Przejdź do głównej treści strony

VARIETE 19.11.2023, WARSZAWA, Hydrozagadka

19.11.2023, niedziela, 19:00
Hydrozagadka, Warszawa ul. 11 listopada 22, 03-436 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Zespół VARIETE zaprasza na koncert w Warszawie 19 listopada! To będzie nasz pierwszy koncert w Warszawie od dwóch lat, a jego atrakcją specjalną będzie gościnny występ Piotrka Pawłowskiego (m.in. Made in Poland, Shipyard). Zapraszamy gorąco. Variete jest uznawane za prekursora nurtu cold wave (zimna fala) w Polsce. Zadebiutował w Jarocinie …
Zespół VARIETE zaprasza na koncert w Warszawie 19 listopada! To będzie nasz pierwszy koncert w Warszawie od dwóch lat, a jego atrakcją specjalną będzie gościnny występ Piotrka Pawłowskiego (m.in. Made in Poland, Shipyard). Zapraszamy gorąco. Variete jest uznawane za prekursora nurtu cold wave (zimna fala) w Polsce. Zadebiutował w Jarocinie w 1984 roku, stając się wkrótce legendą festiwalu. Piotr Bratkowski po latach napisał w Newsweeku "koncert Variete (...) w 1985 roku, zrobił na mnie największe wrażenie z wszystkiego, co kiedykolwiek w Jarocinie usłyszałem". Liderem grupy Variete jest Grzegorz Kaźmierczak, poeta, wokalista, producent muzyczny, którego wiersze stanowią oś twórczości grupy. "Jest jak lejek, który z szerokiego strumienia wrażeń, z coraz cięższego bagażu doświadczeń wypuszcza wąski strumyk sztuki" – Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza). Na przestrzeni lat muzyka grupy poddawała się nieustannej ewolucji, zawsze oddając nastrój czasów, w których powstaje - od "zimnej fali" tworzonej w szarym okresie schyłku PRL-u, przez mariaż z free jazzem tak charakterystycznym dla yassowego boomu lat 90 do dominujących na ostatnich płytach nowych brzmień, inspiracji trip hopem, nu jazzem i ambitną elektroniką. "Nie wiem co dziś gra Variete, jaki to gatunek muzyczny (...) cieszę się, że słucham płyty, którą trudno zmieścić w jednej z tych szufladek, z których na co dzień korzystam" – Jarek Szubrycht, Gazeta Wyborcza. Najnowszy, "Dziki książę" – otrzymał nominację do Fryderyka 2022 w kategorii „Piosenka poetycka i literacka”. Dziki Książę" to frapująca muzyka drogi. Warto wybrać się w tę podróż" (Jacek Nizinkiewicz, Teraz Rock) Album "Dziki książę" został wybrany do najlepszej 10 polskich płyt 2021 w rankingach Newsweeka, Gazety Wyborczej, Popcentrali, Leszka Gnoińśkiego, Magazynie Anxious, Polskiej Płycie - Polskiej Muzyce, Radiu UWM FM i wielu innych. 

Bilety

Wyprzedane

I Pula

Standard

59 zł

II Pula

Standard

69 zł

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.