Biletomat Koncerty Downfall of Gaia

Koncerty: Downfall of Gaia

Bilety na koncert

Downfall of Gaia

termin

Czw, 11 maja 2017 godz. 19:00

miejsce

Pod Minogą
Nowowiejskiego 8, 61-647 Poznań

organizator

Winiary Bookings

Bilety

Używasz Adblocka lub innej wtyczki mogącej blokować złożenie zamówienia. Jeśli napotkasz problemy wyłącz wtyczkę dla prawidłowej realizacji zamówienia.

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
Śr, 10 maj 2017 23:59

40 PLN

Wyprzedane


Standard

Standard

dostępna do
Czw, 11 maj 2017 16:00

45 PLN

Wyprzedane 

📄Downfall of Gaia zagra w Poznaniu!

DOWNFALL OF GAIA (USA/Niemcy) - Metal Blade Records

Agencja WiniaryBookings ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na noc przepełnioną pięknymi przestrzennymi dźwiękami muzyki post-metalowej inspirowanej najciemniejszymi zakamarkami black-metalu. Do Poznania po raz pierwszy zawita amerykańsko-niemiecka formacja ze stajni Metal Blade Records - Downfall of Gaia! Zespół jest w trakcie promowania płyty „Atrophy”, która została wydana w zeszłym roku. Na żywo na pewno nie zabraknie takich fenomenalnych kompozycji jak „Woe” czy tytułowe „Atrophy”.

DOWNFALL OF GAIA (USA/Niemcy) - Metal Blade Records

Downfall of Gaia to ekstremalny zespół metalowy łączący w swojej twórczości wiele gatunków takich jak black metal, post-metal, sludge metal czy crust punk. Zespół oficjalnie został założony w roku 2008 przez Dominika Goncalves dos Reis’a (wokal, gitara) and Antona Lisovoja (wokal, bass), perkusistę Michael’a Kadnar i gitarzystę Marco Mazzola jednak praca nad muzyką między Dominikiem a Antonem rozpoczęła się już w 2006 roku skupiając się na d-beatowych i crust punkowych brzmieniach. Nazwa wybrana przez zespół odnosi się do greckiej bogini Gaii, która w mitologii jest uosobieniem Ziemi. Jest to nawiązanie do pełnych ekspresji tekstów i atmosfery, którą tworzą kompozycje grupy. Już na początku działalności w roku 2008 powstało pierwsze tytułowe demo „The Downfall of Gaia”, a rok później split nagrany wydany wspólnie z francuzkim zespołem Kazan. Tego samego roku powstało także EP „Salvation in Darkness”. Pierwszego albumu studyjnego „Epos” fani doczekali się w roku 2010. Był on już dużo bardziej zabarwiony doom metalem i post-rockową aurą. Kolejnym krokiem zespołu było podpisanie kontraktu z jedną z najbardziej znanych wytwórni metalowych na świecie - Metal Blade Records. Zaowocowało to wydanym we wrześniu 2012 roku drugim albumem studyjnym „Suffocating in the Swarm of Cranes”, który opowiada o człowieku cierpiącym na depresję, bezsenność i doprowadzeniu do szaleństwa. W roku 2014 Downfall of Gaia dzieliło już scenę z takimi markami jak Neurosis czy Toxic Holocaust. Następnie w listopadzie 2014 został wydany kolejny album „Aeon Unveils the Thrones of Decay”. Ta płyta skupiała się na głównie prostych, szybkich i agresywnych riffach. Był to także koncept album mówiący o czasie i o codziennym radzeniu sobie z mroczną stroną życia. Od momentu tego wydawnictwa zespół odwiedził Japonię i Australie. W roku 2016 został wydany ich ostatni album „Athropy”, który grupa obecnie promuje.

FFO: AMENRA, OATHBREAKER, CULT OF LUNA, YEAR OF NO LIGHT, FALL OF EFRAFA

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl  

Zakup biletu na to wydarzenie
wymaga podania hasła

Podaj hasło / Enter the password

OK