Przejdź do głównej treści strony

FU MANCHU – CLONE OF THE UNIVERSE WORLD TOUR 2018

13.03.2018, wtorek, 20:00
Hybrydy, Warszawa Złota 7/9, 00-091 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

19.00 otwarcie drzwi
20.00 Fu Manchu

 

Agencje Go Ahead i PW Events zapraszają na jedyny w Polsce koncert legendy stoner rocka – FU MANCHU! Kalifornijski kwartet wystąpi w warszawskim klubie Hybrydy już 13. marca. Zespół odwiedzi stolicę w ramach światowej trasy „Clone of The Universe”.

FU MANCHU to niezaprzeczalnie …

19.00 otwarcie drzwi
20.00 Fu Manchu

 

Agencje Go Ahead i PW Events zapraszają na jedyny w Polsce koncert legendy stoner rocka – FU MANCHU! Kalifornijski kwartet wystąpi w warszawskim klubie Hybrydy już 13. marca. Zespół odwiedzi stolicę w ramach światowej trasy „Clone of The Universe”.

FU MANCHU to niezaprzeczalnie jeden z zespołów, które zdefiniowały gatunek znany dziś jako stoner rock. Zaczynali w 1985r., w Kaliforni czasów Reagana - jako zespół hardcore punkowy pod nazwą Virulence. Muzycy do dziś chętnie odwołują się do swoich hardcore'owo-surferskich korzeni. Pierwszy skład tworzyli wokalista Ken Pucci, gitarzysta Scott Hill, basista Mark Abshire i perkusista Ruben Romano.

Virulence wydało debiutancki album If This Isn't a Dream w 1989r. nakładem Alchemy Records, a rok pózniej zespół przyjął nazwę Fu Manchu na cześć czarnego charakteru z komiksów Marvela. Także w 1990r. ukazał się pierwszy singiel pod nowym szyldem pt. Kept Between Trees. Na początku lat 90. skład kilkukrotnie się zmieniał, a Scott Hill przejął również obowiązki wokalisty.

Pierwszy album długogrający Fu Manchu, No One Rides For Free, ujrzał światło dzienne w 1994r.. Za jego produkcję odpowiedzialny był Brant Bjork, wówczas perkusita Kyuss. W 1995r. do składu dołączył Brad Davis. W tym samym roku, w ramach promocji kolejnego longplaya Daredevil, zespół wyruszył w intensywną trasę po USA i Kanadzie między innymi u boku Monster Magnet, cieszącego się wówczas sporą popularnością na antenie MTV. Fu Manchu, Sleep oraz wspomniane już Monster Magnet i Kyuss spopularyzowały w pierwszej połowie lat 90. nowy styl nazwany stoner rockiem, łączący elementy psychodelii z heavy metalem – lub w przypadku Fu Manchu – spowolnionym hardcore punkiem spod znaku Black Flag.

Rok 1996 przyniósł premierę trzeciej płyty In Search Of i dołączenie do składu Branta Bjorka i Boba Balcha. Kolejne lata to szereg dobrze przyjętych albumów i trasy m.in. z Kyuss, White Zombie, Marylinem Mansonem czy P.O.D. W 2002r. miejsce Bjorka za zestawem perkusyjnym zajął Scott Reeder i wtedy też ukonstytuował się skład, w którym Fu Manchu nagrywa i koncertuje do dziś: Scott Reeder – perkusja, Brad Davis – gitara basowa, Bob Balch – gitara oraz Scott Hill – gitara i wokal. Ostatni album – Gigantoid – ukazał się w 2014r.

FFO: Kyuss, Truckfighters, Karma To Burn, Monster Magnet, Clutch, Red Fang, Dozer

https://www.facebook.com/FuManchuBand/
http://www.fu-manchu.com
„Evil Eye” https://www.youtube.com/watch?v=AqYeedwEA4E
„King of The Road” https://www.youtube.com/watch?v=_Zko7pBeHkk
„Saturn III” https://www.youtube.com/watch?v=ReHVEV81Ifw

Zamów bilet już teraz na Biletomat.pl

Bilety

Wyprzedane

Standard

Standard

72,50 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.