Przejdź do głównej treści strony

Jose Torres Trio | Szczecin

02.03.2024, sobota, 20:00
Klub Jazzment, Szczecin Kurkowa 4, 70-535 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

Swój najnowszy projekt muzyczny Jose Torres tworzą z wrocławską wokalistką Bianką Urbanowską. 

Bianka i Jose pierwszy raz spotkali się podczas koncertu promującego płytę Bianki w marcu 2023 roku. Po udanym koncercie postanowili połączyć swoje siły i zamiłowanie do muzyki we wspólny nowy projekt do którego zaprosili pianistę z Wenezueli Christiana. 

Bianka …

Swój najnowszy projekt muzyczny Jose Torres tworzą z wrocławską wokalistką Bianką Urbanowską. 

Bianka i Jose pierwszy raz spotkali się podczas koncertu promującego płytę Bianki w marcu 2023 roku. Po udanym koncercie postanowili połączyć swoje siły i zamiłowanie do muzyki we wspólny nowy projekt do którego zaprosili pianistę z Wenezueli Christiana. 

Bianka Urbanowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu oraz absolwentką Akademii Bydgoskiej na kierunku Wychowanie Muzyczne. Od wielu lat w różnych składach koncertuje z muzykami z całej Polski m. in. z Bogdanem Hołownią, Mateuszem Kurkiem, Jackiem Prokopowiczem, Bartkiem Szopińskim, Piotrem Proniukiem, Andrzejem Kownackim, Flavio Gulottą, Stanem Breckenridge.  Uczestniczka wielu przeglądów wokalnych m.in konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" oraz talent show X-Factor i The Voice of Poland. W 2007 roku została wyróżniona przez Radio RMF FM w konkursie na interpretację utworu z repertuaru zespołu Yugopolis z piosenką "Niedziela". Artystka w 2020 roku wydała pierwszą solową płytą. Producentem płyty jest toruński muzyk Mateusz Q- rek. By przekazywać swoją pasję do muzyki otworzyła w swojej rodzinnej miejscowości "Szkołę Muzyki Rozrywkowej" gdzie kształci wokalnie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. 

Jose Torres czyli najbardziej znany „Kubańczyk” w Polsce. Z urodzenia w Havańczyk z wyboru wrocławianin. urodził Od ponad 40 lat aktywny na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Uwielbia instrumenty perkusyjne oraz wszelkiego rodzaju "przeszkadzajki”. Jest absolutnym wirtuozem wspomnianych instrumentów. Kocha twórczość ze swoich rodzinnych stron, czyli wszelkie rytmy żywiołowe, taneczne i energetyczne.

Jose założył pierwszy polski zespół salsowy "Salsa Tropical". Współpracował z największymi muzycznymi sławami, między innymi: Marylą Rodowicz, Kayah, Zbigniewem Preisnerem, Stanisławem Soyką, Ewą Bem, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Grzegorzem Ciechowskim, Mietkiem Szcześniakiem i zespołami, takimi jak: Raz Dwa Trzy, Budka Suflera, Maanam, czy Blue Café. Koncertował i nagrywał z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, czy Leszkiem Możdżerem. Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej do między innymi takich ekranizacji jak "Krew i wino" z Jackiem Nicholsonem, "Bandyta", "Prawo ojca".

Jose Torres od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii "instrumenty perkusyjne", którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne "Jazz Forum". Kubańsko-polski muzyk wielokrotnie pełnił funkcję kierownika muzycznego w licznych programach telewizyjnych, był gościem wielu znanych popularnych talk show. To właśnie tak zaczęła się jego medialna kariera, bowiem większość widzów kojarzyła i nadal kojarzy jego twarz z jednym z pierwszych w polskiej telewizji programów typu talk-show, a mianowicie "Wieczoru z Jagielskim", emitowanego na antenie RTL 7 oraz TVP2, w latach 1998-2003. Jose znany był tam przede wszystkim z prezentowania instrumentalnych przerywników, najczęściej w momencie udanej puenty bądź zabawnych anegdot gości. 

Christian Mora- pianista, wokalista, aranżer, kompozytor z Wenezueli. Gra od 13 roku życia. Studiował w konserwatorium muzycznym, ale jego wiedza jest bardziej empiryczna. Bardzo dobrze czuje się w różnych gatunkach muzycznych od jazzu po muzykę latynoamerykańską. W wieku lat 17 lat rozpoczął karierę międzynarodową. Grywał na największych scenach w Portugalii, Chinach, Hiszpanii, Hongkongu, Francji, Malezji, Ukrainie.Od lutego 2022 roku mieszka w Polsce. Koncertował w Polsce z tak wielkimi artystami jak Jose Torres, Ewa Bem, Bianka Urbanowska, Marcin Patrzałek, Piotr Baron i Leszek Cichoński, który ustanowił nowy rekord świata na „Gitarowym Rekordzie Świata” 2022 i 2023 we Wrocławiu. Obecnie współpracuje z zespołem Jose Torresa „HavanaDreams” oraz jako muzyk sesyjny.  Bilet: 60zł, miejsca siedzące, nienumerowane (przy numerowanych stolikach)

 

Bilety

Aktywne

II pula

134,80 zł
Do wyczerpania
Wyprzedane

Standard

I pula

103,50 zł
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.