Biletomat Koncerty SQ live pres. Heartbeats – WE DRAW A x FAIR WEATHER FRIENDS x KLAVES

Koncerty: SQ live pres. Heartbeats – WE DRAW A x FAIR WEATHER FRIENDS x KLAVES

Bilety na koncert

SQ live pres. Heartbeats – WE DRAW A x FAIR WEATHER FRIENDS x KLAVES

termin

Pt, 13 lutego 2015 godz. 22:00

miejsce

SQ klub
ul. Półwiejska 42, Poznań

organizator

SQ Klub

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 11 lut 2015 15:36

25 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 12 lut 2015 23:59

30 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Pt, 13 lut 2015 17:00

35 PLN

Wyprzedane 

📄Koncertowa noc w SQ Klub

Fair Weather Friends
We Draw A
Klaves

Tej nocy niejedno serce zabije w szybszym tempie. A to dzięki młodym artystom, którzy zawładną klubem I zrobią to koncertowo! Formacje Fair Weather Friends, We Draw A oraz Klaves 13 lutego w SQ!

Fair Weather Friends

"Nikt nie gra w Polsce tak jak oni" - Piotr Metz, Trójka Polskie Radio

"Perełka muzyki elektronicznej" - Tomasz Rawski, Czwórka Polskie Radio

"Fair Weather Friends połykają nie tylko brzmieniem: światowo i profesjonalnie czy koncertową kondycją. To czujni muzycy z "jazzowym" głosem prowadzącym. Słucham, patrzę i ufam!” Monika Piasecka, Roxy FM


Siła i moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki. Fair Weather Friends potrafią swoimi utworami pogodzić fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci “Nadzieją Roku 2013” przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Open'er. Coke i Free Form jest jedynie początkiem drogi.

Zagłębiowsko-śląsko kwartet nie idzie na łatwiznę i gra na koncertach jako pełny skład, nie ma więc miejsca na pół-playbackowe ściemy. Fair Weather Friends są postrzegani koncertowo jako wulkan energii, który, eksplodując dźwiękami, przynosi dobrą zabawę. Na swoim koncie mają już ponad 100 występów w Polsce i za granicą.

Dotychczasowa dyskografia zespołu składa się z EP-ki “Eclectic Pixels” , multimedialnego singiela “Fly By” – wybrany singlem roku 2013 przez słuchaczy Radia Roxy FM. Na debiutanckim krążku, który ukazał się kilka miesięcy temu znalazło się 12 utworów wyprodukowanych przez Mateusza Zegana (gitarzystę i klawiszowca FWF) oraz Haldora Grunberga. Za mastering odpowiada Bartosz Szczęsny, znany poznański producent występujący w zespole Rebeka. "Hurricane Days" to nowoczesny pop na światowym poziomie. Dwanaście piosenek z płyty świadczy, że muzycy Fair Weather Friends doskonale orientują się w tym, czego słuchają dziś ich rówieśnicy poza Polską, a do tego potrafią te modne wpływy przekuć na w pełni autorską wypowiedź. Co więcej – łącząc "żywe" i elektroniczne brzmienia świetnie sprawdzają się podczas koncertów.


Muzyka Fair Weather Friends ulega ciągłej ewolucji. Pomiędzy nawiązaniami do lat 70. i 80., soczystego synth-popu, elektronicznymi improwizacjami króluje zaraźliwa melodia.

We draw A

Kiedy słucha się ich płyty, ciągle powraca pytanie: "Czy to możliwe, żeby taka muzyka powstała w Polsce?". Debiutancki album wrocławskiego duetu to bowiem rzadki przypadek porywającego połączenia naturalnej emocjonalności z erudycyjnym wyrafinowaniem.

Po znakomitych płytach Kamp! i Rebeki przyszedł czas na debiut We Draw A. Właściwie można by zaryzykować twierdzenie, iż to swego rodzaju supergrupa – tworzą ją bowiem członkowie innych, znanych projektów: Radek Krzyżanowski ze wspomnianego Kamp! oraz Piotr Lewandowski z nieistniejącego już Indigo Tree. Do spotkania obu artystów doszło dwa lata temu i do tej pory objawili oni na razie tylko dwie EP-ki – "Glimpse" i "Whirl". Prawdziwym opus magnum duetu okazuje się jednak dopiero album "Moments".

"Moments" to w pełni przemyślany concept-album, który znakomicie wypada jako całość, ale również w postaci samodzielnych nagrań. Świetnie sprawdził się pomysł Krzyżanowskiego na połączenie hipnotycznej elektroniki z nostalgicznym głosem Lewandowskiego. W efekcie muzyka z płyty ma zarówno psychodeliczny klimat, jak i klubowy potencjał. Przestrzenna produkcja dodała całości mocno ilustracyjnego charakteru, idealnie wpisującego się w oniryczny ton płyty. To już naprawdę światowy poziom – czas, aby Brennnessel zaczął podbijać zachodnie rynki! (Paweł Gzyl, Onet.pl)

KLAVES

Klaves, a właściwie Mikołaj Gramowski, ma 21 lat. Jest poznańskim producentem muzyki tanecznej mocno inspirowanej brytyjskimi brzmieniami klubowymi. Zaledwie cztery miesiące po opublikowaniu swojego pierwszego utworu, Klaves wystąpił na Heineken Open'er Festival. Równie klubowa, co przebojowa muzyka Klavesa porównywana jest do twórczości takich producentów jak Floating Points, czy Disclosure - sensacyjnego duetu z Wielkiej Brytanii, którego płyta zdobyła szczyt brytyjskiej listy sprzedaży albumów. Swój pierwszy utwór, zatytułowany „Will You”, Klaves opublikował w internecie w marcu bieżącego roku. Miesiąc później jego debiutancką EP-kę „At Dawn Again” wydało warszawskie wydawnictwo Koh-I-Noor Records.

Jego muzyka błyskawicznie zdobyła zainteresowanie. Punktem zwrotnym w karierze Klavesa było wyemitowanie jednego z jego utworów w audycji Gillesa Pettersona.

Resident Advisor:
Having released his debut EP this summer through PMR's club-focused Beat Club imprint, and with support pouring in thick and fast from the likes of Skream, Annie Mac and Tensnake, this young Polish prodigy is on a remarkably promising path. His melodic wizardry and expertly sharp vocal cuts have also got the likes of i-D, FACT and Resident Advisor labeling Klaves as one to watch in 2015.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

 

 

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.