Przejdź do głównej treści strony

African Beats Festival 2023

11.08.2023, piątek, 15:00 - 13.08.2023, niedziela, 15:00 Otwarcie bramek: 15:00
Dworek Pod Wiechą, Kawęczyn k. Warszawy Gościnna 22, 05-555 Kawęczyn k. Warszawy
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne.
Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

English version below 👇

📆  Zapraszamy na kolejną edycję African Beats Festival! To Festival muzycznych korzeni. Święto otwartości i tolerancji. Organiczna afrykańska muzyka, …


Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne.
Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

English version below 👇

📆  Zapraszamy na kolejną edycję African Beats Festival! To Festival muzycznych korzeni. Święto otwartości i tolerancji. Organiczna afrykańska muzyka, spotkania podróżnicze, kino festivalowe, warsztaty i dużo więcej! Przed nami jeden z najpiękniejszych festivali world music w Polsce!! 

Na Festivalu usłyszymy największe gwiazdy afrykańskiego world music oraz afrobeatu. Wystąpią także artyści z Polski, którzy w swojej muzyce czerpią ze źródeł afrykańskich. Na African Beats weźmiecie udział także w warsztatach muzycznych, spotkaniach filmowych, spotkaniach podróżników. Znajdziecie tu wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujecie smaków wyjątkowych potraw, a po koncertach usiądziemy przy ogniskach, by posłuchać pustynnej pieśni.

Ogłoszeni artyści:
⭐ Seun Kuti & Egypt80 (Nigeria)
⭐ Orchestra Baobab (Senegal)
⭐ Newen Afrobeat (Chile)
⭐ Tarwa N-Tirini (Maroko)
⭐ Ablaye Badji Band (Senegal/Polska)
⭐ City Bum Bum Ensemble (Polska)
⭐ PS Cultural Concept feat Kandara Diebaté (Polska/Senegal)
⭐ The Afronauts (Polska/Maroko/RPA)
⭐ Tikoubaouine (Algeria)


Harmonogram godzinowy koncertów:

Piątek 11.08.2023
 
15:30 Otwarcie
16:30 City Bum Bum Ensemble
18:00 Ablaye Badji Band
19:15 The Afronauts
20:30 Seun Kuti & Egypt80
22:00 Newen Afrobeat


Sobota 12.08.2023
16:30 The Overview Effect
18:00 PS Cultural Concept feat Kandara Diebate
19:15 Tikoubaouine
20:30 Orchestra Baobab
22:00 Tarwa N-Tiniri


GDZIE? 🏡

Tereny Dworku pod Wiechą w Kawęczynie.

To niezwykle urokliwe miejsca, nierozerwalnie związane z polską kulturą ludową. Dworek jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 10ha. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi budynek Dworek Pod Wiechą został idealnie wkomponowany w bajeczny krajobraz. Oprócz tego ogromna przestrzeń, zielona przestrzeń, idealna pod Festival Muzyczny! 🙂

👉https://goo.gl/maps/fNS2R6bawa6bREhdA

☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀


STREFY TEMATYCZNE I ATRAKCJE DODATKOWE


🎬 KINO FESTIVALOWE AFRYKAMERY 
Zapraszamy do strefy Kino Festivalowe, gdzie zobaczycie selekcję najlepszych filmów produkcji afrykańskiej. Wygodne leżaczki, duży ekran ledowy i filmy, które przeniosą was w sam środek afrykańskiego interioru. Za selekcję filmów odpowiada Patron strefy - Festival Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA. 


🏜 SPOTKANIA PODRÓŻNICZE 🏜
Zapraszamy do strefy Podróżniczej podczas African Beats Festival. Wystąpią podróżnicy, które opowiedzą o swoich podróżach po Czarnym Lądzie. Pokażą zdjęcia, filmy, fragmenty nagrań dźwiękowych. Przygotuj się na niesamowite historie, pełne zwrotów akcji oraz pięknych zdjęć. 


Dotychczas potwierdzone prelekcje:
🟡 "Moja miła przyrzekła nadejść razem z deszczem" - Konrad Piskała / Afryka Okiem Reportera
🟡 "60 tys km przez Afrykę" - Dominika i Maciek Kozłowscy
🟡 "Dlaczego hulajnoga jest najlepszym środkiem transportu do poznania Afryki? Nieśpiesznie przez Etiopię, Ugandę, Rwandę i Burundi" - Piotr Bejrowski i Dominik Wieczorkiewicz
🟡 "Fady, Famadihana i Tromby - czyli o endemicznych wierzeniach Czerwonej Wyspy Madagaskar" - Julia Kłosowicz-Rafińska & Patrycja Malik / Fundacja Ankizy Gasy - Dzieci Madagaskaru
🟡 "Szamanizm w Burkina Faso" - Ewa Chojnowska / Szpilki w Plecaku
🟡 "Mauretania w oku Sahary" - Anna i Dariusz Piechowie
🟡 „Gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością – Samburu, Kenia” - Justyna i Tomasz Kępscy 
🟡 "Republika Centralnej Afryki - Kamienie i ludzie" - Michał Korta
🟡 "Zanzibar - gdzie Afryka spotyka się z Orientem" - Beata Lewandowska / Afryka Jest Kobietą
🟡 "Słuchając Sawanny" - Michał Jacaszek

More info 👉 https://goo.gl/maps/fNS2R6bawa6bREhdA


🥁 WARSZTATY BĘBNIARSKIE 🥁
Thomas Guei poprowadzi warsztaty gry na bębnach djembe na dwóch poziomach, początkującym i średniozaawansowanym. Thomas to jeden z najlepszych współczesnych djembefola, który swoją niewiarygodną szybkością, techniką, energią i unikalnym językiem muzycznym wzniósł muzykę djembe na nowy poziom. Jego niesamowity talent i pracowitość zyskały mu fanów na całym świecie, a jemu samemu pozwoliły zjeździć z warsztatami i spektaklami całą Europę, Amerykę Południową i Azję.


Harmonogram:
Piątek 11.08.2023 godz. 18:00 - Warsztaty Bębniarskie dla początkujących
Sobota 12.08.2023 godz. 13:00 - Warsztaty Bębniarskie dla średnio-zaawansowanych 
Sobota 12.08.2023 godz. 17:00 - Warsztaty Bębniarskie dla początkujących
Niedziela 13.08.2023 godz. 11:00 - Warsztaty Bębniarskie dla średnio-zaawansowanych

Zapisy na: workshops@africanbeats.pl 


💫 WARSZTATY Z TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO 💫
Warsztaty taneczne na African Beats Festival 2023 poprowadzi Viola Wojciechowska! Pod jej okiem będziemy uczyć się choreografii do jednego z rytmów zachodnioafrykańskich, a przy okazji popracujemy też nad zwinnością, otwarciem ciała i dokładnością ruchu. Zajęcia będą się odbywać do akompaniamentu muzyki na żywo, grać nam będą zaroszeni muzycy na bębnach djembe i dundun, co pozwoli nam na jeszcze lepsze zrozumienie tańczonego rytmu.

Zapisy na warsztaty na maila: workshops@africanbeats.pl


☀ AFRICAN ECSTATIC DANCE ☀
Ecstatic Dance jest praktyką ruchowo - taneczną, w której oddajemy się radosnemu, autentycznemu, spontanicznemu ruchowi. Zapraszasz swoje ciało do poruszania się, odprężenia, rozciągania, zabawy, improwizacji czy swobodnej ekspresji. Budując przez to szczególna relację ze swoim ciałem. Uwalniając swoją dzikość. Praktyka ta wspiera swobodne wyrażanie siebie i swoich emocji

Prowadzenie: Sławomir Gęściak - Tancerz. Praktyk i Nauczyciel Świadomej Pracy z Ciałem. Ukończył Psychologię Zorientowaną na Proces, Terapię Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie DMT. Certyfikowany Terapeuta Cichych, Duchowych Ustawień Rodzin. Master NLP, Certyfikowany Coach i Trener.


🥑 RYNEK AFRYKAŃSKI 🥑
Wystawcy z rękodziełem afrykańskim. Afrykańska strefa gastronomiczna, napoje, dobra wszelakie. Kosmetyki, ubrania, biżuteria. Wyjątkowy i niepowtarzalny asortyment zapewni przeszło 40 wystawców, których pełną listę ogłosimy niebawem. Afrykański Market będzie wielką atrakcją naszego Festivalu.

Zgłoszenia wystawców przyjmujemy na market@africanbeats.pl


🧘‍♂ MEDYTACJA & JOGA 🧘‍♀
Zajęcia z Jogi i Medytacji w sobotni i niedzielny poranek poprowadzi Beata Latos z B-less-ed yoga w Bieszczadach. Przestrzeń na spotkanie się w ruchu, który prowadzi oddech. Joga to masaż miłości, który dajesz sam sobie, w efekcie której Twoje ciało jest rozluźnione i błogie, a Twój umysł rześki i spokojny. W praktyce jogi prowadzonej przez Beatę znajdziecie przestrzeń zarówno na podążanie za intuicją, lekkość i delikatność, a także siłę, uziemienie i zdecydowanie. Podczas zajęć doświadczycie przeplatających się sekwencji rozciągających i wzmacniających, w stylu Vinyasa Slow Flow. Praktyka jogi będzie zakończona sesją medytacji.


💥 STREFA OGNIA 💥
To strefa, która przez cały czas trwania festiwalu otulać nas będzie relaksująco-terapeutyczną aurą, przy której można nie tylko solidnie odpocząć, ale też wejść głęboko w siebie. W ciągu dnia przy dźwiękach instrumentów o naturalnej częstotliwości można spędzić miło czas z bliskimi, wygodnie się ułożyć w ciszy lub w rozmowie nadal korzystając z bogactwa całego festiwalu gdyż strefa ułożona jest w centrum African Beats. Natomiast magia tego miejsca będzie najbadziej widoczna wieczorami, kiedy blask ognia łączyć będzie nas w kręgu, przy którym każdy odnajdzie swoją przestrzeń kreacji by odkryć wewnętrzne bogactwo. A z założenia każdy je posiada, więc jeśli uda nam się po nie sięgnąć stworzymy cudną Harmonię. Towarzyszyć nam będą doświadczeni muzycy i wokaliści, którzy swoimi zdolnościami wprowadzą nas w świat dźwięku, w którym możemy pozostać przez cały czas trwania festiwalu African Beats. Serdecznie zapraszamy do naszej Strefy Ognia by odnajdywać w niej własny spokój i równowagę. Jeśli posiadacie w domu własne instrumenty - przywieźcie je ze sobą. To jest to miejsce, gdzie możecie praktykować grę, śpiew, taniec albo dobrą medytację bycia "tu i teraz", w samym oddechu.


🔥 FIRE SHOW 🔥
Pokazy tańca z ogniem wykonywane będą w sobotę podczas koncertów headlinerów. Pokazy wykona grupa WIR - Artist Collective. Ogień połączony z piękną muzyką wyniesie doznania koncertowe na jeszcze wyższy poziom!


⛺ POLE NAMIOTOWE ⛺
Specjalna strefa przeznaczona na rozbicie namiotów. Zapewniamy piękną, malowniczą okolicę, dostęp do strefy gastronomicznej oraz wszystkich festiwalowych atrakcji, w pełni wyposażoną strefą sanitarną z ciepłymi prysznicami, umywalkami i czystymi toaletami. Na pole namiotowe można wjeżdżać kamperami oraz samochodami i rozbijać namiot tuż obok samochodu. Miejsca starczy dla wszystkich!

Zobacz widok pola namiotowego z lotu ptaka 👉 https://www.facebook.com/photo/?fbid=745371987378855&set=a.480313580551365


☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀


🎟 BILETY 🎟


🟠 KARNET 2-DNIOWY 🟠
To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w piątek od godziny 15:00. Umożliwia wzięcie udziału we wszystkich aktywnościach zaplanowanych na całe 2 dni Festivalu oraz pozostanie na nim do niedzieli, do godziny 15:00. Daje też pierwszeństwo w zajęciu i wyboru miejsca na polu namiotowym.


✅ Pole Namiotowe 2-dniowe - 35 PLN / namiot

✅ Dzieci do 6 roku życia - FREE

✅ Dzieci do 14 roku życia - 220 PLN / ulgowy

✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 220 PLN / ulgowy

✅ Parking w cenie biletu


🟡 BILET "JEDNODNIOWY" 🟡
To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu na jeden dzień o dowolnej godzinie. Posiadacze takich karnetów będą mogli wziąć udział we wszelkich aktywnościach przewidzianych na dany dzień, a także skorzystać z pola namiotowego.


✅ Pole Namiotowe 1-dniowe - 35 PLN / namiot

✅ Dzieci do 6 roku życia - FREE

✅ Dzieci do 14 roku życia - 150 PLN / ulgowy

✅ Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 150 PLN / ulgowy

✅ Parking w cenie biletu


☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀


Organizatorem wydarzenia jest Agencja Perspektywy.


📧 KONTAKT 📧
👉 africanbeatsfestival@gmail.com
👉 market@africanbeats.pl
👉 biuro@africanbeats.pl

Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin


WOLONTARIAT
Jeśli chcesz współtworzyć z nami to wydarzenie, przeżyć piękną przygodę, zebrać doświadczenie i zobaczyć organizację tego wydarzenia od środka, nie ponosząc kosztów - zgłoś się na wolontariat! Zapisy i więcej informacji na wolontariat@africanbeats.pl 


🎙 ARTYŚCI 🎙

ORCHESTRA BAOBAB (Senegal)

W tym roku przypada 50. rocznica powstania jednego z największych afrykańskich zespołów, senegalskiej Orchestry Baobab. Uwielbiana zarówno w Senegalu, jak i na całym świecie, Orchestra Baobab zajmuje szczególne miejsce w historii muzyki afrykańskiej. Ich epicka historia rozpoczyna się w sercu dakarskiej medyny w latach 60. i rozciąga się na cały świat, aż do XXI wieku, obejmując genialne połączenie różnorodnych osobowości muzycznych i obejmując unikalną mieszankę stylów afro-latynoskich, międzynarodowego popu, zachodnioafrykańskiej muzyki griotów i atmosfery nocnych klubów po zmroku z melodyjnymi rytmami poruszającymi do tańca.


SEUN KUTI & EGYPT80 (Nigeria)

Seun Kuti jest najmłodszym synem pioniera afrobeatu Feli Kuti. Większość swojego życia spędził na zachowaniu i rozszerzaniu politycznej i muzycznej spuścizny ojca jako lider byłego zespołu ojca Egypt 80. Kuti urodził się na początku 1983 roku. Zainteresowanie muzyką ojca wykazywał już od piątego roku życia, a w wieku dziewięciu lat zaczął otwierać koncerty Feli, śpiewając wybraną grupę piosenek z Egypt 80, zanim jego tata wyszedł na scenę. Jako rozwijający się saksofonista i perkusista, wszedł w formalne szeregi zespołu przed ukończeniem 12 lat. Fela zmarł w 1997 roku, a Seun, spełniając życzenia ojca, przejął płaszcz jako szef Egypt 80; od tamtej pory prowadzi go do dziś. 


⭐ NEWEN AFROBEAT (Chile)

Newen Afrobeat to 13-osobowa chilijska orkiestra, która tworzy muzykę inspirowaną spuścizną nigeryjskiego muzyka Feli Kuti. Ze szczególnym latynoskim piętnem, Neweni jednoczą afrykańskie rytmy z kolorową i energetyczną inscenizacją, osadzoną w głębokim przesłaniu społecznym, które mówi o ich korzeniach i ruchach społecznych w ich kraju. 


⭐ TARWA N-TINIRI (Maroko)

Tarwa N-Tiniri, co oznacza “synowie pustyni” w języku Amazigh, pochodzą z południowego miasta Ouarzazate w Maroku. Inspirują ich takie zespoły jak Tinariwen, Tamikrest i Bombino, a celem tych młodych muzyków jest stanie się rozpoznawlanym zespołem grajacym pustynnego bluesa na całym śweicie. Słowa ich utworów pisane są w języku Amazigh, a łączą je dźwięki handclapu, gitary akustycznej i elektrycznej, perkusji, instrumentem gourd i basem. Ich muzyka to przekaz społeczny koczowników ich ojczystej ziemi. Muzyka Tarwa N-Tiniri ma swoje korzenie w tradycyjnych dźwiękach Amazigh, a także łączy i splata ze sobą jazz, reggae, a zwłaszcza niepowtarzalne brzmienie pustynnego bluesa.


TIKOUBAOUINE (Algeria)

Tikoubaouine pochodzą pierwotnie z miejscowości "Tamanrasset" i należą do grupy etnicznej zwaną "Touaregami", znanej także jako "niebiescy ludzie", potomkowie rdzennych Berberów z północnej Afryki. Ich muzyka to tzw. "Desert Blues" - styl muzyczny pochodzący z regionu Sahary w północnej i zachodniej Afryce, który łączy w sobie elementy bluesa elektrycznego, muzyki ludowej i afrykańskich rytmów. Niektórzy twierdzą, że ich korzenie stanowią fundamenty amerykańskiego bluesa.


ABLAYE BADJI BAND (Senegal / Polska)

Ablaye Badji to multiinstrumentalista, członek sławnej rodziny griotów – Cissoko. W społeczeństwach Afryki Zachodniej grioci pełnią rolę kulturowych ambasadorów, którzy niosą wiedzę kulturową i tożsamość ludzi.


CITY BUM BUM ENSEMBLE (Polska)

CBB Ensemble to międzynarodowy kolektyw jest najdłużej działającym w Polsce zespołem specjalizującym się w szeroko pojętej muzyce afrykańskiej, którą artyści wzbogacają elementami world-music, etno i jazzu. Tradycyjne transowe rytmy z wiosek Gwinei grane na bębnach djembe i dundun do widowiskowych choreografii tanecznych przeplatają się ze starożytnymi lirycznymi kompozycjami z Mali i z Senegalu, które muzycy aranżują w nowoczesny sposób włączając do instrumentarium korę, hang, perkusję, trąbkę i gitary elektryczne. Każdy koncert to prawdziwy wulkan energii i feeria barw, które zacierają granicę pomiędzy muzykami a widownią.


⭐ THE OVERVIEW EFFECT (Polska)

The Overview Effect (OvE) to zespół, który tworzą muzycy z Ostrzeszowa i okolic. Zaserwują nam dynamiczną i nastrojową mieszankę afrobeatu, jazzu oraz funku. Wiosną 2021 nakładem Fonoradar Records ukazała się pierwsza płyta grupy „Without Territory”. 2022 upłynął zespołowi na trasie koncertowej i nagraniach drugiej płyty. Nowy singiel „Astana”, zapowiada kolejny krążek – „Geography and Geometry”.


THE AFRONAUTS (Polska/Maroko/RPA)

The Afronauts to jeden z najlepszych afrobeatowych zespołów w Polsce! Grupę tworzy siedmiu muzyków pochodzących z różnych zakątków świata, którzy zdobywają serca słuchaczy od pierwszego brzmienia. Zespół łączy to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Ich aranżacje rozgrzewają scenę do czerwoności. The Afronauts wylądowali w Krakowie w styczniu 2019 wprawiając w osłupienie publiczność, która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii. Misją zespołu jest szerzenie dobrych wibracji zacierając granice między sceną, a publicznością. Aktualnie w repertuarze zespołu są rdzenne hity afro beatowe twórców z Nigerii, Mali i Ghany oraz autorskie kompozycje. 


PS CULTURAL CONCEPT feat KANDARA DIEBATE (Polska/Senegal)

Muzyka formacji to przede wszystkim kompozycje lidera i gitarzysty Przemysława Strączka, który prowadzi międzykulturowe projekty w myśl idei, że twórcze i kreatywne działania muzyczne zbliżają ludzi nawet z odległych zakątków świata, tworząc nową jakość w kulturze muzycznej. Cultural Concept to właśnie koncepcja łącząca elementy etniczne różnych krajów w sferze muzyki opartej na improwizacji, elementach jazzu i muzyki etno, w której każdy muzyk ma własną przestrzeń do swobodnej ekspresji. Gościem specjalnym tego wyjątkowego zespołu jest senegalski muzyk i wokalista Kandara Diebate. Muzyk grający na tradycyjnym afrykańskim instrumencie pojawia się w towarzystwie polskich instrumentalistów jazzowych.


 ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀

👇  ENGLISH VERSION  👇

AFRICAN BEATS FESTIVAL 2023,

11-13 August

We invite you to the next edition of the African Beats Festival - it is an event dedicated to African music and culture, as well as openness and tolerance. Ahead of us, there is one of the most charming world music festivals in Poland!!!

At the festival, we will hear the biggest stars of African world music and Afrobeat. There will also be performances by artists from Poland who derive from African sources in their music. At the African Beats Festival, you will also take part in music workshops, film meetings, and travellers' meetings. You will find exhibitors with fashion and African handicrafts, you will taste the flavours of unique foods, and after the concerts, you will sit around bonfires to listen to the desert songs.

Announced artists:
⭐ Seun Kuti & Egypt80 (Nigeria)
⭐ Orchestra Baobab (Senegal)
⭐ Newen Afrobeat (Chile)
⭐ Tarwa N-Tirini (Marocco)
⭐ Ablaye Badji Band (Senegal / Poland)
⭐ City Bum Bum Ensemble (Poland)
⭐ PS Cultural Concept feat Kandara Diebaté (Poland/Senegal)
⭐ The Afronauts (Poland / Marocco / South Africa)
⭐ Tikoubaouine (Algeria)


Schedule of concert hours:

Friday, August 11, 2023
15:30 Opening
16:30 City Bum Bum Ensemble
18:00 Ablaye Badji Band
19:15 The Afronauts
20:30 Seun Kuti & Egypt80
22:00 Newen Afrobeat


Saturday, August 12, 2023
16:30 The Overview Effect
18:00 PS Cultural Concept feat Kandara Diebate
19:15 Tikoubaouine
20:30 Orchestra Baobab
22:00 Tarwa N-Tiniri


VENUE? 🏡

The grounds of the Dworek pod Wiechą in Kawęczyn.

These are extremely charming places, inextricably linked to Polish folk culture. The manor house is located in the village of Kawêczyn, 30 km from Warsaw in a southerly direction, and occupies an area of 10ha. In the immediate vicinity of the Chojnowski Landscape Park among the picturesque orchards of the Mazovian land, the Dworek Pod Wiechą building has been perfectly integrated into the fabulous landscape. In addition, a huge green space, ideal for a music festival!

https://goo.gl/maps/fNS2R6bawa6bREhdA


☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀


THEMATIC ZONES AND ADDITIONAL ATTRACTION

🎬 AFRYKAMERA FILM ZONE
Visit the Afrykamera Film Zone, where you can watch a selection of the best African films. Comfortable loungers, a large LED screen, and movies that will transport you to the heart of the African interior. The film selection is curated by the Afrykamera African Film Festival.


🏜 TRAVEL ENCOUNTERS 🏜
Join the Travel Zone during the African Beats Festival. Travelers will share their stories of journeys across the Black Land. They will show photos, films, and sound recordings. Get ready for incredible stories full of twists and turns, along with beautiful images.


Confirmed lectures so far:
🟡 "My Beloved Promised to Come with the Rain" - Konrad Piskała / Africa Through the Eyes of a Reporter
🟡 "60,000 km Across Africa" - Dominika and Maciek Kozłowscy
🟡 "Why Scooter is the Best Means of Transportation for Exploring Africa? Slowly Through Ethiopia, Uganda, Rwanda, and Burundi" - Piotr Bejrowski and Dominik Wieczorkiewicz
🟡 "Fady, Famadihana, and Tromby - Exploring Endemic Beliefs of the Red Island, Madagascar" - Julia Kłosowicz-Rafińska & Patrycja Malik / Ankizy Gasy Foundation - Children of Madagascar
🟡 "Shamanism in Burkina Faso" - Ewa Chojnowska / High Heels in a Backpack
🟡 "Mauritania through the Eyes of the Sahara" - Anna and Dariusz Piechowie
🟡 "Where Tradition Meets Modernity - Samburu, Kenya" - Justyna and Tomasz Kępscy
🟡 "Central African Republic - Stones and People" - Michał Korta
🟡 "Zanzibar - Where Africa Meets the Orient" - Beata Lewandowska / Africa Is a Woman
🟡 "Listening to the Savannah" - Michał Jacaszek


🥁 DRUMMING WORKSHOPS 🥁
Thomas Guei will be conducting djembe drumming workshops at two levels: beginner and intermediate-advanced. Thomas is one of the best contemporary djembefolas, who has taken djembe music to a new level with his incredible speed, technique, energy, and unique musical language. His amazing talent and hard work have earned him fans from all over the world, and he has traveled across Europe, South America, and Asia conducting workshops and performances. 

Schedule:
Friday, August 11, 2023, at 6:00 PM - Drumming Workshop for Beginners
Saturday, August 12, 2023, at 1:00 PM - Drumming Workshop for Intermediate-Advanced
Saturday, August 12, 2023, at 5:00 PM - Drumming Workshop for Beginners
Sunday, August 13, 2023, at 11:00 AM - Drumming Workshop for Intermediate-Advanced

Registration at: workshops@africanbeats.pl


💫 AFRICAN DANCE WORKSHOPS 💫
Viola Wojciechowska will lead dance workshops at the African Beats Festival 2023! Under her guidance, we will learn choreography to one of the West African rhythms, while also working on agility, body openness, and movement precision. The classes will be accompanied by live music performed by skilled musicians on djembe and dundun drums, allowing us to better understand the rhythm of the dance.

Registration for the workshops can be done via email at workshops@africanbeats.pl.


🥑 AFRICAN MARKET 🥑
Exhibitors with African handicrafts. African food zone, drinks, and goods of all kinds. Cosmetics, clothing and jewellery. A unique and inimitable assortment will be provided by more than 40 exhibitors, the full list of which will be announced soon. The African Market will be a great attraction at our Festival.

Exhibitor applications are being accepted at market@africanbeats.pl


🧘‍♂ MEDITATION & YOGA 🧘‍♂
Yoga and Meditation classes on Saturday and Sunday mornings will be led by Beata Latos, owner of B-less-ed yoga in Bieszczady.

A space to come together in a movement that guides the breath. Yoga is a massage of love you give yourself, which results in a relaxed and blissful body and a crisp and calm mind.

In the yoga practice led by Beata, you will find space for both following your intuition, lightness and gentleness, as well as strength, grounding and determination. During the class, you will experience interwoven stretching and strengthening sequences, in the Vinyasa Slow Flow style. The yoga practice will conclude with a meditation session.


☀ AFRICAN ECSTATIC DANCE ☀
Ecstatic Dance is a movement and dance practice in which we surrender ourselves to joyful, authentic, and spontaneous movement. You invite your body to move, relax, stretch, play, improvise, and express freely, building a special relationship with your own body. It's a practice that supports the free expression of oneself and one's emotions. It allows you to release your wildness.

Facilitator: Sławomir Gęściak - Dancer, Practitioner, and Teacher of Conscious Bodywork. He has completed Process-Oriented Psychology, Dance and Movement Therapy at the Polish Institute of DMT. He is a certified Therapist in Silent, Spiritual Family Constellations. He is a Master NLP practitioner, certified Coach, and Trainer.


💥 FIRE ZONE 💥
This is a zone that will envelop us throughout the festival with a relaxing and therapeutic aura, where you can have not only a solid rest but also a deep journey into yourself. During the day, with the sounds of natural frequency instruments, you can spend quality time with loved ones, and get comfortable in silence or in conversation while still enjoying the richness of the entire festival as the zone is laid out in the centre of African Beats Festival. 

On the other hand, the magic of the place will be most evident in the evenings, when the glow of the fire will bring us together in a circle, at which everyone will find their space of creation to discover inner richness. And by definition, everyone has it, so if we can reach for it we will create a wonderful harmony. We will be accompanied by experienced musicians and vocalists who, with their talents, will introduce us to the world of sound, where we can stay throughout the African Beats festival. 

�We cordially invite you to our Fire Zone to find your own peace and balance. If you have your own instruments at home - bring them with you. This is the place where you can practice playing, singing, dancing or a good meditation of being "here and now", in the very breath.


🔥 FIRE SHOW 🔥
Fire dance shows will be performed on Saturday during the headliner concerts. The shows will be executed by the WIR - Artist Collective group. The combination of fire and beautiful music will elevate the concert experience to an even higher level!


⛺ CAMPSITE ⛺
A special area designated for tent camping. We provide a beautiful and picturesque surroundings, access to the gastronomic zone, and all festival attractions. The campsite is fully equipped with sanitary facilities including hot showers, sinks, and clean toilets. Campers and cars are allowed to enter the campsite, and tents can be pitched right next to the vehicle. There's enough space for everyone! Check out an aerial view of the campsite here 👉 https://www.facebook.com/photo/?fbid=745371987378855&set=a.480313580551365 


☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀


🎟 TICKETS 🎟

🟠 2 DAY PASS 🟠
This is a ticket that allows you to enter the Festival grounds on Friday from 3:00 p.m. It allows you to take part in all the activities planned for the entire 2 days of the Festival and stay there until Sunday, 3:00 p.m. It also gives you priority in occupying and choosing your spot in the camping area.

✅ 2 day camping - 35 PLN / tent

✅ Children up to 6 yo. - FREE

✅ Children up to 14 yo. - 220 PLN / discounted

✅ People with disabilities and their caregivers - 220 PLN / discounted

✅ Parking included


🟡 1 DAY PASS 🟡
This is a ticket that allows entry to the Festival grounds for one day at any hour. Holders of such passes will be able to participate in all activities scheduled for the day, as well as use the camping area.


✅ 2 day camping - 35 PLN / tent

✅ Children up to 6 yo. - FREE

✅ Children up to 14 yo. - 150 PLN / discounted

✅ People with disabilities and their caregivers - 150 PLN / discounted

✅ Parking included


☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀ ☀


Organizer of the event is Agencja Perspektywy.

📧 CONTACT 📧
👉 africanbeatsfestival@gmail.com
👉 market@africanbeats.pl
👉 biuro@africanbeats.pl

Rules of the event available at https://agencjaperspektywy.pl/regulamin


If you want to co-create this event with us, experience a beautiful adventure, gain valuable experience, and see the organization of this event from the inside without incurring any costs, join our volunteering team! Sign up and get more information at wolontariat@africanbeats.pl.


🎙 ARTISTS 🎙

⭐ ORCHESTRA BAOBAB (Senegal)

This year marks the 50th anniversary of the formation of one of the greatest African bands, Senegal's Orchestra Baobab. Beloved in Senegal and around the world, Orchestra Baobab holds a special place in the history of African music. Their epic story began in the heart of Dakar's Medina in the 1960s and extends worldwide into the 21st century, encompassing a brilliant fusion of diverse musical personalities and a unique blend of Afro-Latin styles, international pop, West African griot music, and the atmospheric rhythms of late-night clubs that move you to dance.


⭐ SEUN KUTI & EGYPT80 (Nigeria)

Seun Kuti is the youngest son of Afrobeat pioneer Fela Kuti. He has spent most of his life preserving and expanding his father's political and musical legacy as the leader of his father's former band, Egypt 80. Kuti was born in early 1983. He showed an interest in his father's music from the age of five and started opening Fela's concerts at the age of nine, singing a select group of songs with Egypt 80 before his father took the stage. As a developing saxophonist and percussionist, he officially joined the band's ranks before turning 12. Fela passed away in 1997, and Seun, fulfilling his father's wishes, took up the mantle as the leader of Egypt 80, a position he holds to this day.


⭐ NEWEN AFROBEAT (Chile)

Newen Afrobeat is a 13-piece Chilean orchestra that creates music inspired by the legacy of Nigerian musician Fela Kuti. With a distinctive Latin touch, Newen combines African rhythms with colorful and energetic performances rooted in a deep social message that speaks about their roots and social movements in their country.


⭐ TARWA N-TINIRI (Morocco)

Tarwa N-Tiniri, which means "sons of the desert" in the Amazigh language, hails from the southern city of Ouarzazate in Morocco. They are inspired by bands like Tinariwen, Tamikrest, and Bombino, and their goal as young musicians is to become a recognized band playing desert blues worldwide. Their songs are written in the Amazigh language and feature handclaps, acoustic and electric guitars, percussion, the gourd instrument, and bass. Their music conveys the social message of the nomads of their homeland. Tarwa N-Tiniri's music has its roots in traditional Amazigh sounds, while also incorporating jazz, reggae, and, most notably, the unique sound of desert blues.


⭐ TIKOUBAOUINE (Algeria)

Tikoubaouine originally hails from the town of "Tamanrasset" and belongs to an ethnic group known as the "Tuaregs," also called the "Blue People," descendants of the indigenous Berbers of North Africa. Their music is known as "Desert Blues," a musical style originating from the Sahara region in North and West Africa, combining elements of electric blues, folk music, and African rhythms. Some argue that their roots form the foundations of American blues.


⭐ ABLAYE BADJI BAND (Senegal/Poland)

Ablaye Badji is a multi-instrumentalist and a member of the famous griot family - Cissoko. In West African societies, griots serve as cultural ambassadors who carry cultural knowledge and people's identity.


⭐ CITY BUM BUM ENSEMBLE (Poland)

CBB Ensemble is an international collective and the longest-running Polish band specializing in African music, enriched with elements of world music, ethno, and jazz. Traditional trance rhythms from Guinean villages played on djembe and dundun drums intertwine with ancient lyrical compositions from Mali and Senegal, arranged in a modern way by incorporating instruments such as koras, hang drums, percussion, trumpet, and electric guitars. Each concert is a true volcano of energy and a feast of colors that blur the line between musicians and the audience.


⭐ THE OVERVIEW EFFECT (Poland)

The Overview Effect (OvE) is a band formed by musicians from Ostrzeszów and the surrounding area. They will serve us a dynamic and atmospheric blend of afrobeat, jazz, and funk. In spring 2021, their first album "Without Territory" was released under Fonoradar Records. In 2022, the band was busy with a concert tour and recording their second album. Their new single "Astana" announces the upcoming album titled "Geography and Geometry".


⭐ THE AFRONAUTS (Poland/Morocco/South Africa)

The Afronauts are one of the best Afrobeat bands in Poland! The group consists of seven musicians from different parts of the world, captivating listeners from the first sound. The band combines the best elements of funk, jazz, and African music. Their arrangements heat up the stage. The Afronauts landed in Krakow in January 2019, astonishing the audience that was not prepared for such a powerful dose of energy. The band's mission is to spread good vibes and blur the boundaries between the stage and the audience. Currently, the repertoire includes core Afrobeat hits by creators from Nigeria, Mali, and Ghana, as well as original compositions.


⭐ PS CULTURAL CONCEPT feat KANDARA DIEBATE (Poland/Senegal)

The music of this formation is primarily composed by Przemysław Strączek, the leader and guitarist, who leads intercultural projects based on the idea that creative and innovative musical activities bring people together, even from distant corners of the world, creating a new quality in musical culture. Cultural Concept is precisely the concept that combines ethnic elements from different countries in the realm of improvised music, jazz elements, and ethno music, where each musician has their own space for free expression. The special guest of this exceptional band is Senegalese musician and vocalist Kandara Diebate. The musician playing a traditional African instrument appears alongside Polish jazz instrumentalists.

 🎫 Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Bilety

Wyprzedane

Wstęp 2-dniowy

POLE NAMIOTOWE

35 zł

V PULA

KARNET 2-DNIOWY

430 zł

V PULA

BILET - PIĄTEK

270 zł

V PULA

BILET - SOBOTA

270 zł
150 zł
150 zł

Early Birds

KARNET 2-DNIOWY

290 zł

Early Birds

BILET - PIĄTEK

170 zł

Early Birds

BILET - SOBOTA

170 zł

I PULA

KARNET 2-DNIOWY

320 zł

I PULA

BILET - PIĄTEK

190 zł

I PULA

BILET - SOBOTA

190 zł

II PULA

KARNET 2-DNIOWY

350 zł

II PULA

BILET - PIĄTEK

210 zł

II PULA

BILET - SOBOTA

210 zł

III PULA

KARNET 2-DNIOWY

380 zł

III PULA

BILET - PIĄTEK

230 zł

III PULA

BILET - SOBOTA

230 zł

IV PULA

KARNET 2-DNIOWY

400 zł

IV PULA

BILET - PIĄTEK

245 zł

IV PULA

BILET - SOBOTA

245 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.