Przejdź do głównej treści strony

MULATU ASTATKE | POZNAŃ

03.11.2024, sunday, 20:00 Otwarcie bramek: 19:00
CK Zamek, Poznań Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań
Remember - at Biletomat.pl your purchases are safe. If there is a change of date or cancellation of the event, you will be able to get a refund with peace of mind, and we will inform you of any updates by email.

Description

Ojciec Ethio-Jazzu, wybitny multiinstumentalista oraz kompozytor Mulatu Astatke wystąpi w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce! Muzyk 2 listopada odwiedzi warszawski klub Palladium, a dzień później poznańskie CK Zamek.
Mulatu Astatke to jedna z najwybitniejszych osobowości muzycznych rodem z Etiopii. Twórca Ethio-Jazzu, czyli mieszanki etoipskiej muzyki tradycyjnej z latin jazzem, w …

Ojciec Ethio-Jazzu, wybitny multiinstumentalista oraz kompozytor Mulatu Astatke wystąpi w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce! Muzyk 2 listopada odwiedzi warszawski klub Palladium, a dzień później poznańskie CK Zamek.
Mulatu Astatke to jedna z najwybitniejszych osobowości muzycznych rodem z Etiopii. Twórca Ethio-Jazzu, czyli mieszanki etoipskiej muzyki tradycyjnej z latin jazzem, w latach 60. studiował na uczelniach muzycznych w Londynie, Bostonie i Nowym Jorku i w tym czasie opracowywał swój unikalny styl, który doszlifował w następnej dekadzie m.in. przez współpracę z takimi artystami jak Mahmoud Ahmed czy Duke Ellington.
Ponowne zainteresowanie swoją twórczością, tak naprawdę największe w swojej karierze, Astatke zdobył przy okazji wydanego w 1998 albumu “Éthiopiques Volume 4: Ethio Jazz & Musique Instrumentale, 1969–1974”.
Niedługo potem twórczość Etiopczyka została wykorzystana przez Jima Jarmuscha “Broken Flowers”, a jego kompozycje samplowali Kanye West, Nas, Damian Marley, Cut Chemist, Quantic, Madlib, Oddisee czy Knaan.

W listopadzie Mulatu Astatke, który na koncertach swoim zespołem dowodzi zwykle zza wibrafonu i bębnów conga, powróci do Polski na dwa wyjątkowe koncerty i naładuje nas pozytywną, taneczną energią!

MULATU ASTATKE

📅2.11.2024

📍Warszawa, Palladium

📅3.11.2024

📍Poznań, CK Zamek

drzwi 19:00, start 20:00

❌Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna.
Wzór zgody: https://bit.ly/pisemna_zgoda_rodzica
📄Regulamin wydarzenia: https://winiarybookings.pl/regulamin/

🌿W trosce o środowisko zachęcamy Was do pokazywania biletów na telefonie zamiast ich drukowania.

➡MULATU ASTATKE (Etiopia) - Ethio-Jazz
🌐https://www.facebook.com/profile.php?id=100045131972466
🌐https://www.instagram.com/astatkemulatu

🔊”Yègellé Tezeta”: https://www.youtube.com/watch?v=jXdVpT_aSJU
🔊”Tezeta”: https://www.youtube.com/watch?v=dgmiYFLbn6U
🔊”Yèkèrmo Sèw”: https://www.youtube.com/watch?v=WxEjBw69ce0

Tickets

Active

Standard

179.20 zł
Available until sold out
Soon
Od 201,40 zł

At the day of the event

Standard

201.40 zł
A service charge is added to the tickets

Places

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.