Biletomat Koncerty RENI JUSIS

Koncerty: RENI JUSIS

Bilety na koncert

RENI JUSIS

termin

So, 16 kwietnia 2016 godz. 19:30

miejsce

Sfinks700
Al. Franciszka Mamuszki 1, Sopot

organizator

Kulturalna Zieliński sp.j

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 16 mar 2016 23:31

29 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 08 kwi 2016 12:17

35 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
So, 16 kwi 2016 16:00

39 PLN

Wyprzedane

 

📄Reni Jusis z nowym materiałem w Sfinks700

RENI JUSIS

Po siedmiu latach przerwy na scenę wraca RENI JUSIS! Album „Bang!" ukaże się już 15 kwietnia. Dzień po premierze płyty zapraszamy do klubu Sfinks700 w Sopocie, gdzie Artystka zaprezentuje nowy materiał na żywo po raz pierwszy w rodzinnym Trójmieście!

W zupełnie nowej koncertowej odsłonie Reni Jusis na scenie wspierać będą Stendek (elektronika) i Frodo (perkusja), a o wrażenia wizualne zadba Panna Ula.

Reni Jusis "BANG!" to siódmy album ikony naszej elektroniki! Materiał jest efektem współpracy z trójmiejskim producentem tworzącym pod pseudonimem STENDEK. Gościnnie pojawiają się też M.Bunio.S (Dick4Dick) oraz Kuba Karaś (The Dumplings). Z międzypokoleniowego połączenia sił powstała płyta tyleż aktualna i świadoma, co opierająca się jednosezonowym modom – słowem: autorska i ponadczasowa. Echa świeżych nurtów muzyki elektronicznej mieszają się tu z ambientową przestrzenią i poszarpanym, trapowym pulsem, a tu i ówdzie dyskretnie rezonują brzmienia spod znaku eksperymentalnego techno na przemian z minimalistycznym hip-hopowym beatem czy retro popem. Na tym tle Reni nie tylko bawi się różnymi stylistykami i barwą swojego głosu, przetwarzając ją za pomocą rozmaitych efektów, ale i sięga po szerokie spektrum środków wyrazu – od szeptów, jęków, przez charakterne melorecytacje, aż po zmodulowany do niskiego męskiego głosu rap. Wyjątkowe brzmienie płyty „BANG!" zawdzięczam STENDEKOWI. Jego podejście do harmonii, warsztat, niepoparty muzyczną edukacją ( STENDEK jest absolwentem gdańskiej ASP na wydziale malarstwa) zawładnęło moją muzyczną wyobraźnią na dobre i zmotywowało wreszcie do stworzenia nowego albumu. Cały materiał powstał bardzo szybko, spontanicznie, w niecałe pół roku – opisuje współpracę sama artystka.

W gąszczu tej bezkompromisowej architektury dźwiękowej da się wyłuskać również klasyczne melodie na długo zapadające w ucho – najbardziej przebojowe w zestawie "Zostaw Wiadomość", „Na skróty tęczą" czy „Zombi świat". Całość dopełniają wieloznaczne teksty, w których Reni między innymi portretuje siebie jako ikonę kobiecości o tysiącu twarzy – matki, strażniczki domowego ogniska, szamanki, kochanki, ale też szalonej imprezowiczki i przede wszystkim wciąż natchnionej artystki. Oto spektakularny powrót do gry po siedmiu latach przerwy - w życiowej formie, której pozazdrościłoby jej wielu dzisiejszych debiutantów.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK