Przejdź do głównej treści strony

Art & Science, muzyka spotyka naukę w wyjątkowym koncercie Leszka Możdżera

16.02.2024, piątek, 19:00
Centrum Kultury Dwór Artusa, Toruń Rynek Staromiejski 6, 87-100 Toruń
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Koncert Art & Science Leszka Możdżera – Nowe Obroty Toruń

16.02 (piątek) Godzina: 19:00
Dwór Artusa,
Rynek Staromiejski 6, Toruń

Nie przegap niepowtarzalnego koncertu Art & Science Leszka Możdżera w ramach Nowych Obrotów – finałowego spotkania Roku Mikołaja Kopernika. Kompozytor i wirtuoz zagra na dwóch fortepianach - …

Koncert Art & Science Leszka Możdżera – Nowe Obroty Toruń

16.02 (piątek) Godzina: 19:00
Dwór Artusa,
Rynek Staromiejski 6, Toruń

Nie przegap niepowtarzalnego koncertu Art & Science Leszka Możdżera w ramach Nowych Obrotów – finałowego spotkania Roku Mikołaja Kopernika. Kompozytor i wirtuoz zagra na dwóch fortepianach - w tym na unikalnym, jedynym na świecie, opatentowanym fortepianie dekafonicznym stworzonym we współpracy z zespołem naukowców pod kierownictwem prof. dr hab. Pawła Nurowskiego (PAN). Będzie to pierwsza po światowej premierze okazja do usłyszenia tego pionierskiego instrumentu.

Przed koncertem, podczas rozmowy, którą z profesorem Nurowskim przeprowadzi kurator Nowych Obrotów dr Jan Świerkowski widownia pozna proces powstawania i charakterystykę tego innowacyjnego instrumentu.

Do udziału w koncercie zapraszają organizatorzy: Instytut B61, Fundacja Platon oraz Urząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

O projekcie:
W wyniku współpracy Leszka Możdżera z matematykami i fizykami powstał pionierski fortepian dekafoniczny (dziesiętny). Zwykle muzycy i kompozytorzy ze świata muzyki tonalnej używają systemu tuzinowego. Ten wyjątkowy instrument został zaprojektowany i skonstruowany przez zespół pod kierownictwem prof. dr hab. Pawła Nurowskiego z Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk. Instrument i koncert są pomostem między intuicyjną wyobraźnią genialnego muzyka a formalizmem matematycznym świata nauki, który wprowadził do projektu profesor Nurowski.

O autorach:
Leszek Możdżer, urodzony w Gdańsku, jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. To pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Wirtuoz nagrywał i koncertował z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi w kraju i za granicą. Nagrał ponad 100 albumów.

Prof. dr hab. Paweł Nurowski
Matematyk i fizyk teoretyczny w Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk, specjalizujący się w geometrii różniczkowej i astronomii.

O Nowych Obrotach
Nowe Obroty to finałowy akcent Roku Mikołaja Kopernika, który 19 lutego obchodziłby swoje 551 urodziny. Koncert Leszka Możdżera oraz rozmowa kuratora Nowych Obrotów, dr Jana Świerkowskiego z prof. dr hab. Pawłem Nurowskim rozpoczynają trwające trzy dni spotkanie. W programie dyskuje i wykłady na temat idei, które mają które mają w sobie potencjał do zmiany naszego postrzegania świata, oraz miejsca jakie w nim zajmujemy. To wyjątkowa okazja to rozmowy z wybitnymi postaciami – od laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, przez naukowców z NASA i Uniwersytetu Harvarda. Wszystkie spotkania będą tłumaczone na język polski.

Wśród prelegentów są:
Dr H. C. Leymah Gbowee zdobywczyni Pokojowej Nagrody Nobla oraz dr Mary A. Voytek z NASA wystąpią 17.02.2024
Prof. Avi Loeb z Uniwersytetu Harvarda przedstawi swoją wizję Nowych Rewolucji Kopernikańskich w ostatni dzień obchodów 550 urodzin Mikołaja Kopernika – 18.02.2024. Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Więcej informacji o programie znadziecie na wydarzeniu dedykowanym Nowym Obrotom:
www.facebook.com/events/665711785536613 oraz na www.noweobroty.com

Bilety

Wyprzedane

I Pula

Standard

127,20 zł

II Pula

Standard

127,20 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.