Biletomat Teatry Warszawa WODEWIL WARSZAWSKI

Teatry: WODEWIL WARSZAWSKI

Bilety na spektakl

WODEWIL WARSZAWSKI

termin

Nd, 05 Styczeń 2014 godz. 18:00

miejsce

Scena Hoża 51
ul. Hoża 51, 00-681 Warszawa

organizator

Studio Artystyczne WrzAWA

Bilety


Standard

I pula

dostępna do
Nd, 05 sty 2014 15:00

30 PLN

Wyprzedane
 

📄Rozniesiemy Warszawę muzyką!

Samo centrum Warszawy. Ulica Hoża. Tajemnicze podwórko, na którym mieści się Stara Fabryka Serów. To właśnie tam, w magicznej przestrzeni postindustrialnego poddasza Teatr Pijana Sypialnia zaprezentuje widowisko muzyczne „Wodewil Warszawski”.

Takiego warszawskiego show jeszcze nie widzieliście. Na scenie piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny. Kilkanaście starych warszawskich piosenek w roztańczonym widowisku. Teatr Pijana Sypialnia odważnie wkracza w kulturalne życie stolicy. Skutecznie, bo w rankingu krytyków miesięcznika „Teatr” został aż dwukrotnie wyróżniony w kategorii off w sezonie 2012/2013.
„Wodewil Warszawski” Teatru Pijana Sypialnia, to próba przywołania klimatu przedwojennego miasta. Scenariusz powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Jesteśmy młodymi artystami – mówi Karolina Lichocińska, aktorka i współtwórczyni scenariusza widowiska. Nie chcieliśmy robić folkloru warszawskiego w skali 1 do 1. Nie wystarczy, że założymy kaszkiety i zaśpiewamy wesołą piosenkę. Staraliśmy się pokazać poprzez stare teksty i piosenki Warszawę współczesną. Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą.

Prace nad widowiskiem trwały wiele miesięcy. W spektaklu usłyszymy warszawskie szlagiery wykonywane na kilka głosów przy akompaniamencie ośmioosobowej orkiestry. Aktorzy śpiewają bez mikrofonów! Nie jest to już dzisiaj takie oczywiste. W ten sposób przypominamy teatrzyki ogórkowe – miejsca, które kiedyś były bardzo popularne, a które spełniamy miejsca dzisiejszych klubokawiarni. To tam ludzie przychodzili spędzić miło czas z przyjaciółmi.

Wyjątkowa jest również przestrzeń, gdzie odbywa się spektakl. Poddasze starej fabryki tworzy niezwykły klimat. Nie ma kurtyny i wielkiej scenografii. Dzięki temu panuje luźna atmosfera, a artyści mają znakomity kontakt z publicznością. SCENA HOŻA 51, to pierwsze miejsce teatralne w Warszawie, gdzie podczas spektaklu można robić zdjęcia, nagrywać i popijać ciepłą herbatę. Kultura nie musi być sztywna i garniturowa. – mówi Karolina Lichocińska – Liczy się przecież samo przeżycie czegoś niezapomnianego. Koszula zapięta po samą szyję raczej w tym nie pomaga. Scena Hoża 51, to miejsca dla tych, którzy dobry teatr chcą zobaczyć bez napiętej atmosfery.

TWÓRCY SPEKTAKLU
Choreografia: Izabela Massalska
Szef muzyczny: Daniel Zieliński
Reżyseria: Stanisław Dembski

AKTORZY
Marta Dziubińska
Karolina Kędzierska
Karolina Ewa Kowalska
Katarzyna Lasota
Karolina Lichocińska
Dorota Ptaszek
Katarzyna Olczak

Jan Bogdaniuk
Denis Brzeziński
Wojtek Gawrych
Sławomir Narloch
Jakub Pawlak
Sebastian Słomiński
Wojciech Urbanowski
Łukasz Zgórka

ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA

Anita Kander-Marchewka - flet
Piotr Thieu-Quang - klarnet
Agata Frysz / Agnieszka Podłucka - skrzypce I
Magdalena Górska - skrzypce II
Maria Rojewska / Katarzyna Denkiewicz - altówka
Rafał Domański - wiolonczela
Artur Siejka - kontrabas
Wojciech Gawrych - akordeon
Daniel Zieliński - fortepian

Czas trwania spektaklu
70 minut

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Za bilety na to wydarzenie nie można płacić voucherami.

Kupując bilety na to wydarzenie nie można użyć kodów rabatowych.

Korzystanie z witryny biletomat.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.