Przejdź do głównej treści strony

Elektronika

Wydarzenia

Lipiec 2024

Sierpień 2024

Wrzesień 2024

Październik 2024

Listopad 2024

Grudzień 2024

Luty 2025

Czerwiec 2025

Bilety na koncerty muzyki elektronicznej

Szukasz biletów na koncerty muzyki elektro i techno biletomat.pl znajdziesz wiele rozmaitych imprez elektro i techno organizowanych w całej Polsce. Oferta biletów na koncerty elektro i techno jest szeroka i dostępna online 24h. Dzięki naszej aplikacji możesz kupić bilety na festiwale muzyki EDM w Polsce i inne koncerty elektro i/ techno z wyprzedzeniem. Dla fanów i kolekcjonerów nie tylko wspomnień istnieje możliwość sprzedaży biletów nie tylko elektronicznych ale także, fizycznych - papierowych. Papierowy bilet to nie lada pamiątka po niezwykłym koncercie elektro i techno. Choć elektro i techno są często używane zamiennie, to te gatunki muzyczne sporo się od siebie różnią. Muzyka elektroniczna to w skrócie dźwięki tworzone przy użyciu elektronicznych instrumentów. Zamiast tradycyjnych, używa się dźwięków generowanych komputerowo oraz syntezatorów. Ten gatunek zaczął być znany pod koniec lat 70. XX wieku, a za prekursorów często uważa się formacje Kraftwerk oraz Yellow Magic Orchestra. Początek lat 80. przyniósł dalszy rozkwit tych brzmień. To wtedy zaczęły być używane terminy elektro i techno , bo lata 80. uważa się za początek popularnego techno. Za prekursorów techno uznawani są muzycy z Detroit i stamtąd też wywodzi się nazwa techno, która wzięła się od tytułu „Techno City”. Ale czym tak naprawdę elektro i techno różnią się od siebie? Techno wyróżnia się regularnym i jednostajnym rytmem utrzymanym w metrum cztery czwarte. Linia melodyczna opiera się na dźwiękach syntetycznych. W klasycznej wersji kawałki techno mają bardzo szybkie tempo.

Największe festiwale elektroniczne w Polsce

Polska scena festiwalowa muzyki elektro rozkwita, przyciągając fanów z kraju i ze świata. Od wydarzeń o długiej tradycji po nowe inicjatywy, Polska oferuje bogactwo kultury muzyki techno i elektroniki. Na koncertach i festiwalach elektro i techno w Polsce można posłuchać muzyki takiej jak breakbeat, dance, eurodance, drum and bass, dubstep, nu-electro, hard dance: hardcore, hardstyle, house: electro house, big room house, moombahton, techno, trance, Hi-NRG czy 2-step garage.

Koncerty, festiwale, imprezy electro/ techno w Polsce:

Audioriver Festival w Łodzi - Audioriver Festival gromadzi pasjonatów muzyki elektronicznej, których interesuje nie tylko szeroka oferta muzyki techno, ale też siła nawiązywanych tu relacji. Audioriver to wydarzenie, które od lat zachwyca swym klimatem i jakością line-upu oraz przyciąga rzesze uczestników. To tylko potwierdza jego stałą pozycję w kalendarzu każdego fana elektroniki.

Open'er Festival w Gdyni - Gdyński Open'er Festival, to niewątpliwie jeden z najbardziej oczekiwanych punktów na festiwalowej mapie Polski. Tutaj zbiegają się ścieżki miłośników muzyki techno i elektroniki z różnych zakątków globu poszukujących najświeższych brzmień i artystycznych inspiracji. Każdy uczestnik szukający biletów na koncerty muzyki elektro i techno powinien poczuć ducha tego wyjątkowego miejsca i odkryć, jak muzyka elektroniczna brzmi na Open'erze.

Electrum Up To Date Festival w Białymstoku - Jest to festiwal skoncentrowany na nowoczesnych dźwiękach i muzyce elektronicznej, z silnym naciskiem na innowacje i eksplorację nowych form muzycznych.

Fresh Festival w Wronkach - Choć mniej znany, to festiwal zyskuje na popularności dzięki unikatowemu połączeniu muzyki elektronicznej z pięknymi, naturalnymi sceneriami.

CARBON Silesia Festival w Zabrzu - To nowy gracz na polu festiwali muzyki elektronicznej, który koncentruje się na cięższych brzmieniach techno i industrialnych w postindustrialnej scenerii Śląska.

Tauron Nowa Muzyka w Katowicach - Festiwal znany z innowacyjnej muzyki i artystycznych instalacji. To miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością w sercu industrialnego miasta.

Euforia Festival w Boszkowie - Festiwal, który odbywa się nad pięknym jeziorem, oferując połączenie relaksu na plaży z energetycznymi nocami pełnymi tańca przy muzyce techno i house.

Te koncerty elektro i techno pozwalają zauważyć, jak energia muzyki elektro połączona z festiwalową atmosferą tworzą unikalne przeżycia. Niezależnie, czy jesteś stałym bywalcem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym gatunkiem muzycznym – warto kupić bilety właśnie na te festiwale elektro i techno.

Bilety na koncerty techno, elektronicznej muzyki

Biletomat.pl to miejsce, gdzie fani muzyki elektro i techno mogą znaleźć bilety na koncerty EDM czy techno organizowane w całej Polsce. Na platformie biletowej znajdziesz kupisz wejściówki na koncert techno oraz inne imprezy elektroniczne z udziałem największych gwiazd. Dzięki aplikacji biletomat.pl możecie łatwo śledzić i kupić bilety na wydarzenia ze sceny elektro w Polsce.