Biletomat Teatry Faust

Teatry: Faust

Bilety na spektakl

Faust

termin

Wt, 17 marca 2015 godz. 19:00

miejsce

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI
Al. Mickiewicza 2, 85-071 Bydgoszcz

organizator

TEATR POLSKI im. HIERONIMA KONIECZKI

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

I Pula

dostępna do
Wt, 17 mar 2015 16:00

40 PLN

Wyprzedane

Standard

I Pula

dostępna do
Wt, 17 mar 2015 16:00

30 PLN

Wyprzedane


 

📄Faust

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Johann W. Goethe 
Faust

tłumaczenie: Adam Pomorski 
reżyseria: Michał Borczuch 
adaptacja i dramaturgia: Tomasz Śpiewak 
scenografia i kostiumy Dorota Nawrot, Krzysztof Mężyk 
muzyka: Bartosz Dziadosz 
asystent reżysera: Radek Murski 
video: Przemysław Czepurko 
asystenci, stażyści: Magda Szpecht, Sebastian Krysiak 
inspicjent: Mateusz Stebliński 
występują: Dominika Biernat, Mirosław Guzowski, Marta Malikowska, Martyna Peszko, Jan Sobolewski, Paweł Smagała, Robert Wasiewicz, Piotr Wawer Małgorzata Witkowska, z udziałem grupy osób niewidomych

premiera 14 marca 2015 
Duża Scena TPB

„Wszystko, co stałe, rozpływa się w powietrzu, wszystko, co święte, ulega sprofanowaniu i ludzie muszą wreszcie spojrzeć trzeźwym okiem na swoją pozycję życiową, na swoje wzajemne stosunki". Marx, Manifest komunistyczny.

W kulturze przesyconej obrazami, w której zmysł wzroku ma dominującą pozycję, a spór między ikonoklazmem a ikonofilią odżywa w zradykalizowanym wymiarze, warto zadać pytanie o reguły wytwarzania doświadczenia wzrokowego. Czy wzrok rzeczywiście determinuje nasze relacje z rzeczywistością? Czy może, jak twierdzi amerykański badacz mediów Nicolas Mirzoeff, wizualizowanie to „to wytwarzanie wizualności" i jest domeną wyobraźni, a nie wzroku?

Do pracy nad „Faustem" zaprosiliśmy grupę niewidomych, którzy wraz z aktorami zmierzą się z dramatem uchodzącym za dzieło raczej literackie niż sceniczne. Wyzwanie postawione przez Goethego wiąże się nie tylko z gigantycznym rozmiarem tiekstu, obejmującym ponad dwanaście tysięcy wersów i czasem akcji rozpisanym na trzy tysiące lat. „Faust" jest pisany jako teatr w teatrze, a skoro wszystko, co pojawia się na scenie, uzyskuje teatralną formę i znak, to jak przedstawić metafizyczną warstwę tekstu? Co jeśli Goethe rozumiał ją dosłownie - czy pudel jest żywym psem? Jak wygląda pies, w którego wstąpił diabeł? Jak wygląda coś, czego w teatrze pokazać się nie da?

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK