Biletomat Koncerty XXIV Festiwal Ars Cameralis Medusa's Bed: Lydia Lunch| Zahra Mani| Mia Zabelka

Koncerty: XXIV Festiwal Ars Cameralis Medusa's Bed: Lydia Lunch| Zahra Mani| Mia Zabelka

Bilety na koncert

XXIV Festiwal Ars Cameralis Medusa's Bed: Lydia Lunch| Zahra Mani| Mia Zabelka

termin

Nd, 22 listopada 2015 godz. 19:00

miejsce

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej
Francuska 12, Katowice

organizator

INSTYTUCJA KULTURY ARS CAMERALIS SILESIAE SUPERIORIS

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Nd, 22 lis 2015 15:00

30 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Nd, 22 lis 2015 15:00

25 PLN

Wyprzedane

 

📄Medusa's Bed: Lydia Lunch| Zahra Mani| Mia Zabelka - XXIV Festiwal Ars Cameralis

Medusa's Bed

Koncert Medusa's Bed w składzie:
Lydia Lunch | Zahro Mani | Mia Zabelka

„Medusa's Bed przypomina tajemnicze morderstwo lub hipnotyczne nocne słuchowisko radiowe. To płyta sugestywna i pełna napięcia, wypełza z ciemności i szepcze zaproszenie dla twojego cienia”

Pod koniec lat siedemdziesiątych z brudnego punk rocka wykluł się wylizany new wave, nowa fala. Nowa fala była bardziej popowa, bardziej harmonijna, bardziej przystępna. Nie wszyscy nowojorscy hipsterzy byli z tego zadowoleni. Niektórzy chcieli, żeby było jeszcze brudniej, jeszcze nieoczywiściej, jeszcze dziwniej. Tak powstał no wave, nihilistyczny bunt przeciwko nowej fali.

Wśród buntowników znalazła się Lydia Lunch, piekielnie uzdolniona nastolatka, która rzuciła szkołę, by zająć się sztuką niezależną. Tak naprawdę miała na nazwisko Koch, a przydomek Lunch nadali jej znajomi, bo regularnie kradła z barów jedzenie dla swoich przyjaciół z zespołu The Dead Boys. Bywała poetką, pisarką, performerką i aktorką, ale przede wszystkim poświęciła się muzyce. Śpiewała z Sonic Youth, Nickiem Cavem, Karenem Finleyem, Einsturzende Neubauten i innymi legendami, aż w końcu stała się jedną z nich. Według „Timeout New York” jest jedną z najbardziej wpływowych nowojorskich artystek.

Jej kariera trwa do dziś. Od 2013 występuje w trio z Zahrą Mani – brytyjsko-pakistańską kompozytorką z oksfordzkim dyplomem studiów filozoficznych – i Mią Zabelką – austriacką skrzypaczką, najwybitniejszą bodaj uczennicą Dietera Kaufmanna, autorką techniki improwizacyjnej „automatic playing”. Do Katowic przybędą w trójkę, by przedstawić swój album Medusa's Bed.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK