Przejdź do głównej treści strony

SALON POEZJI / MALINA GOEHS

25.05.2024, sobota, 11:45
Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznań Niezłomnych 1E, 61-894 Poznań
Wydarzenie z serwisu Partnerskiego Bilety24.pl Powyższa propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej serwisu Biletomat, w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Opis

W ramach 93. odsłony Salonu Poezji zapraszamy na spotkanie z twórczością Zuzanny Ginczanki, uważanej za jedną z najzdolniejszych poetek dwudziestolecia międzywojennego. Jej wiersze przeczyta Malina Goehs, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, a program muzyczny przygotuje Piotr Pawlus, gitarzysta orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Malina Goehs ukończyła Studio Sztuki Teatralno Aktorskiej STA, …
W ramach 93. odsłony Salonu Poezji zapraszamy na spotkanie z twórczością Zuzanny Ginczanki, uważanej za jedną z najzdolniejszych poetek dwudziestolecia międzywojennego. Jej wiersze przeczyta Malina Goehs, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, a program muzyczny przygotuje Piotr Pawlus, gitarzysta orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Malina Goehs ukończyła Studio Sztuki Teatralno Aktorskiej STA, gdzie można ją było zobaczyć w spektaklach dyplomowych: Levin (reż. Piotr B. Dąbrowski), Chwilówka (reż. Ł. Chrzuszcz), Widzowie (reż. B. Bukowski), Robinsonson (reż. M. Zaniewski) oraz Kim jest Anioł-Paw (reż. D. Konieczna) pod opieką artystyczną Uli Kijak. W Teatrze Nowym w Poznaniu zadebiutowała w 2019 roku w spektaklu Dziewczynka z za/przyszłość boli tylko raz w reżyserii Mariusza Zaniewskiego, gdzie brawurowo wcieliła się w postać DzzZa. Przedstawienie wzięło udział w 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Warto również zwrócić uwagę na jej Zosię w Matce Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Radka Stępnia. Postać o tym samym imieniu zagrała rewelacyjnie w Panu Tadeuszu w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, który wziął udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Obecnie można ją również oglądać w spektaklach: Czerwone nosy (reż. J. Klata), Siostry! i Kilka dziewczyn/Some girl(s) (oba w reż. P. Kruszczyńskiego), Wiśniowy sad (reż. I. Cywińska) oraz Lot nad kukułczym gniazdem (reż. M. Kleczewska). W maju 2024 roku odbędzie się kolejna premiera z udziałem naszej Gościni. Tym razem zagra w przedstawieniu I dlatego nie masz męża Hindi Brooks w reżyserii Anny Gryszkówny. Malina Goehs była także asystentką reżysera Piotra B. Dąbrowskiego w spektaklu 5 x kobieta, zrealizowanym w Studiu Sztuki Teatralno Aktorskiej STA, a prezentowanym na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.

Salon Poezji z udziałem Maliny Goehs odbędzie się również tego samego dnia o godz. 18.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie oraz online. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 oraz pod adresem bilety@teatr-muzyczny.pl.

Salony Poezji dofinansowywane są przez Fundację Zakłady Kórnickie.

Bilety

Aktywne

Pełnopłatny

21,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.