Przejdź do głównej treści strony

Trio Con Fuoco

13.02.2024, wtorek, 18:00
Klub DELTA, Szczecin Racławicka 10, 70-811 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Koncert Trio Con Fuoco

Tanga Astora Piazzolli, melodyjne walce czy ognistą muzykę węgierską usłyszymy przedwalentynkowo już 13 lutego (wtorek) o godz. 18.00 za sprawą Tria Con Fuoco. Na scenie Klubu Delta wystąpią Edyta Wolańska (skrzypce), Natalia Wesołowska (wiolonczela) i Oleg Wolański (akordeon).

Bilety: 30 zł

Edyta Wolańska - skrzypaczka

Ukończyła …

Koncert Trio Con Fuoco

Tanga Astora Piazzolli, melodyjne walce czy ognistą muzykę węgierską usłyszymy przedwalentynkowo już 13 lutego (wtorek) o godz. 18.00 za sprawą Tria Con Fuoco. Na scenie Klubu Delta wystąpią Edyta Wolańska (skrzypce), Natalia Wesołowska (wiolonczela) i Oleg Wolański (akordeon).

Bilety: 30 zł

Edyta Wolańska - skrzypaczka

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie skrzypiec prof. Henryka Tritta. Obecnie zatrudniona jest w macierzystej uczelni na stanowisku asystenta - wykładowcy. Współpracowała z wieloma wybitnymi instrumentalistami, takimi jak: Shlomo Mintz, Jozsef Lendvay, Jan Stanienda, Tomasz Tomaszewski czy Daniel Stabrawa. Laureatka wielu konkursów krajowych i międzynarodowych m.in Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Skrzypków w Bystrzycy Kłodzkiej, Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec w Elblągu, Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz „Concorso Musicale Europeo Città di Filadelfia" we Włoszech. Solistka grupy pierwszych skrzypiec Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz koncertmistrzyni wielu Międzynarodowych projektów orkiestrowych.

Natalia Wesołowska - wiolonczelistka

Urodziła się w 1989 roku w Jeleniej Górze. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w klasie Haliny Buszyńskiej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze, którą ukończyła w 2009 roku otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W 2014 roku uzyskała stopień magistra na Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie wiolonczeli dr. hab. Tomasza Szczęsnego. Swe umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach wiolonczelowych i kameralnych. Brała udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Jako kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała w USA (New York: Carnegie Hall i Lincoln Center), Niemczech, Dani, Holandii, Czechach, na Litwie i

Ukrainie. W 2015 roku była koordynatorem projektu International Lutosławski Youth Orchestra. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina, od 2017 roku jest członkiem grupy wiolonczel Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Do końca 2018 roku współprowadziła Szczecińską Młodzieżową Orkiestrę Kameralną. Za wybitne osiągnięcia w nauce dwukrotnie otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Oleg Wolański – akordeonista

Naukę gry na akordeonie rozpoczął w szkole muzycznej I i II st w Drohobyczu (Ukraina). Z wynikiem celującym ukończył Narodową Akademię im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie (studia magisterskie) oraz podyplomowe studia aspiranckie o specjalizacji instrumentalistyka - akordeon (dyplom z wyróżnieniem) na tejże uczelni. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, m.in XX Festa Internazionale Della Fisarmonica Erbezzo (Grand Prix) oraz XVIII Festival Internazionale Della Fisarmonica „Dolomiti” (Grand Prix). Wykonując partie solo akordeonu koncertował z wieloma europejskimi zespołami, a także orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi. Występował m.in w Teatro Salieri (Legnago). Regularnie jest zapraszany do współpracy z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Operą na Zamku. Od 2017 roku prowadzi klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.

Bilety

Wyprzedane

Miejsca nienumerowane

Bilet wstępu

31,40 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.