Przejdź do głównej treści strony

Free Blues Band - Special Blues Show i Tribute to Deep Purple | SZCZECIN

10.05.2024, piątek, 18:00
Dom Kultury "Krzemień", Szczecin Ul. Krzemienna 10, 70-742 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Nieodłączną częścią działalności zespołu Free Blues Band były regularne koncerty we Free Blues Club w Szczecinie, które w miarę możliwości odbywały się w jeden z piątków każdego miesiąca od 32 lat.

Po likwidacji klubu, postanowiliśmy na prośby naszych bywalców i fanów zorganizować serię koncertów pod szyldem Free Blues Club wraz …

Nieodłączną częścią działalności zespołu Free Blues Band były regularne koncerty we Free Blues Club w Szczecinie, które w miarę możliwości odbywały się w jeden z piątków każdego miesiąca od 32 lat.

Po likwidacji klubu, postanowiliśmy na prośby naszych bywalców i fanów zorganizować serię koncertów pod szyldem Free Blues Club wraz z okolicznymi ośrodkami kultury. Jako pierwszy we współpracy z jednym z najlepszych : D.K. Krzemień !

To właśnie tam, do Sali Widowiskowej, Free Blues Band zaprasza swoich fanów na niezapomniane muzyczne doświadczenia by poczuć ducha bluesa i głębokiej purpury jak to we Free Blues Club bywało !

Wkrótce inne i jak wszystko dobrze pójdzie to na jesień zaczniemy w nowym Free Blues Club.

FREE BLUES BAND

Niegasnący Blask Polskiego Bluesa

Free Blues Band to ikona polskiej sceny bluesowej, która od ponad czterech dekad rozgrzewa serca swoich słuchaczy. Grupa, założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979 roku, prezentuje muzykę pełną ekspresji, łączącą w sobie elementy rhythm and bluesa, soul, funky oraz wybrane obszary jazzu. Charakteryzuje się nie tylko unikatowym brzmieniem, ale również bogatym repertuarem, który obejmuje zarówno autorskie kompozycje, jak i brawurowo wykonane covery utworów Jimiego Hendrixa oraz Deep Purple, nadając im bluesowy sznyt.

Zespół jest dumny z posiadania w swoich szeregach wyjątkowej artystki – Agnieszki Malcherek, która zachwyca publiczność swoją grą na oryginalnych organach Hammonda, czyniąc Free Blues Band jedyną taką formacją w Polsce. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Przez lata swojej działalności, Free Blues Band zdobył tytuły laureatów na niemal wszystkich festiwalach muzyki rockowej i bluesowej w Polsce, rozpoczynając od 1983 roku. Ich wyjątkowość i umiejętność interpretacji sprawiły, że współpracowali z legendarnymi postaciami polskiej i światowej sceny muzycznej, w tym z Tadeuszem Nalepą, z którym zespół związany był aż do ostatnich lat życia artysty. Nalepa, koncertując wyłącznie z Free Blues Band w ostatnich trzech latach swojego życia, zagrał swój ostatni koncert właśnie z nimi, 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Ich talent i uniwersalność pozwoliły na dzielenie sceny i występowanie przed takimi międzynarodowymi gwiazdami jak Taj Mahal, Chris Farlowe z Colosseum, Steve Morse i Ian Paice z Deep Purple, a także z polskimi muzykami: Stanem Skibą, Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johnsonem, Janem „Izba” Izbińskim czy Sławkiem Wierzcholskim. Free Blues Band otwierał również koncerty dla Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals, Scotta Hendersona, Johnnego Wintera i TM Stevensa, co świadczy o ich ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Dzięki swojej pasji, talentowi i nieustającej pracy, Free Blues Band utrzymuje wysoki poziom muzyczny, jednocześnie rozwijając i promując blues w Polsce i za granicą. Ich muzyka, pełna życia i emocji, stanowi most łączący pokolenia, a każdy koncert to nowa historia napisana dźwiękami, która pozostaje w sercach słuchaczy na długo.

Sklad zespolu:

Andrzej Malcherek – guit. voc.

Agnieszka Malcherek – hammond organ

Mateusz Pawelec – bass guit.

Dariusz Kamiński – drums

http://www.freebluesband.pl

Trochę z Lauby : https://www.youtube.com/watch?v=KialyT8fuco

Oficjalny kanał na You Tube -nagrania

https://www.youtube.com/@freebluesband9469

Bilety

Aktywne

Bilet wstępu

42,00 zł
Do wyczerpania
Wkrótce
Od 52,50 zł

W DNIU KONCERTU

Bilet wstępu

52,50 zł
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Artyści

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.