Przejdź do głównej treści strony

Paul Towndrow Organ Trio

17.04.2024, środa, 19:00
Pałac Borynia, Jastrzębie-Zdrój Zamkowa 5, 44-268 Jastrzębie-Zdrój
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

Paul Towndrow – Alto Saxophone, Flutes, Whistles
Peter Johnstone – Organ
Alyn Cosker – Drums
Saksofonista Paul Towndrow jest najbardziej znany jako lider zespołów, od duetu po sekstet. W latach 2001–2021 był członkiem flagowej szkockiej orkiestry jazzowej The SNJO, po czym opuścił organizację, aby skupić się na działalności solowej. Ostatnio pracował jako kompozytor i saksofonista …
Paul Towndrow – Alto Saxophone, Flutes, Whistles
Peter Johnstone – Organ
Alyn Cosker – Drums
Saksofonista Paul Towndrow jest najbardziej znany jako lider zespołów, od duetu po sekstet. W latach 2001–2021 był członkiem flagowej szkockiej orkiestry jazzowej The SNJO, po czym opuścił organizację, aby skupić się na działalności solowej. Ostatnio pracował jako kompozytor i saksofonista w przełomowej Grit Orchestra. Występując zawodowo od 15 roku życia, a swoje muzyczne lata spędził studiując po obu stronach Atlantyku, Towndrow stał się jednym z najbardziej zapracowanych muzyków w Wielkiej Brytanii.
Paul wydał sześć albumów solowych i na wielu innych występował jako sideman. Duża część jego twórczości jest wydawana we własnej wytwórni Keywork Records, która została założona w 2005 roku.
Jego występy na żywo obejmują występy z różnorodnymi artystami, od mistrzów jazzu Branforda Marsalisa, Randy’ego Breckera i Johna Scofielda po gwiazdy Motown Martha Reeves & The Vandellas, legendę soulu Bena E Kinga i ikony rocka The Fratellis.
Towndrow, kiedyś opisany w The Guardian jako „turbodoładowany amalgamat wszystkich twoich saksofonowych bohaterów”, Towndrow dużo koncertował i nagrywał w Wielkiej Brytanii i za granicą, zarówno pod swoimi własnymi projektami, jak i innymi, takimi jak z rewelacyjną amerykańską grupą The Bad Plus, nowojorski pianista David Berkman, wenezuelski wirtuoz fortepianu Leo Blanco, wokalista jazzowy Kurt Elling i legenda jazzu Benny Golson. W 2008 roku został wybrany na tournée po Europie w ramach nowej European Colors Jazz Orchestra, projektu skupiającego czołowych muzyków jazzowych z całej Europy.
W 2002 roku zdobył nagrodę Peter Whittingham Jazz Award za swój debiutancki album „Colours”, a w 2003 roku dotarł do finału The World Saxophone Competition na Montreux Jazz Festival, zdobywając Nagrodę Publiczności (najwięcej głosów publiczności) po występie z Geri Trio Allena.
Jako kompozytor i aranżer Towndrow pisał dla zespołów różnej wielkości i wielkości, w tym muzykę dla telewizji i radia, a także aranżował zamówienia dla Scottish National Jazz Orchestra. Rozwinął także współpracę kompozytorską ze Szkocką Orkiestrą Kameralną w ramach programu czasu antenowego Serious Productions. W 2013 roku otrzymał zlecenie napisania muzyki z okazji 21-lecia London Jazz Festival. W 2014 roku otrzymał zlecenie skomponowania „Pro-Am”, swojej debiutanckiej suity na podwójny big band, z okazji Igrzysk Wspólnoty Narodów w Glasgow w 2014 roku.
W 2018 r. Towndrow otrzymał zlecenie na skomponowanie nowego utworu na festiwal w Glasgow w 2018 r. W rezultacie powstał „Deepening The River”, 60-minutowy utwór dla rozbudowanego, wielogatunkowego big bandu. „Deepening The River” został następnie włączony do programu Celtic Connections Festival na 2019 rok, wraz z nagraniem studyjnym suity wydanym w 2020 roku, a następnie znalazł się na długiej liście nagród Scottish Album of The Year 2021. W 2023 roku otrzymał zamówienie na komponowanie dla kwartetu smyczkowego Glisk w ramach projektu Stories Of People & Trees.
W 2020 roku Paul miał premierę swojego pierwszego dzieła symfonicznego „Deklaracja” z Grit Orchestra.
W 2022 roku Paul wraz z mieszkającym w Chicago trębaczem Chadem McCulloughem i słowackim mistrzem wibrafonu Miro Herakiem założył międzynarodową grupę koncertującą typu crossover, Atlantic Road Trip. W tym samym roku intensywnie koncertował z indy rockowym zespołem The Fratellis i nagrał nowy album, który ukaże się na początku 2023 roku, zatytułowany „Outwith The Circle”
Poza gatunkiem jazzowym Paul pojawił się na wydawnictwach płytowych Hue & Cry, Sharleen Spiteri, Labrinth, The Fratellis, Del Amitri, Capercaillie, Calum & Rory MacDonald (Runrig), Isobel Campbell, Colin MacIntyre (Mull Historical Society), Sacred Paws, Rossa Ainslie i wielu innych.
Występował i koncertował z wieloma artystami, w tym Macy Gray, Martha Reeves & The Vandellas, Ben E King, Average White Band, Jack Bruce, Texas, Wet Wet Wet, Sinkane i wieloma innymi.
Doświadczenie orkiestrowe obejmuje występy z Królewską Szkocką Orkiestrą Narodową, irlandzką RTE Concert Orchestra i wielokrotnie nagradzaną szkocką międzygatunkową Grit Orchestra.
Paul, jeden z czołowych pedagogów jazzu w Szkocji, był wykładowcą studiów jazzowych w Królewskim Konserwatorium w Szkocji i RCS Junior Conservatoire (2009–2021). W 2008 roku uruchomił Jazz Futures, platformę wykonawstwa skierowaną do początkujących młodych muzyków jazzowych. Projekt został nominowany w kategorii „Najlepszy nowy projekt” podczas inauguracyjnej edycji Scottish Jazz Awards. Opracował nagradzane warsztaty dla Brass Jaw, w tym wyprzedany Family Matinee w londyńskiej Wigmore Hall. Paul jest dyrektorem muzycznym lokalnego zespołu Byres Road Big Band. Był twórcą i dyrektorem kursu Glasgow Jazz Summer School w latach 2007-2014, który co roku organizuje tournée w ramach projektu warsztatów społecznościowych „All Stars” Glasgow Jazz Festivals. W miarę możliwości nadal stara się oferować mentoring i wskazówki młodym muzykom.

Bilety

Wyprzedane

Koncert

*wejściówka* bilet normalny

55,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.