku z filmów lub dialogów. Piosenka "Not for Want of Trying" zawiera fragment z “Sieci”, a "Sing the Word Hope in Four Part Harmony" – słowa prezentera Edwarda R. Murrowa i fragmenty “Młodego Winstona”. Na swoim koncie mają 4 albumy studyjne, wydawane odpowiednio w latach 2008, 2009, 2011 i 2014. Ostatnim diamentem w ich dorobku jest „Fair Youth” wydane przez wytwórnię Superball Music. Album ten został jednogłośnie okrzyknięty cudownym zestawieniem 11 utworów, które nas zabierają w niezwykłą podróż po magicznej syntezie elektroniki i instrumentalnych, post-rockowych brzmień. To obowiązkowa pozycja, nawet dla najbardziej wymagających słuchaczy takich gatunków muzycznych. Koncertowanie w trasie było fundamentem istnienia Maybeshewill do tej pory. Objechali całe Wyspy Brytyjskie oraz Europę kontynentalną. W podobnym stopniu zwiedzili Rosję, Chiny czy Japonię. Dzielili scenę z takimi kapelami jak 65daysofstatic, And So I Watch You From Afar, And You Will Know Us By The Trail of Dead, The Dillinger Escape Plan, Lite czy The Ocean. Od początku istnienia wyznawali ideę DIY i takim właśnie zespołem byli. Sami zarządzali, sami nagrywali i produkowali muzykę. Współpracowali jedynie z niewielką grupą zaufanych przyjaciół. Teraz wyruszają w ostatnią podróż muzyczną, aby pożegnać się ze wszystkimi fanami, którzy pokochali ich i ich twórczość przez te 10 lat istnienia.

Support: WAKING AIDA (UK)

https://www.facebook.com/wakingaida/
http://wakingaida.co.uk
http://wakingaida.bandcamp.com

SPOIWO (PL)

https://www.facebook.com/Spoiwo
http://spoiwo.bandcamp.com/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK