Biletomat Festiwale AFRICAN BEATS FESTIVAL 2020 - odwołany

Festiwale: AFRICAN BEATS FESTIVAL 2020 - odwołany

Bilety na festiwal

AFRICAN BEATS FESTIVAL 2020 - odwołany

termin

Pt, 24 kwietnia 2020 godz. 19:00

miejsce

Progresja
Fort Wola 22, 01-258 Warszawa

organizator

Agencja Artystyczna Perspektywy

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard (m. stojące)

Standard (m. stojące)

dostępna do
Czw, 19 mar 2020 13:21

120 PLN

Wyprzedane 

📄Wydarzenie odwołane!

BOMBINO, TAMIKREST, THE AFRONAUTS, AYOUB HOUMANNA

 

Zapraszamy na najgorętsze wydarzenie tego roku! Przed nami pierwsza edycja AFRICAN BEATS FESTIVAL !!!

To wielkie święto muzyki afrykańskiej, w czasie którego wystąpią najlepsi artyści z kraju i ze świata. Przed nami roztańczona i energetyczna noc, podczas której zagrają:

BOMBINO
TAMIKREST
THE AFRONAUTS
AYOUB HOUMANNA

Usłyszymy dźwięki pustyni, które zabiorą w podróż dookoła świata i porwą Was do tańca. Spodziewajcie się potężnej dawki afrobeatu, world music, bluesa, rocka, a nawet elementów jazzu i flamenco. To będzie magiczna noc.

☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀
⭐ BOMBINO ⭐
Omara „Bombino” Moctar (właściwie Goumour Almoctar) to pierwszy w historii artysta z Nigru, który został nominowany do nagrody Grammy. Urodził się w 1980 roku w Tidene, obozie Tuaregów – położonym około 80 kilometrów na północny wschód od Agadezu. Jego wyjątkowe, elektroakustyczne brzmienie i teksty w języku Tamasheq, poruszające sprawy związane z jego tuareskim dziedzictwem i przywiązaniem do pustyni urzekły słuchaczy na całym świecie. Muzyka artysty zdaje się nie mieć granic – to wysublimowana, lecz pełna energii mieszanka tradycyjnych elementów berberyjskich, bluesa, rock'n'rolla i reggae.

Krytycy zachwycają się niepowtarzalnym stylem gry na gitarze BOMBINO twierdząc, że łączy w sobie technikę Jimiego Hendrixa z subtelnością i wrażliwością Johna Lee Hookera. Prestiżowy amerykański magazyn Rolling Stone zaliczył album Nomad do Top 50 najlepszych płyt pierwszej połowy 2013 r. Bombino regularnie współpracuje z zachodnimi muzykami, jego albumy produkowali m.in. Dan Auerbach z The Black Keys czy David Longstreth z Dirty Projectors. Wydany w 2018 roku, nominowany do nagrody Grammy, najnowszy album artysty, Deran został nagrany w Casablance (w studiu należącym do Króla Maroka) wyłącznie z jego zespołem oraz z pomocą jego wieloletniego menedżera Erica Hermana (producenta płyty). Album otrzymał entuzjastyczne recenzje na całym świecie, a New York Times – słynący z powściągliwości – poświęcił mu całą stronę.

Muzycy:
Bombino – gitara prowadząca, wokal
Youba Dia – gitara basowa
Illias Mohamed – gitara, calabash, wokal
Corey Wilhelm – perkusja

FB: https://www.facebook.com/bombino.official
YT: https://www.youtube.com/watch?v=IaqScs7vR-4

☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀
⭐ TAMIKREST ⭐
Tamikrest oznacza przejście w języku Tuaregów – koczowniczego ludu Sahary. Zespół łączy tuareską kulturę z dźwiękami i wizjami z innych części świata, napotkanymi w czasie niekończących się tras. W ich muzyce można odnaleźć dub, blues, psychodelię, funk, a nawet art-rock. Pochodzą z Kidal, na północnym wschodzie Mali, lecz wojna, prześladowania i kryzys polityczny zmusiły większość z nich do emigracji do Algierii.

Ich trzeci album Chatma (2013) to w pełni przekonujący i poetycki dokument ich przeżyć. Chatma została numerem jeden na liście World Music Charts Europe, zajęła wysokie miejsca na listach Mojo, The Independent, fRoots, The Quietus i Uncut, a w 2014 Tamikrest został uznany najlepszą grupą na Songlines Music Awards. Na African Beats Festival zespół promować będzie swój najnowszy album zatytułowany Tamotait.

„Tamikrest są największą nadzieją tuareskiego pustynnego bluesa, łącząc elementy tradycyjne z indie-rockiem”. – The Guardian

Ousmane Ag Mossa - wokal, gitara
Paul Salvagnac - gitara
Cheick Ag Tigliabass - gitara basowa, wokal
Aghaly Ag Mohamedine - perkusja, wokal

FB: https://www.facebook.com/tamikrest
YT: https://www.youtube.com/watch?v=Ku8j3jFN4NA

☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀
⭐ THE AFRONAUTS ⭐
The Afronauts wylądowali w Krakowie w styczniu 2019 wprawiając w osłupienie publiczność która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii. Misją zespołu jest szerzenie dobrych wibracji zacierając granice między scena a publicznością tworząc jedność i reprezentując solidarność ludzką która wypływa w tańcu i muzyce. W repertuarze zespołu oprócz autorskich kompozycji znalazły się rdzenne hity afro beatowe twórców z Nigerii, Mali i Ghany. The Afronauts to pierwszy projekt zespół w Polsce który gra w stylu Afrobeat który łączy to co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Niewątpliwym sukcesem grupy jest ciepło przyjęty występ na festiwalu Wianki 2019 w Krakowie i supportowanie legendarnej formacji Tinariven.
Afrobeat powstał w latach 60-70 za sprawą takich legend jak Fela Kuti i Tony Allen.

The Afronauts gra w składzie:
Alex Clov (USA) - sax baryton
Dominik Podgórski (PL) - perkusjonalia
Ethan Smith (RPA) - sax sopran
Grzegorz Kosowski (PL) - gitara
Gaspard Benoit (France) - puzon
Hicham Bajjou (Morocco) - wokal
Kacper Matuszewski (PL) - bębny
Mateusz Mazurkiewicz (PL) - gitara basowa

FB: https://www.facebook.com/The.Afronauts.Cracow
YT: https://www.youtube.com/watch?v=BR5RTGkm1UY

☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀
⭐ AYOUB HOUMANNA ⭐
Ten pochodzący z Maroka muzyk, po długiej wędrówce po całym świecie osiadł ostatecznie w Warszawie, gdzie aktualnie żyje, występuje i tworzy muzykę. Część z nas mogła poznać go w czasie warszawskiego koncertu legendarnej grupy Tinariwen, w czerwcu ubiegłego roku, kiedy wystąpił z nimi na jednej scenie. Muzykę Ayouba można porównać do przypraw w marokańskim tajin. Metafizyczny blues saharyjskich Berberów i wirtuozeria ognistego flamenco łączą się z innowacyjnością Zachodu. Ayoub z chęcią zabierze was w podróż i, zgodnie ze swoim mottem “życie to muzyka, a muzyka to przygoda”, pokaże wam nie tylko odległe krajobrazy dźwięku, ale i to co nas wszystkich łączy – poprzez taniec i miłość do otaczającego nas świata

FB: https://www.facebook.com/houmanna
YT: https://www.youtube.com/watch?v=poreTiFpCok

☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀
LINE-UP:

18:30 Otwarcie drzwi
19:00 Before
20:00 Ayoub Houmanna
21:00 The Afronauts
22:20 Tamikrest
23:40 Bombino
01:00 After Party - Jam session

☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀☀

Organizator: Agencja Perspektywy
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1073904599634906/

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie

Wydarzenia Odwołane