Przejdź do głównej treści strony

66. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” 15-23 września 2023

15.09.2023, piątek, 18:00
Filharmonia Narodowa - sala koncertowa, Warszawa Jasna 5, 00-950 Warszawa
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis



15 września / piątek

18:00-22:00 – Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5

Program:

Paweł Hendrich kurator


/ 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 21:30

Sky Macklay Harmonitrees (2020) instalacja


/ 18:15

Soliści ORKIESTRY SYMFONICZNEJ FILHARMONII ŚLĄSKIEJ:

Anna Podulka skrzypce

Rafał Woźniak altówka

Konrad Bargieł wiolonczela

Henryk Mikołaj Górecki Genesis I: Elementi per tre archi op. 19 nr 1 (1962)

na skrzypce, altówkę i wiolonczelę


/ …



15 września / piątek

18:00-22:00 – Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5

Program:

Paweł Hendrich kurator


/ 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 21:30

Sky Macklay Harmonitrees (2020) instalacja


/ 18:15

Soliści ORKIESTRY SYMFONICZNEJ FILHARMONII ŚLĄSKIEJ:

Anna Podulka skrzypce

Rafał Woźniak altówka

Konrad Bargieł wiolonczela

Henryk Mikołaj Górecki Genesis I: Elementi per tre archi op. 19 nr 1 (1962)

na skrzypce, altówkę i wiolonczelę


/ 18:30, 20:00, 21:30

Klara Skorupowska, Marcin Przestrzelski programiści Easy Robots

Aleksandra Koniuch reżyseria dźwięku

Michał Górczyński klarnet kontrabasowy

Historie robotyczne (2023)** instalacja

1. Przygotowanie

2. Łańcuchy

3. Folie

4. Małe gitary

5. Herbata

6. 3 roboty

7. Hymn

8. Jedna linia

9. Dyrygowanie

10. Mały robot


/ 18:30, 19:30, 21:30

HASHTAG ENSEMBLE:

Ania Karpowicz flet

Dominik Płociński wiolonczela

Paweł Janas akordeon


Toshio Hosokawa

Sen I (1984, rew. 1986) na flet solo

Sen II (1986, rew. 2002) na wiolonczelę

Sen V (1991–1992) na akordeon


/ 19:00, 20:00, 21:30

HASHTAG ENSEMBLE:

Marta Piórkowska skrzypce

Adam Eljasiński klarnet basowy

Przemysław Kunda reżyseria dźwięku


Rebecca Saunders

Caerulean (2010–11) na klarnet basowy

Hauch (2018) na skrzypce solo


/ 19:00, 20:00, 21:30

Aleksandra Ołdak warstwa wideo w utworze Martyny Koseckiej

NEOQUARTET:

Karolina Piątkowska–Nowicka 1 skrzypce

Paweł Kapica 2 skrzypce

Michał Markiewicz altówka

Krzysztof Pawłowski wiolonczela

Przemysław Kunda reżyseria dźwięku


Idin Samimi Mofakham Crystallum (2021) na kwartet smyczkowy i elektronikę

Martyna Kosecka Arkhḗ: Noise Maps (2021) na amplifikowany kwartet smyczkowy, elektronikę i mapping 3D


/ 18:30, 19:30, 21:30

Krzysztof Cybulski Post-Digital Sax

Piotr Zalewski autoviola

Hubert Zemler aeromembranophone

Remigiusz Czechowicz reżyseria dźwięku


Krzysztof Cybulski AAAA (augmented acoustic actuated autonomous) (2023)**


/ 19:00, 19:30, 20:00, 21:30

Marko Ciciliani Why Frets? - Tombstone (2022)* instalacja


/ 18:30, 19:00, 19:30

Kuba Krzewiński Dotknij mnie (2023)** instalacja


/ 20:30 / Sala Koncertowa

SINFONIA VARSOVIA

Yalda Zamani dyrygentka

Michał Bereza, Kamil Kęska, Barbara Okoń-Makowska reżyseria dźwięku


Sławomir Wojciechowski Digging for Gold (2023)** na wielką orkiestrę symfoniczną i warstwę elektroniczną

(zamówienie Warszawskiej Jesieni)


/ 21:00 / Sala Koncertowa

SINFONIA VARSOVIA

Yalda Zamani dyrygentka

Michał Bereza, Kamil Kęska, Barbara Okoń-Makowska reżyseria dźwięku


Malin Bång splinters of ebullient rebellion (2017/18) na orkiestrę


** prawykonanie
* pierwsze wykonanie w Polsce


Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach:
https://warszawska-jesien.art.pl/2023/program/bilety

MAPA: https://warszawska-jesien.art.pl/upload/2023/09/wj2023_wydarzenie-inauguracyjne_mapka.pdf


Bilety

Bilety chwilowo niedostępne

Poszukaj wydarzenia w innym terminie i miejscu.

Miejsca

Podobne wydarzenia

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.