Biletomat Koncerty Bohren & der Club of Gore

Koncerty: Bohren & der Club of Gore

Bilety na koncert

Bohren & der Club of Gore

termin

Śr, 21 marca 2018 godz. 20:00

miejsce

Proxima
Żwirki i Wigury 99a, 02-089 Warszawa

organizator

Automatik

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Pon, 22 sty 2018 09:07

59 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 21 mar 2018 16:00

69 PLN

Wyprzedane 

📄Bohren & der Club of Gore - ZMIANA MIEJSCA KONCERTU.

Bohren & der Club of Gore

wejście 19.00, start 20.00

Ze względu na ogromne zainteresowanie, koncert znakomitej grupy  Bohren & der Club of Gore zostaje przeniesiony z Hybryd do klubu Proxima.

Kultowa grupa Bohren & der Club of Gore na jedynym koncercie w Polsce. Darkjazzowe combo wystąpi w klubie Proxima w Warszawie już 21 marca.

Istnieją od ponad ćwierć wieku i słusznie zdobyli uznanie jako jedna z najbardziej oryginalnych i konsekwentnych grup europejskiej sceny. Muzycy Bohren & der Club of Gore wywodzą się ze sceny hardcore’owej i motelowej, jednak swą oryginalną formułę ekspresji znaleźli na przecięciu wolnego, klimatycznego jazzu i mrocznego ambientu. To muzyka nocy, tocząca się w powolnym, ospałym rytmie, wybrzmiewająca dźwiękami saksofonu, melancholijnymi melodiami, niepokojącym basem. Tytuły ich klasycznych płyt: "Midnight Radio”, „Sunset Mission”, „Black Earth” czy „Piano Nights” jednoznacznie wskazują na jaki rodzaj przygody powinniśmy być gotowi. Swego czasu serwis Pitchforkmedia nazwał ich „najdelikatniejszym zespołem blackmetalowym na ziemi”, i choć od długiego czasu grupa radzi sobie bez gitar, skojarzenia z mrokami grobowej krypty i morderczymi opowieściami („gore”) nie są zupełnie bezzasadne. 
Bohren obecnie występują jako trio w składzie Morten Gass, Robin Rodenberg i Christoph Clöser. W tej konstelacji muzycy potrafią wykreować jednak dźwięki niezwykle sugestywne, niczym z noir kryminału czy ciemnej beatnikowskiej opowieści. Każda płyta, każdy koncert Bohren & der Club of Gore to pretekst do wspaniałych gier wyobraźni - jazzujące nokturny pozwalają nam poczuć się jak w zadymionym nowojorskim lokalu niczym z filmu Jima Jarmuscha, by chwilę później wrzucić nas w oniryczny, surrealistyczny, niemal „twinpeaksowy” świat. Za Oceanem ich ostatnie krążki wydawała wytwórnia Ipecac Mike’a Pattona, otwarta na twórczość artystów niepospolitych, outsiderów, twórców oryginalnych i niekoniunkturalnych z różnych zakątków muzycznego uniwersum.
Romantyzm knajpianego jazzu, retro szyk podupadłych kin, cieniste alejki i parkingi wielkich miast, zmysłowość i tajemnica dzielnic „Czerwonych Latarni” - dźwięki zespołu ewokują świat który zanika i objawia nam się jedynie w odświętnych iluminacjach - za sprawą talentu artystów, pisarzy, muzyków. Bohren & der Club of Gore to grupa wyjątkowa o czym przekonali się choćby widzowie Off Festivalu w 2013 roku. Wcześniej grali też - entuzjastycznie przyjmowani -  w Poznaniu i we Wrocławiu. Wreszcie wystąpią w Warszawie i ich marcowego występu w klubie "Proxima” przegapić nie wolno!

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl