Przejdź do głównej treści strony

Spektakl „Hej, Ty” Teatru Krzyk | Szczecin

27.03.2024, środa, 17:00
Dom Kultury 13 Muz, Szczecin plac Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

27 marca obchodzimy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto poświęcone aktorom, teatrom, pasjonatom sztuki, grze aktorskiej i wszystkim, którzy blisko - także jako widzowie - obcują z teatrem. Z tej okazji aktorzy seniorzy i młodzież artystyczna z Teatru Janusza i Teatru Uhuru - amatorzy z grup teatralnych prowadzonych przez …
27 marca obchodzimy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto poświęcone aktorom, teatrom, pasjonatom sztuki, grze aktorskiej i wszystkim, którzy blisko - także jako widzowie - obcują z teatrem. Z tej okazji aktorzy seniorzy i młodzież artystyczna z Teatru Janusza i Teatru Uhuru - amatorzy z grup teatralnych prowadzonych przez Janusza Janiszewskiego w Domu Kultury „13 Muz” postanowili przygotować wspólny wieczór artystyczny - zapraszając także innych aktorów i artystów.

Tegoroczny program Międzynarodowego Dnia Teatru w Domu Kultury „13 Muz” składa się z trzech części. O godz. 17:00, w drugiej części wydarzenia, zapraszamy na spektakl „Hej, Ty” Teatru Krzyk z Maszewa.

„Hej, Ty” to spektakl o relacjach, bliskości i ogromnej potrzebie akceptacji w życiu. Autorska próba zrealizowana z dwiema młodymi aktorkami i studentkami. Przedstawienie zawiera elementy fizyczności i tkliwości, zmienności i ciągłych autorefleksji. Jak często bywa, pozostają nam pytania. Co nam zostaje, kiedy świat wiruje i pędzi obok, a my wkraczamy w dorosłość? Jak zapytać siebie o siebie w świecie? Ze swoim bagażem otoczenia, rodziny, relacji i marzeń, które pojawiają się przecież w toku naszych wspólnych inicjacji ze światem. A przecież czasami tylko chwile, ułamki zdarzeń i naszych wspólnych przeżyć bywają zapamiętane i ważne. A często przecież bywa i tak, że mamy tylko siebie.

Bilety: normalny 20 zł / ulgowy 10 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) 


Nagrody:

- nagroda za najlepsze przedstawienie, aktorstwo i reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Sele Teatro Fest” w Oliveto Citra (Włochy) - 2022

- I nagroda w kat. „teatr młodzieżowy” na Ogólnopolskim Festiwalu „Afera” w Krasnem - 2022

- I miejsce w kat. „szkoły średnie i studenci” na XXII Festiwalu Małych Form Teatralnych EFFka w Piasecznie - 2022

- II miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „OTE” w Nagłowicach - 2021

- Grand Prix - XXVI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe w Szydłowcu - 2021

- I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu „Teatralna Majówka” we Środzie Wielkopolskiej - 2021

- kwalifikacja do finału 11. edycji konkursu Entrée organizowanego przez Teatr Rozrywki w Chorzowie - 2020

- wyróżnienie za gęstą i energetyczną rolę dla Aleksandry Czubińskiej oraz nagroda za wirtuozerię ruchu, ciała i głosu dla Nikoli Palej na Ogólnopolskich Spotkaniach Międzypokoleniowych „Relacje” w Stalowej Woli - 2020

- nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za reżyserię dla Marka Kościółka i Anny Giniewskiej oraz wyróżnienia jury festiwalu za kreacje aktorskie dla Aleksandry Czubińskiej i Nikoli Palej na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko” w Gdańsku - 2019

- nagroda za najbardziej wyrazistą kreację aktorską i najlepszy duet aktorski dla Aleksandry Czubińskiej i Nikoli Palej na Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Rewolucja w Tiumeni (Rosja) - 2019

- jedna z trzech głównych i równorzędnych nagród na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym „Zderzenia Teatralne w Dorożkarni” w Warszawie - 2019

Praca z nową grupą warsztatową, do której należała Aleksandra Czubińska, zaczęła się jeszcze, gdy trwały pokazy „To Face”. W roku 2018 do pracy z Aleksandrą dołączyła Nikola Palej. A współreżyserką (podobnie jak przy pracy nad poprzednim spektaklem) została Anna Giniewska.

W odróżnieniu od dawnych prac Krzyku, w „Hej, Ty” nie ma wypowiedzi o charakterze społecznym. Tak jak wcześniej „To Face”, przedstawienie skupia się na sprawach międzyludzkich. Ta opowieść o relacjach, jednocześnie minimalistyczna i pełna dynamizmu, jak żaden inny Krzykowy spektakl znajduje szerokie powodzenie także poza granicami kraju. „Hej, Ty” był poza Polską pokazywany w sześciu krajach i już otrzymał zaproszenia do kolejnych. Po pięciu latach grania (mimo przerwy podczas pandemii) spektakl wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Fragment recencji

Pozwalający na różne interpretacje i nastawiony na odbiór przez emocje autorski spektakl „Hej, Ty!” Teatru „Krzyk”, to dwugłos aktorski zacierający granice pomiędzy ja i Ty. Kim są kobiety tworzące relację bliskości i obcości? Czy to siostry, przyjaciółki? A może ich dialog jest iluzją, a postaci sceniczne stają się personifikacją nadziei i lęków jednostki? - Festiwal WTOOPA, profil facebook.com/wtoopa, 23 stycznia 2023 r.

Reżyseria: Marek Kościółek, Anna Giniewska

Scenariusz: Marek Kościółek, Anna Giniewska, Aleksandra Czubińska i Nikola Palej

Obsada: Aleksandra Czubińska, Nikola Palej

Teatr Krzyk założył w 2002 roku w Maszewie Marek Kościółek. Stały skład zespołu stanowią: Anna Giniewska, Mateusz Zadala i Marcin Pławski. Głównym obszarem działalności grupy jest praca społecznikowska w środowiskach z ograniczonym dostępem do kultury. Aktorzy teatru prowadzą i uczestniczą w warsztatach na terenie Polski i Europy m.in. w Niemczech, Czechach, Rumunii, Albanii, Azerbejdżanie i na Ukrainie. Ważnym aspektem poszukiwań artystycznych Teatru są wyprawy badawcze i projekty międzynarodowe. Poza pracą artystyczną w 2007 roku powołane zostało Stowarzyszenie Teatr Krzyk, które jest organizatorem dwóch festiwali: Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej „Wejrzenia” oraz Ogólnopolskich Spotkań Młodego Teatru „Krzykowisko”. Głównymi obszarami działań Stowarzyszenia są projekty artystyczno-kulturalne, których realizacja odbywa się we współpracy z teatrami Zachodniopomorskiej OFFensywy Teatralnej, Fundacją Dobra Wola, Pracownią Alternatywnego Wychowania oraz Ośrodkiem Kultury i Sportu w Maszewie.

Strona teatru: www.krzyk.art.pl

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute – ITI) w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Jego ustanowienie zaproponował Arvi Kivimaa, prezydent Fińskiego Instytutu ITI. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów (Theatre of Nations) w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony corocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie. (źródło Wikipedia)


Bilety

Aktywne

Bilet wstępu Normalny

21,00 zł
Do wyczerpania

Bilet wstępu Ulgowy

11,00 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.