Biletomat Koncerty Piotr Rogucki

Koncerty: Piotr Rogucki

Bilety na koncert

Piotr Rogucki

termin

So, 02 kwietnia 2016 godz. 20:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Toya Studios Sp. z.o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 01 kwi 2016 23:59

45 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
Pt, 01 kwi 2016 23:59

40 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
So, 02 kwi 2016 16:00

50 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
So, 02 kwi 2016 16:00

45 PLN

Wyprzedane 

📄Piotr Rogucki w Wytwórni!

Piotr Rogucki

W zalewie muzycznych i aktorskich biografii, wirtualnego ekshibicjonizmu i propagandy telewizyjnych sukcesów, w zrujnowanym kraju i zielonej wyspie szczęśliwości, na przekrój radiowym playlistom i muzycznym przyzwyczajeniom najwierniejszych fanów, pojawia się solowa płyta Piotra Roguckiego. Płyta niemożliwa i utopijna, płyta-wyzwanie. Utwory, które się na niej znalazły, wybrzmią 2 kwietnia w Wytwórni.

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Jedna karta umożliwia zakup dwóch biletów ulgowych na jedno wydarzenie.
Należy okazać kartę upoważniającą do otrzymania zniżki przy wejściu na koncert.„J.P. Śliwa” to kolejny solowy albumuPiotra Roguckiego. Tym razem będzie to koncept-album, składający się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy, balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu.

Hejt na Śliwę

Główny bohater Jan Paweł Śliwa, noszący imiona nadane na cześć wielkiego Polaka Jana Pawła II, żyje w przeświadczeniu o tym, że ma dokonać rzeczy wielkich. To niespełniony teatrolog, którego przygniotła proza życia: został hydraulikiem, modelem i emigrantem. Niestety, jest typowym nieudacznikiem, niemogącym poradzić sobie z rzeczywistością, co znajduje odzwierciedlenie w utworach oraz w warstwie dramatycznej albumu.

- Tekst dramatu to powierzchowna płaszczyzna rozgrywek między bohaterami z pokolenia JP2 czy Generacji Nic, puste i pełne goryczy spekulacje na temat własnej kondycji, kondycji kultury i współczesnego społeczeństwa. Przepychanki intelektualne i pozostałości po pierwotnych mechanizmach wyłaniania kozła ofiarnego – mówi autor koncepcji płyty oraz dramatu Piotr Rogucki.

Cosovel, Drekoty i Klaudia Wieczorek

Wielość elementów nie zagłusza muzyki, wciąż bardzo ważnego elementu w twórczości Roguckiego. W otwierającym album „Vision of Sound” słyszymy Klaudię Wieczorek, którą Piotr Rogucki poznał w programie Must Be The Music. W utworze „Płyń” pojawia się Izolda Sorenson znana jako Cosovel. Na płycie słyszymy również Olę Rzepkę – perkusistkę i założycielkę zespołu Drekoty oraz Adama Marszałkowskiego, perkusistę zespołu Coma.

- Muzyka to poziom podświadomości głównych bohaterów, próba uchwycenia ich lęków, obaw, nadziei, emocji i motywów. Nieoczywista płaszczyzna na podobieństwo strumienia świadomości skonstruowanego z rytmów, dźwięków i strzępków tekstów, gdzie rysowani z jednej strony popędami, a z drugiej rozumem bohaterowie odkrywają bezwiednie to, co kieruje nimi i ich zachowaniami – tłumaczy Piotr Rogucki.

Społeczeństwo odsunięte od kultury

Równie ważną rolę odgrywa warstwa graficzna albumu, na którą składają się zdjęcia Alberta Pabijanka oraz grafiki opracowane przez Wojtka Domagalskiego. To rodzaj impresji scalającej dramat i muzykę w formie wizualnej, ma na celu od pierwszego spojrzenia zarysować klimat wydarzeń i odczuć związanych z albumem.
Album „J.P. Śliwa” ma być głosem w dyskusji na temat kondycji kulturalnej społeczeństwa.

- Gdy sztuka staje się hermetyczną bańką, w której zamykają się elitarne środowiska, przestaje istnieć dla szerszego odbiorcy, przestaje istnieć w społeczeństwie i zakresie jego potrzeb. Czym staje się społeczeństwo odsunięte od kultury, a karmiące jedynie jej karykaturą jaką jest rozrywka? – zastanawia się Rogucki. - Czy można rzucić pomost używając jako medium formy rozrywkowej, by pokazać drogę w stronę kultury wyższej? To założenia eksperymentu, ciekaw jestem efektu.

My również. Będzie można go poznać nie tylko słuchając płyty, ale również podczas koncertu w Wytwórni. Zapraszamy.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety na koncerty Piotra Roguckiego

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK