Przejdź do głównej treści strony

2024 Mazurki Wiosna - ŚR - Warsztat "TAŃCE oberkowo-polkowe ABC"

17.04.2024, środa, 10:00
Centrum Promocji Kultury - sala Widowiskowa, Warszawa Podskarbińska 2, 03-833 Warszawa
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Zakup biletu jest równoznaczny z zaakceptowaniem Regulaminu Festiwalu (http://www.festivalmazurki.pl/regulamin).

*********

Więcej informacji o Festiwalu, Programie i Artystach: https://www.festivalmazurki.pl

*********

TAŃCE oberkowo – polkowe ABC
Prowadzenie: Piotr Zgorzelski i Augustyna Zgorzelska, gra: Kuba Zimończyk
Poziom: Dla początkujących
Wymagania: Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim …
Zakup biletu jest równoznaczny z zaakceptowaniem Regulaminu Festiwalu (http://www.festivalmazurki.pl/regulamin).

*********

Więcej informacji o Festiwalu, Programie i Artystach: https://www.festivalmazurki.pl

*********

TAŃCE oberkowo – polkowe ABC
Prowadzenie: Piotr Zgorzelski i Augustyna Zgorzelska, gra: Kuba Zimończyk
Poziom: Dla początkujących
Wymagania: Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie), co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy. Polecamy wziąć ze sobą wodę do picia

Podczas warsztatów opanujemy w stopniu podstawowym kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, tak aby tańczenie sprawiało jak najwięcej przyjemności i radości. Nauczymy się tańczenia oraz wirowania w parze PO KOLE, zarówno w tańcach o metrum nieparzystym (rytmy mazurkowe) jak i w metrum parzystym (rytmy polki).

Warsztaty pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie. Pojawią się na nich ćwiczenia rytmiczne, dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom tanecznym siłę, płynność i lekkość.

Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty. Będzie to również pretekst do poznania się nawzajem, co pomoże Wam do szybkiego znalezienia sobie partnera/partnerki do tańca na najbliższej potańcówce.

Piotr Zgorzelski - Warszawiak, etnolog, tancerz, animator kultury, aktor, juror podczas konkursów tańca tradycyjnego, inicjator odrodzenia polskich tańców tradycyjnych w formach niescenicznych, wielokrotny stypendysta Ministra Kultiry i Dziedzictwa Narodowego. Powołał i prowadzi pierwszą w Polsce Akademię Tańca Tradycyjnego.

Tańcem tradycyjnym zajmuje od blisko 30 lat. Uczył się bezpośrednio od wiejskich tancerzy jak również ze źródeł archiwalnych, wypracowując autorski program zajęć uwzględniający współczesne predyspozycje i umiejętności, pokolenia pozbawionego żywego kontaktu z muzyką ludową.

Współzałożyciel warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca” (1994) i jego kilkuletni prezes. Jest autorem, inicjatorem oraz organizatorem cyklicznych projektów edukacyjno-kulturalnych związanych z muzyką i tańcem tradycyjnym, o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym.

Jest autorem projektu internetowych lekcji tańca tradycyjnego umieszczonych na kanału You Tube – Taniec Tradycyjny PL. Współtworzył dla Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca portal edukacyjny poświęcony polskim tańcom tradycyjnym taniec.edu.pl

Bilety

Wyprzedane

ZgorzelskiCPK

ULGOWY

20,00 zł

ZgorzelskiCPK

NORMALNY

30,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.