Przejdź do głównej treści strony

MIKE VERBA - "Pop Fiction"

06.04.2024, sobota, 20:00
Filharmonia Bałtycka, Gdańsk ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Odkryj świat swojej ulubionej muzyki na nowo!
Nie dotarłeś na koncert Red Hot Chili Peppers, albo innego wykonawcy? To nie problem.
Twoja muzyczna wyobraźnia już się tam z tobą wybiera.
Niezwykły projekt pianisty jazzowego Mike Verba - "Pop Fiction" to muzyczna
opowieść, która zabiera Cię w fascynującą podróż przez światowe przeboje
muzyki popularnej, interpretowane z …
Odkryj świat swojej ulubionej muzyki na nowo!
Nie dotarłeś na koncert Red Hot Chili Peppers, albo innego wykonawcy? To nie problem.
Twoja muzyczna wyobraźnia już się tam z tobą wybiera.
Niezwykły projekt pianisty jazzowego Mike Verba - "Pop Fiction" to muzyczna
opowieść, która zabiera Cię w fascynującą podróż przez światowe przeboje
muzyki popularnej, interpretowane z niezwykłą wirtuozerią i dawką
postmodernistycznego stylu.To prawdziwa intertekstualna podróż przez klasykę popu w wykonaniu mistrza fortepianu, Mike'a Verba oraz towarzyszącego mu gościa - znakomitego saksofonisty Grzecha Piotrowskiego.

Tytuł koncertu nawiązuje do filmu,, Pulp-Fiction” Quentina Tarantino i jest grą z konwencją - przyświeca mu idea zabawy gatunkowej, cytatu i gry z tekstami kultury. Mike Verba przetwarza znane hity w niezapomniane wersje. Projekt,, Pop Fiction" zabiera słuchacza w drogę przez różne dekady i style muzyczne, od lat 80 po współczesność, a wszystko to w unikatowych interpretacjach. Michał Wierba, urodzony w Krakowie, to wyjątkowy pianista jazzowy, którego pasja do dźwięku zakiełkowała już w młodości i przerodziła się w niezwykłą karierę. Zaczął grać w wieku 17 lat i z determinacją oraz talentem głęboko zanurzył się w świat jazzu, w którym wciąż poszukuje nowych ścieżek, poprzez be-bop, fusion, po eksperymenty z elektronicznymi brzmieniami i graniem z gwiazdami zza
oceanu. Jego muzyczna droga krzyżuje się z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak Michał Urbaniak, Ronnie Burrage, Wayne Escoffery, Piotr Wojtasik, Darryl Hall, Maciej Sikała, Chico Freeman, Zbigniew Wodecki, Marek Piekarczyk, Piotr Baron, Wojciech Myrczek i wielu innych.

Koncert Mike Verba - Pop Fiction feat. Grzech Piotrowski z udziałem wybitnego gościa to muzyczna uczta z pogranicza jazzu, elektroniki i muzyki rozrywkowej: Red Hot Chilli Peppers, Nirvana, George Michael, Ed Sheeran i Sting to tylko część artystów, których utwory usłyszycie na koncercie. Verba to nie tylko utalentowany pianista, to także showman, który wciąga publiczność w interakcje i dostarcza niezapomnianych wrażeń oraz proponuje odbiorcy wysoce zróżnicowany materiał, w którym każdy odnajdzie cząstkę siebie.

Jak sam Artysta mówi:
,,W muzyce chodzi o doświadczenie spełnienia i radości. Chcę, aby ludzie czuli się poruszeni,
ale i naładowani pozytywną energią, która ich zmotywuje. Ona powinna pomagać stawać się im być lepszymi, wprowadzając ich w zupełnie inny świat, a tam powinna poruszać ich emocje i ożywiać umysł. Chcę pokazywać graniem, że muzyka to przygoda, która jest najlepszą podróżą, jaka może
człowieka spotkać. Jeśli raz otworzy się te drzwi, to nic nie będzie już takie samo.”

Bilety

Aktywne

Normalny

136,50 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.