Przejdź do głównej treści strony

ELEKTROKLUB IX

04.11.2023, sobota 21:00
Jazz Club Hipnoza Plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis


Już 4 listopada powraca najbardziej elektryzująca impreza Katowic! Podczas całonocnego maratonu w dawnej siedzibie klubu Elektro wystąpią mistrzowie głębokiego techno i emocjonującej elektroniki.

Program dziewiątej odsłony Elektroklubu otwiera londyński producent Rival Consoles. Artysta bywa porównywany do takich kompozytorów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni …


Już 4 listopada powraca najbardziej elektryzująca impreza Katowic! Podczas całonocnego maratonu w dawnej siedzibie klubu Elektro wystąpią mistrzowie głębokiego techno i emocjonującej elektroniki.

Program dziewiątej odsłony Elektroklubu otwiera londyński producent Rival Consoles. Artysta bywa porównywany do takich kompozytorów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy tradycyjne, akustyczne brzmienia z dźwiękami syntezatorów i komputerów, nadając im duszę i jedyną w swoim rodzaju atmosferę. 

Tej samej nocy wystąpi też duet Barker & Baumecker, czyli czołówka berlińskiego techno. Obaj panowie są głęboko związani z Berghain i Ostgut Ton, a prezentowane przez nich brzmienie to esencja ciężkiego i mrocznego młócenia. To dopiero początek ujawniania programu imprezy. Kolejnych artystów poznamy już niebawem. 

Bilety na Elektroklub IX już do nabycia. Warto zdecydować o ich zakupie jak najwcześniej, bo ich liczba będzie limitowana. Po sukcesie zeszłorocznej edycji Elektroklub ponownie nawiedzi miejsce, w którym zaczęła się jego historia. 

W budynku, w którym do dziś mieści się Jazz Club Hipnoza, przez wiele pamiętnych lat działał klub Elektro. Było to miejsce słynnych imprez, gdzie w każdy weekend grała najświeższa elektronika. Tam po raz pierwszy w Katowicach wystąpili tacy artyści, jak Sascha Ring, bardziej znany jako Apparat. 

Grywali tam również Plaid, Clark, Luke Vibert, Max Tundra, Jamie Lidell i wielu innych. Od tamtych czasów wiele się wydarzyło, ale na przekór przeciwnościom losu tradycja klubu Elektro jest kontynuowana. Przez ostatnie lata odbyło się osiem edycji Elektroklub, na których zagrali m.in. Ricardo Villalobos, Henrik Schwarz, 

Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Zbliżająca się dziewiąta edycja będzie kontynuować ten bezkompromisowy kierunek muzyczny. Na dwóch osobnych scenach zagrają fascynujący artyści współczesnej sceny elektronicznej. Wydarzenie dopełni rozbudowana scenografia i klimatyczne multimedia. 

Na jeden wieczór Jazz Club Hipnoza połączy się z korytarzami, salami i zaułkami dawnego Centrum Kultury Katowice (obecnie Katowice Miasto Ogrodów). W ten sposób powstanie przestrzeń, która na długie godziny wchłonie fanów odrywania się od rzeczywistości, a wypełni ją świeże, bezkompromisowe techno i ambitna elektronika.

ARTYŚCI:

Rival Consoles

Pseudonim, pod którym ukrywa się Ryan Lee West. Londyński producent zasłynął dzięki unikalnej umiejętności nadawania duszy i atmosfery najbardziej chłodnym dźwiękom syntezatorów. Porównywany do takich artystów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy akustyczne brzmienia z elektroniką.

Zafascynowany dźwiękiem od najmłodszych lat, studiował inżynierię dźwięku w rodzinnym Leicester. Od początku kariery rozwijał eksperymenty z szeroką paletą elektronicznych brzmień. Po wielokrotnych występach w tak prestiżowych miejscach, jak Tate i stworzeniu specjalnego show audiowizualnego dla Boiler Room, Rival

Consoles opracował obecny liveact. Ostatnie wydawnictwo artysty to opublikowany jesienią 2022 roku album „Now Is”. W tym samym roku ukazała się jego ścieżka dźwiękowa do produkcji Netflixa zatytułowanej ”El Caso Figo”.

https://www.facebook.com/rivalconsoles/
https://soundcloud.com/rivalconsoles
https://twitter.com/rivalconsoles
https://www.residentadvisor.net/dj/rivalconsoles
https://rivalconsoles.bandcamp.com/
https://open.spotify.com/artist/05lIUgmmsmTX2N9dCKc8rC

Barker & Baumecker

Międzynarodowy duet producentów z Berlina, który tworzą Sam Barker oraz Andreas Baumecker. Wspólnie penetrują najdalsze i najgłębsze odsłony muzyki techno. Inspiruje ich dub, ale także IDM, trance,. Ich pasją jest kolekcjonowanie syntezatorów i innych urządzeń do produkcji muzyki elektronicznej. Panowie współdzielą studio z

Nickiem Höppnerem. Podobnie jak ich kolega są głęboko związani są z Berghain. Duet narodził się na bazie przyjaźni zawartej podczas wspólnej pracy przy organizacji koncertu Autechre w tym kultowym berlińskim klubie. Barker pracował wówczas jako agent bookingowy, a nd_baumecker od lat związany był ze

środowiskiem Ostgut Ton, z którego narodził się właśnie klub Berghain. Debiutancka EP-ka duetu ukazała się w 2010 roku, a od tamtego czasu duet zdążył opublikować dwa albumy solowe i serię singli. Ostatnie wydawnictwo pod szyldem Barker &

Baumecker to EP-ka „Strung” z maja 2023 roku.

https://www.facebook.com/barker.baumecker
https://twitter.com/BarkerBaumecker
https://www.instagram.com/barkerbaumecker/
https://soundcloud.com/barker-baumecker
https://barkerbaumecker.bandcamp.com/
https://open.spotify.com/artist/6Fg9F10CbylhQPMLd4EqLy

Bilety

Wyprzedane

I Pula

Standard

90 zł
Aktywne

Standard

110 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczana jest opłata serwisowa

Artyści

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.