Biletomat Koncerty Pustki - ZMIANA DATY KONCERTU

Koncerty: Pustki - ZMIANA DATY KONCERTU

Bilety na koncert

Pustki - ZMIANA DATY KONCERTU

termin

Pt, 12 grudnia 2014 godz. 20:00

miejsce

Malarnia - Teatr Polski
ul. 27 Grudnia 8/10, 61-737 Poznań

organizator

iKapa

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Sprzedaż biletów została zakończonaPoszukaj wydarzenia Pustki - ZMIANA DATY KONCERTU w innym terminie i miejscu.


 

📄PTAPTY prezentuje - PUSTKI (Malarnia/Teatr Polski)

Pustki, support: Hoszpital

Z przyczyn niezależnych od Zespołu i Organizatora, koncert zespołu PUSTKI 12.12 w Malarni Teatru Polskiego zostaje przeniesiony. 

Po niesamowitym koncercie Skubasa w Malarni Teatru Polskiego w Poznaniu, zapraszamy na kolejne wydarzenie muzyczne! Tym razem gwiazdą wieczoru będzie zespół Pustki!

Godzinowy program:
17:00 predrink - spotkanie w Ptapty dla chętnych
20:15 przejście do Malarni
20:30 support niespodzianka:
21:00 PUSTKI

Po koncercie odbędzie spotkanie z artystami w Ptapty.

-------------------------------------

Po niesamowitym koncercie Skubasa w Malarni Teatru Polskiego w Poznaniu, zapraszamy na kolejne wydarzenie muzyczne! Tym razem gwiazdą wieczoru będzie zespół Pustki!

Zespół został założony w sierpniu 1999 roku, a jego debiutancka płyta “Studio Pustki” ukazała się w 2001 roku. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka “Patyczak” zyskała status alternatywnego przeboju. Na kolejnym eklektycznym albumie “8 Ohm” z 2004 roku, oprócz standardowego rockowego instrumentarium można było usłyszeć dźwięki saksofonu, skrzypiec, fisharmonii i wibrafonu. Według samych muzyków był on wyrazem tzw. Muzyki Ściany Wschodniej.

W 2006 ukazała się trzecia płyta Pustek “Do Mi No”. Przyczyniła się ona do popularności grupy dzięki przebojowym piosenkom takim jak “Telefon do przyjaciela”, “Tchu mi brak”, czy “Słabość chwilowa”. Ukoronowaniem tej fali popularności był świetnie przyjęty koncert w ramach imprezy Open’er Festival w Gdyni 2006.

Oprócz nagrywania regularnych albumów zespół stworzył też muzykę do filmów “Doskonałe popołudnie” w reżyserii Przemysława Wojcieszka, “Marco P. i złodzieje rowerów” w reżyserii Bodo Koxa oraz do radzieckiego, niemego, przedwojennego filmu “Aelita”, którego reżyserem był Jakow Protazanow. Pustki napisały też muzykę do spektakli “Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, “Osobisty Jezus” i “Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, wszystkie trzy przedstawienia w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Pod koniec 2007 zespół nagrał dwie piosenki na składankę “Wyspiański wyzwala”, poświęconą poezji Stanisława Wyspiańskiego. Album promował utwór Pustek “Wesoły jestem”. Drugi utwór Pustek na tym wydawnictwie to “Jakżeż ja się uspokoję”, do którego nagrano również teledysk.

17 października 2008 ukazała się czwarta płyta grupy zatytułowana “Koniec kryzysu”, promowana singlem “Parzydełko”. Okazała się kolejnym przełomem w karierze zespołu, zdobywając jeszcze większą popularność niż jej poprzedniczka “Do Mi No”. Zespół zebrał znakomite recenzje, został nominowany do wielu prestiżowych nagród, takich jak Paszport Polityki czy Fryderyk. Radiowa Trójka oraz popkulturowe pismo “Pulp” uznały Pustki za zespół roku, a “Koniec kryzysu” za album roku 2008.

28 października 2009 na rynku pojawił się nowy album zespołu Pustki zatytułowany “Kalambury”. Tworzy go 12 piosenek z tekstami poetyckimi m.in. Danuty Wawiłow, Bolesława Leśmiana, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Gajcego czy Władysława Broniewskiego. Są to m.in. piosenki “Notes”, “Znój”, “Pożałuj mnie!” i “Wiersz o szukaniu”. Wraz z zespołem wykonują je zaproszeni goście – Katarzyna Nosowska i Artur Rojek.

-------------------------------------

SUPPORT:

Hoszpital to zespół o profilu muzycznym z Poznania, tworzący muzykę ze spektrum magicznego realizmu. Na całość składają się trzy moduły: rytmiczny - bardzo zorganizowany, melodyczny - bardzo melodyjny oraz oszczędny w słowa moduł wokalny.

W marcu tego roku wydaliśmy epkę pt. 'Szmutno'.Link do bandcampa ==> http://hoszpital.bandcamp.com/

W sierpniu było nam dane zagrać na finałach FAMA festiwalu w Świnoujściu i brać udział między innym w koncercie z repertuarem Grzegorza Ciechowskiego 'Obywatel na wakacjach'.

Linki:
https://www.facebook.com/hoszpital
https://www.youtube.com/watch?v=uSAqCvz_ZPM,
https://www.youtube.com/watch?v=PC5feMSJmGc


PTAPTY
ul. 27 Grudnia 8/10 Poznań
www.ptapty.pl

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK