Chat with us, powered by LiveChatBiletomat Koncerty L.U.C. & Rebel Babel Ensemble

Koncerty: L.U.C. & Rebel Babel Ensemble

Bilety na koncert

L.U.C. & Rebel Babel Ensemble

termin

So, 29 września 2018 godz. 20:00

miejsce

Wytwórnia
Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Film Hotel

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Standard

Standard

dostępna do
So, 29 wrz 2018 16:30

75 PLN

Wyprzedane

Standard

Standard

dostępna do
So, 29 wrz 2018 16:30

65 PLN

Wyprzedane 

📄L.U.C & Rebel Babel Ensemble & Goście: Kompozytorzy Filmowi Emigracji - koncert urodzinowy.

L.U.C. & Rebel Babel Ensemble

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:

Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

29 września świętować będziemy 5. urodziny hotelu DoubleTree by Hilton Łódź oraz 10-lecie Wytwórni. Zwieńczeniem wspólnego jubileuszu będzie koncert w wykonaniu jazzowo-folkowo-hip-hopowego big bandu Rebel Babel Ensemble zatytułowany „Kompozytorzy Filmowi Emigracji”. Będzie to podróż przez 100 lat polskiej muzyki filmowej. Na deskach Wytwórni pojawią się artyści sceny muzycznej i teatralnej, którzy na nowo zinterpretują mniej i bardziej znane kompozycje filmowe. Podczas koncertu planowany jest także specjalny epizod poświęcony łódzkiej kinematografii. Autorem projektu i jego współwykonawcą jest Łukasz L.U.C. Rostkowski, laureat Paszportu Polityki i Mateusza Trójki.

Rebel Babel Ensemble to założony w 2015 roku przez L.U.C.-a i Johna Feata międzynarodowy, transkulturowy Big Band łączący solistów, kompozytorów, tekściarzy oraz amatorskie i zawodowe orkiestry. Pretendent do miana największego zespołu świata działający pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W ciągu 3 lat pod jego sztandarem w całej Europie zagrało ponad 7000 muzyków z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Czech, Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Portugalii. Projekt umożliwia studentom i amatorom z różnych krajów wymianę energii i koncertowanie z zawodowcami oraz gwiazdami (m.in. Grubsonem, Kayah, Kalibrem 44, Czesławem Mozilem, Melą Koteluk, Promoe czy Rapsusklei). Big Band za pomocą muzyki ma na celu przekraczanie barier kulturowych i prezentowanie piękna odmiennych języków w lingwistycznym i muzycznym znaczeniu. Konglomerat wykonuje utwory z pogranicza różnych stylistyk, łącząc ze sobą folk, jazz, elektronikę i muzykę współczesną.

Tym razem RBE połączy te gatunki z muzyką filmową. Podczas urodzinowego koncertu na scenie Wytwórni obok L.U.C.–a wystąpią tacy artyści, jak Krzysztof Herdzin, Maciej Obara, Pawbeats czy Dorota Miśkiewicz (dalsze ogłoszenia wkrótce). Muzycy przedstawią własne interpretacje repertuaru wybitnych twórców muzyki filmowej, o których świat mógł już usłyszeć, jak również tych mniej znanych, ale równie wartych promowania w Polsce i na świecie kompozytorów. Tego wieczoru nie zabraknie więc kompozycji Krzysztofa Komedy, Bronisława Kapera, Henryka Kuźniaka, Jana A.P. Kaczmarka, Władysława Daniłowskiego, Aleksandra Tansmana czy Henryka Warsa w klasycznych oraz nowych aranżacjach.

Projekt ten jest kolejnym, ważnym etapem na drodze artystycznej L.U.C.-a.

– To dla mnie bardzo ważny moment i piękna chwila – mówi Artysta. – Łączenie muzyki z obrazem zawsze było moją wielką pasją. Dzięki Rebel Babel Ensemble znajduję w końcu czas, motywację i przestrzeń na rozwój kompozytorski i zgłębianie muzyki filmowej, która zawsze była moją pasją. To pierwszy krok do realizacji założeń, które postawiłem sobie kilka lat temu. Nie mam zamiaru rezygnować z poetyki i wokalu, ale poprzez ten projekt chcę przyjrzeć się niesamowitym talentom polskich kompozytorów i rozwinąć swój warsztat, by móc tworzyć jeszcze lepszą i bogatszą muzykę do filmów.

Koncert muzyki polskich „Kompozytorów Filmowych Emigracji” w wykonaniu Big Bandu RBE jest doskonałym sposobem na podsumowanie 10 lat istnienia klubu Wytwórnia na polskiej mapie kulturalnej oraz 5 lat istnienia pierwszego DoubleTree by Hilton w Polsce, który filmowymi akcentami w swoich wnętrzach kontynuuje tradycję Łąkowej 29, a jego fasada uważana jest za największy pomnik polskiego filmu.

Dawne kompozycje, które otrzymają nowego ducha dzięki nowoczesnym aranżacjom RBE. Stanowić będą piękną i przemyślaną alegorię tego wyjątkowego miejsca przy Łąkowej 29 w Łodzi. Zagrane z ogromną siłą i werwą przez Big Band złożony z zawodowych muzyków jazzowych zwanych jako „Rebel Babel Commanders” oraz z lokalnych orkiestr dętych, wyczarują niepowtarzalną, filmową atmosferę w dawnej hali Wytwórni Filmów Fabularnych.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie