Przejdź do głównej treści strony

Siedemnasty Warszawski Salon Ambientu

22.02.2024, czwartek, 18:30
Komuna Warszawa, Warszawa Emilii Plater 31, 00-688 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Electrum & Up To Date Festival & Teatr Komuna Warszawa prezentują: Siedemnasty Warszawski Salon Ambientu

Po niezwykle udanych, ubiegłorocznych wydarzeniach ambientowych, Up To Date Festival ramię w ramię z firmą Electrum, zaprasza Was do stolicy, gdzie już po raz siedemnasty zagości kultowy cykl Salonów Ambientu. Tego wieczoru to właśnie Teatr …

Electrum & Up To Date Festival & Teatr Komuna Warszawa prezentują: Siedemnasty Warszawski Salon Ambientu

Po niezwykle udanych, ubiegłorocznych wydarzeniach ambientowych, Up To Date Festival ramię w ramię z firmą Electrum, zaprasza Was do stolicy, gdzie już po raz siedemnasty zagości kultowy cykl Salonów Ambientu. Tego wieczoru to właśnie Teatr Komuna Warszawa stanie się wyjątkową, wypełnioną dywanami i przygaszonym światłem przestrzenią, która przeniesie gości w świat relaksu oraz kontemplacji. Wieczór dopełni pokaz filmu pt. “Powaqqatsi”, obrazów niosących ważne i wyjątkowe obrazy w kontekście zmian zachodzących we współczesnej cywilizacji, okraszone wyjątkową muzyką autorstwa Philipa Glassa.

Line-up:

Ario (UK / Astral Industries)
Dtekk

Pokaz filmu: “Powaqqatsi” (1988 r., muz. Philip Glass)

Dokument Godfreya Reggiego zapadnie w Waszej pamięć na długo konfrontując dzikie, wolne od cywilizacyjnych wpływów rejony Azji, Afryki i Ameryki Południowej z zatłoczonymi metropoliami. Co ciekawe, tytuł filmu oznacza w języku indiańskim “hopi”, czyli istotę, która by móc podążać dalej pochłania życiowe siły innych osób. Pełen refleksji obraz uzupełnia muzyka Philipa Glassa stanowiąca nierozerwalną część zdjęć wykonanych w slumsach i na zanieczyszczonych terenach różnych kontynentów. Niespieszne ujęcia, ukazana w filmie prostota, siła przyrody i destrukcyjna natura człowieka, to coś co po prostu musicie zobaczyć.

Miejsce: Komuna Warszawa

Jeden z bardziej znanych polskich teatrów niezależnych nurtu awangardowego.Komuna Warszawa, to grupa artystyczna działająca obecnie w budynku dawnej szkoły na E. Plater 31 w pionierskiej na skalę kraju formule społecznej instytucji kultury. Od ponad 30 lat zajmuje się szeroko pojmowanym teatrem, rozumianym jako otwarte miejsce przenikania się różnych dyscyplin kultury. Jej głównym zadaniem jest oddolne wspieranie rozwoju twórczości i współpracy środowiska kultury.

Idea Salonów:

Ambient jest nieodłączną częścią festiwalu Up To Date, który w tym roku po raz 15.-ty odbędzie się w Białymstoku w dniach 30.05-02.06. Już od ponad 10 lat Salony zapewniają odskocznię od rzeczywistości, a wydarzeniu obowiązuje “Strefa Ciszy” po to, by każdy Odbiorca mógł w pełni skupić się na muzyce i własnych odczuciach. Dotychczas odbyło się kilkadziesiąt edycji w przeróżnych lokalizacjach: klubach, instytucjach kultury, plenerach takich jak Muzeum Pamięci Sybiru, Teatr Powszechny, Pałac Branickich w Białymstoku czy Kino Luna. Wyjątkowość cyklu zawdzięczamy nie tylko obecności światowych reprezentantów i reprezentantek ambientu, eksperymentu, IDM czy noise’u.

Od 2022 r. ekipa festiwalu Up To Date organizuje część swoich ambientowych działań wspólnie z wiodącym polskim biznesem Climate Tech, grupą Electrum, która zachowując równowagę między odpowiedzialnością społeczną a środowiskową pozwala na rozwój wspólnej, długofalowej strategii proekologicznej.


Bilety

Wyprzedane

Standard

Standard

43,00 zł

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.