Biletomat Koncerty Maybeshewill

Koncerty: Maybeshewill

Bilety na koncert

Maybeshewill

termin

Czw, 17 marca 2016 godz. 19:00

miejsce

Hydrozagadka
ul. 11 listopada 22, 03-436 Warszawa

organizator

P.W. Events

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 16 mar 2016 23:59

45 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 17 mar 2016 16:00

50 PLN

Wyprzedane 

📄Maybeshewill zagrają w Warszawie

MAYBESHEWILL
Waking Aida
Spoiwo
The Last Tour

Agencje P.W. Events i Go Ahead oraz ODA Firlej mają przyjemność zaprosić na ostatnie koncerty w Polsce brytyjskiej formacji Maybeshewill. Ten post-rockowy kwintet jest już bardzo dobrze znany polskim fanom, a w 2016 roku jego muzycy postanowili udać się w swoją ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. Brytyjczycy pojawią się 17.03 w warszawskiej Hydrozagadce i 18.03 we wrocławskim Firleju, aby podsumować swój 10-letni okres działalności i pożegnać się godnie z fanami! Jako oficjalny support na trasie wystąpią ich brytyjscy przyjaciele z Waking Aida, którzy w zeszłym roku wydali album „Full Heal” i to właśnie ten materiał będą promowa, a polską scenę post-rocka reprezentować będą dobrze Wam znani gdańszczanie z zespołu Spoiwo!

„Kiedy zaczynaliśmy ten zespół ponad dziesięć lat temu był to tylko projekt z sypialni, a tak naprawdę nigdy nie wyobrażaliśmy sobie gry na żywo. Każda kolejna, mała rzecz, jaką osiągaliśmy od tamtego czasu była zarówno zaskoczeniem, jak i niesamowitym bonusem. Pięciu z nas spędziło ostatnie kilka lat na wycieczce po świecie, odwiedzając wiele niesamowitych miejsc i poznając jednych z najlepszych ludzi, jakich moglibyśmy sobie wyobrazić do spotkania, zarówno na scenie, jak i poza nią. Szansa na to, żeby robić to, co robiliśmy przez większość naszego dorosłego życia, była jak życie w jakimś szalonym śnie, ale ostatecznie trzeba wrócić do rzeczywistości. Wydaje mi się, że właśnie teraz to robimy.” – komentują Brytyjczycy.

„Pomyśleliśmy o nazywaniu tego przerwą albo właśnie mówieniu, że pewne sprawy są ponad, jeśli jednak jesteśmy szczerzy całkowicie od początku, to nie możemy zmuszać się do położenia naszych stóp stanowczo w którymkolwiek obozie. Są liczne osobiste powody, dla niektórych z nas, dlaczego to musi się zdarzy
. Dla innych jestem pewny, że woleliby kontynuowa , ale natura zespołu oznacza, że musisz znaleźć rozwiązanie, które odpowiada każdemu i to jest to, co robimy tutaj. Dlatego zdecydowaliśmy, że będą to nasze ostatnie koncerty.” – tak zapowiedzieli pożegnalną trasę muzycy.

Maybeshewill to brytyjska, post-rockowa grupa muzyczna z Leicester, założona w 2005 roku. Ich muzykę charakteryzuje połączenie elementów elektroniki z żywymi instrumentami muzycznymi. 
Jeden z muzyków grupy, Robin Southby, nazywa styl grupy "rockiem instrumentalnym z elektroniką", wymieniając jako inspirację muzykę popową The Black Eyed Peas i The Pussycat Dolls. Drowned in Sound porównuje ich do grupy Mogwai. Zestawiano ich także z Sigur Rós oraz sugerowano, że na ich wcześniejszą muzykę wpływ miało 65daysofstatic. Ich utwory często zawierają fragmenty dźwięku z filmów lub dialogów. Piosenka "Not for Want of Trying" zawiera fragment z “Sieci”, a "Sing the Word Hope in Four Part Harmony" – słowa prezentera Edwarda R. Murrowa i fragmenty “Młodego Winstona”. Na swoim koncie mają 4 albumy studyjne, wydawane odpowiednio w latach 2008, 2009, 2011 i 2014. Ostatnim diamentem w ich dorobku jest „Fair Youth” wydane przez wytwórnię Superball Music. Album ten został jednogłośnie okrzyknięty cudownym zestawieniem 11 utworów, które nas zabierają w niezwykłą podróż po magicznej syntezie elektroniki i instrumentalnych, post-rockowych brzmień. To obowiązkowa pozycja, nawet dla najbardziej wymagających słuchaczy takich gatunków muzycznych. Koncertowanie w trasie było fundamentem istnienia Maybeshewill do tej pory. Objechali całe Wyspy Brytyjskie oraz Europę kontynentalną. W podobnym stopniu zwiedzili Rosję, Chiny czy Japonię. Dzielili scenę z takimi kapelami jak 65daysofstatic, And So I Watch You From Afar, And You Will Know Us By The Trail of Dead, The Dillinger Escape Plan, Lite czy The Ocean. Od początku istnienia wyznawali ideę DIY i takim właśnie zespołem byli. Sami zarządzali, sami nagrywali i produkowali muzykę. Współpracowali jedynie z niewielką grupą zaufanych przyjaciół. Teraz wyruszają w ostatnią podróż muzyczną, aby pożegnać się ze wszystkimi fanami, którzy pokochali ich i ich twórczość przez te 10 lat istnienia.

Support: WAKING AIDA (UK)

https://www.facebook.com/wakingaida/
http://wakingaida.co.uk
http://wakingaida.bandcamp.com

SPOIWO (PL)

https://www.facebook.com/Spoiwo
http://spoiwo.bandcamp.com/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK