Przejdź do głównej treści strony

Koncert na zakończenie XXVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

20.04.2024, sobota, 18:00
Aula Nova Akademii Muzycznej, Poznań Pl.Stefana Stuligrosza 1, 61-808 Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Będzie to wydarzenie intermedialne wykorzystujące narzędzia takie jak: live electronics, live video, algorytmy muzyczne oraz sztuczną inteligencję do stworzenia koncertu angażującego ludzi i maszyny.

Muzyka będzie wykonywana przez instrumentalistów z udziałem sztucznej inteligencji, która tworzyć będzie warstwy dźwiękowe i wizualne w oparciu o materiał muzyczny wykonywany na żywo na scenie. Zaprezentowany …
Będzie to wydarzenie intermedialne wykorzystujące narzędzia takie jak: live electronics, live video, algorytmy muzyczne oraz sztuczną inteligencję do stworzenia koncertu angażującego ludzi i maszyny.

Muzyka będzie wykonywana przez instrumentalistów z udziałem sztucznej inteligencji, która tworzyć będzie warstwy dźwiękowe i wizualne w oparciu o materiał muzyczny wykonywany na żywo na scenie. Zaprezentowany zostanie fragment interaktywnej video-opery „Jest na to czas i miejsce”, podczas którego publiczność będzie mogła wejść w dialog z chatbotem.

Podczas koncertu zaprezentuje się Trans-for-Matha Ensemble oraz Poznańska Orkiestra Laptopowa (Lambda Ensemble), która wykona utwór na smartfony i elektronikę. Lambda Ensemble to wspólna inicjatywa Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu i Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to jedna z pierwszych w Polsce regularna orkiestra laptopowa, wykorzystująca współczesne metody programistyczne takie jak live coding. Zakończeniem koncertu będzie wspólne „dzieło” wszystkich zaangażowanych (w tym bytów wirtualnych).

Koncert poprowadzi dr Michał Janocha.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”.

Bilety

Wyprzedane

Strefa 1

Wejściówka

0,00 zł

Strefa 3

Wejściówka

0,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.