Biletomat Opera "La Traviata" - Warszawa

: Opera "La Traviata" - Warszawa

Bilety na

Opera "La Traviata" - Warszawa

termin

Pt, 28 czerwca 2019 godz. 20:00

miejsce

Kościół Dominikanów pw. św. Jacka
ul. Freta 10, 00-227 Warszawa

organizator

Copernicus sp. z o.o.

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Strefa IV (miejsca siedzące)

Strefa IV (miejsca siedzące)

dostępna do
Pon, 13 maj 2019 12:25

70 PLN

Wyprzedane


Strefa III (miejsca siedzące)

Strefa III (miejsca siedzące)

dostępna do
Pon, 13 maj 2019 12:25

85 PLN

Wyprzedane


Strefa II (miejsca siedzące)

Strefa II (miejsca siedzące)

dostępna do
Pon, 13 maj 2019 12:25

115 PLN

Wyprzedane 

📄Opera "La Traviata"

Emilia Diakopoulou, Noemi Umani, Emanuel Bussaglia, Adriano Gentili, Maurizio Zanchetti

OPERA DA CAMERA DI ROMA zaprasza Państwa na wyjątkową, europejską trasę opery Giuseppe Verdiego: „La Traviata”, w ekskluzywnym, kameralnym wydaniu.

W rolach głównych zaprezentują się niezwykle utalentowani śpiewacy, na co dzień współpracujący z Rzymską Operą Kameralną: Emilia Diakopoulou, Noemi Umani, Emanuel Bussaglia, Adriano Gentili i Maurizio Zanchetti.
Tegoroczne koncerty operowe zagoszczą w niecodziennych wnętrzach, charakteryzujących się nieprawdopodobną akustyką i klimatem. W tych niezwykłych lokalizacjach zachwycająco wybrzmi włoskie, emocjonalne bel canto przy akompaniamencie orkiestry kameralnej. Występ uświetnią stroje z epoki, dzięki którym przeniesiemy się w atmosferę XIX-wiecznego Paryża.
Wyjątkowa opera Verdiego w 3 aktach, będąca realistyczną i współczesną historią miłości, uważana jest dziś za jego najdoskonalsze i absolutnie nowatorskie dzieło. Jedyne takie w bogatym dorobku kompozytora.
Nastrojowa muzyka, przepiękne liryczne arie oraz wartościowe literacko libretto, doskonale wyrażają rozterki bohaterów i do dziś cieszą się niesłabnącym powodzeniem u publiczności teatrów i scen operowych świata.
To będzie z pewnością niezapomniany wieczór!

W Operze wystąpią:

Emilia Diakopoulou – w roli Violetty - Flory /sopran/. Urodzona w Atenach. Ukończyła studia operowe w Konserwatorium Giuseppe Verdiego w Mediolanie oraz wokalistykę we florenckim Conservatorio Luigi Cherubini. Występuje jako solistka głównie na scenach włoskich prezentując szeroki repertuar od romantycznego po współczesny, między innymi; Tosca, Manon Lescaut, Amelia („Bal maskowy”), Leonora („Moc przeznaczenia”), Desdemona („Otello”). Stypendystka amerykańskiej Agnes Varis Foundation. Współpracowała między innymi z Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz Słowackim Teatrem Narodowym w Bratysławie u boku Petera Dvorsky’ego.

Adriano Gentili – w roli Alfredo – Gastona /tenor/. Pochodzi z Lacjum. Ukończył śpiew liryczny w Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. Po wygranych w konkursach „IBLA Grand Prize” (2009) oraz „Primo Palcoscenico” (2010), zadebiutował w roli hrabiego Almavivy w „Cyruliku sewilskim”. Jego kolejne role to: Fernando („Così fan tutte”), Don Ottavio („Don Giovanni”), Arlecchino („Pagliacci”), Alfredo („Traviata”), Rodolfo („Cyganeria”), Książę Mantui („Rigoletto”) w Teatrze Valle w Rzymie. Zajmuje się także muzyką współczesną, zinterpretował rolę Perdu w operze „Shardana” E. Porrina w auli Akademii Muzycznej Św. Cecylii w Rzymie. W operze "Il Ritmo e il respiro" A. Taggeo po raz pierwszy w historii wystąpił jako jedyny tenor solista.

Emanuel Bussaglia – w roli Alfredo – Gastona /tenor/. Urodzony w Rzymie. Wykształcenie muzyczne zdobywał między innymi pod kierownictwem Danieli Ciliberti i Otello Feliciego w rzymskiej Scuola Ludovico da Vittoria. Jego najważniejsze role: Kalaf („Turandot”), Arlecchino („Pagliacci”), Alfredo („Traviata”), Ismaele („Nabucco”), Mario Cavaradossi („Tosca”).

Noemi Umani – w roli Violetty – Flory /sopran/. Pochodzi z Toskanii. Ukończyła forenckie Konserwatorium “L. Cherubini”. W 2017r. została laureatką 71-szej edycji konkursu “Comunità Europea” organizowanego przez Teatro Lirico Sperimentale “A. Belli” di Spoleto (międzynarodowe jury pod przewodnictwem Eddy Moser). Dzięki tej wygranej, zadebiutowała na scenach największych włoskich teatrów i festiwali, m.in. w spektaklu Leonory Baldelli “Quel Genio di Rossini” (Teatro di Anghiari) oraz w Concert Hall Maria Cristina di Malaga (Hiszpania) i w Usina Del Arte di Buenos Aires (Argentyna). W 2019r. wygrywa selekcję do roli Liù (opera „Turandot” G. Pucciniego) w programie Europa InCanto. Najważniejsze role: Dorina - L'impresario delle Canarie (Sarri), Contessa - Nozze di Figaro (Mozart), Zerlina - Don Giovanni (Mozart), Tisbe - La Cenerentola (Rossini), Violetta - La Traviata (Verdi), Flora - La Traviata (Verdi), Micaela - Carmen (Bizet), Mimì - La Boheme (Puccini), Liù - Turandot (Puccini)

Maurizio Zanchetti – w roli Giorgia Germonta /baryton/. Rodowity Rzymianin. Pobierał nauki śpiewu lirycznego od Mario del Monaco, Maestro Ferri i Angelo Romero, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w Conservatorio L. Refice di Frosinone. Debiutował rolą Schaunarda w „Cyganerii”, rozpoczynając w ten sposób karierę obejmującą ponad 40 głównych ról tradycyjnego repertuaru operowego. Jego występy na deskach niezliczonych teatrów włoskich spotykają się z entuzjazmem publiczności oraz niezwykle pochlebnymi komentarzami włoskiej prasy. Wraz z Teatrem Marii Caniglii zaprezentował się w roli Giorgia Germont („Traviata”) na festiwalu El Jem w Rabacie (Maroko) oraz w Tunezji. Po wielu sukcesach międzynarodowych, w 2003r. zostaje laureatem Silver Award na festiwalu w Pjongjang (Korea), pokonując siedmiuset konkurentów. Znany jest również z interpretacji repertuaru sakralnego m.in. na Rossini Opera Festival w Pesaro. Jest wykonawcą premierowych oratoriów autorstwa Padre Carlo Colafranceschi, w tym głównej roli w oratorium będącym biografią św. Jana Pawła II pt. „Karol, jesteś wielki”.

Opera da Camera di Roma – założona w Rzymie opera kameralna. Międzynarodowy skład Opery tworzą znakomici wirtuozi instrumentalni oraz najbardziej wybitne głosy włoskiej sceny operowej.

Nasi muzycy występują na deskach teatralnych całego świata, gdzie przyjmowani są zawsze z wielkim entuzjazmem. Rzymskie koncerty Opery Kameralnej odbywają się w samym sercu historycznego miasta, tuż za Panteonem, w stylowych wnętrzach niezwykłego Palazzo Santa Chiara. XVI-wieczny pałac powstał na miejscu klasztoru dominikanek, ostatniego miejsca pobytu oraz śmierci świętej Katarzyny ze Sieny. W zabytkowych wnętrzach o dziś można podziwiać wspaniałą kaplicę Cappella del Transito, dawną celę tercjarek dominikańskich, z oryginalnym XIII-wiecznym drewnianym stropem.

www.operadacameradiroma.com

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie: Bilety Kolekcjonerskie Bilety na operę "LA TRAVIATA" Bilety na Dzień Matki

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK