Biletomat Jazz LAJ XIII - TOMASZ DĄBROWSKI I ISTNIENIA POSZCZEGÓLNE

Jazz: LAJ XIII - TOMASZ DĄBROWSKI I ISTNIENIA POSZCZEGÓLNE

Bilety na Jazz

LAJ XIII - TOMASZ DĄBROWSKI I ISTNIENIA POSZCZEGÓLNE

termin

Czw, 27 sierpnia 2020 godz. 19:00

miejsce

Klub Wytwórnia
ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

organizator

Film Hotel

Bilety

Masz wyłączoną obsługę cookies. Włącz obsługę cookies w swojej przeglądarce dla prawidłowej realizacji zamówienia.


Miejsca siedzące

Miejsca siedzące

dostępna do
Czw, 27 sie 2020 16:00

40 PLN

Wyprzedane

Miejsca siedzące

Miejsca siedzące

dostępna do
Czw, 27 sie 2020 16:00

30 PLN

Wyprzedane


Miejsce siedzące Karnet

Miejsce siedzące Karnet

dostępna do
Czw, 27 sie 2020 16:00

130 PLN

Wyprzedane

Miejsce siedzące Karnet

Miejsce siedzące Karnet

dostępna do
Czw, 27 sie 2020 16:00

120 PLN

Wyprzedane 

📄Zapraszamy na 13. edycję Letniej Akademii Jazzu w klubie Wytwórnia!

Tomasz Dąbrowski i Istnienia Poszczególne


Koncert będzie zorganizowany zgodnie z obecnym reżimem sanitarnym oraz wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Do sprzedaży wprowadzona zostanie jedynie połowa dostępnych miejsc w Wytwórni.
Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu! (Regulamin klubu)

BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:
Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi

Tomasz Dąbrowski i Istnienia Poszczególne

Okrzyknięty przez legendarny Downbeat Magazine jednym z najbardziej różnorodnych i wnikliwych muzyków w Europie dzisiaj, Tomasz Dąbrowski to jeden z najbardziej zapracowanych trębaczy w Europie. Kompozytor, lider i członek wielu ważnych i uznanych zespołów (Globe Unity Orchestra, Free4Arts, Hunger Pangs, Tom Trio +, Ocean Fanfare), ale przede wszystkim muzyk za którego aktywnością zawsze idzie jakość i styl. Otwartość i konsekwencja z jaką realizuje kolejne pomysły mówią same za siebie. Wystarczy rzucić okiem na imponującą dyskografię (dziewięć albumów studyjnych w roli lidera i kilkadziesiąt jako sideman) i listę nazwisk, z którymi Dąbrowski miał okazję współpracować (żeby wspomnieć choćby takie znakomitości jak Tyshawn Sorey, Tomasz Stańko i Marilyn Mazur).

Projekt pt. „Tomasz Dąbrowski i Istnienia Poszczególne” zwieńczy 13. edycję Letniej Akademii Jazzu. Będzie to premierowy koncert poświęcony pamięci jednego z najważniejszych muzyków na polskiej i europejskiej scenie jazzowej - Tomasza Stańki. Do współpracy przy tym przedsięwzięciu trębacz zaprosił polskich i duńskich instrumentalistów jazzowych.

W jednym z wywiadów prasowych Tomasz Stańko mówił:
„Mam dużą potrzebę swobody i wolności. Nie czuję się Polakiem ani Żydem, tylko sobą z imienia i nazwiska. Nie dlatego, że jest znane. Cenię odrębność. Istnienie poszczególne, jak mówił Witkacy. Jestem Tomaszem Stańką. Kropka”.

Dąbrowski miał okazję współpracować ze Stańką. Uczestniczył w letnich warsztatach muzycznych tzw. Summer Session 2015, czyli corocznym zjeździe profesjonalnych muzyków jazzowych, organizowanych przez duński związek jazzowy Jazz Denmark, gdzie pod kierownictwem Tomasza Stańki wspólnie z innymi muzykami pracował nad materiałem złożonym z kompozycji członków zespołu, a szczególnie nad utworami mistrza. Podczas pracy warsztatowej pomiędzy muzykami zawiązała się bliska relacja, która miała swoją kontynuację na scenie w projekcie „Tomasz Stańko Experience”. Tomasz Dąbrowski jest z pewnością jednym z ciekawszych współczesnych europejskich trębaczy, który jak Stańko, idzie drogą wolności i improwizacji.

Skład:
Tomasz Dąbrowski - trąbka
Fredrik Lundin - saksofony
Ireneusz Wojtczak - saksofony
Grzegorz Tarwid - fortepian, moog
Mariusz Praśniewski - kontrabas
Knut Finsrud - perkusja
Jan Emil Młynarski - perkusja, elektronika

 


Letnia Akademia Jazzu jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi.

Warsztaty INTL Jazz Platform dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt  Jazz Connective jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Instrukcja bezpieczeństwa uczestnika wydarzenia:

1. Organizator powołuje na wydarzenie koordynatora do spraw zdrowotnych do zadań związanych z dbałością o zachowanie wszelkich ustalonych procedur oraz stałego kontaktu z wyznaczoną osobą z właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.
2. Organizator udostępnia widzom nie więcej niż połowę liczby miejsc siedzących. Rzędy będą zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.
3. Uczestnik Imprezy ma obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zobowiązany jest do samodzielnego zaopatrzenia się w materiały ochrony osobistej tj. maseczkę lub cześć garderoby zasłaniającą usta i nos.
4. Uczestnik Imprezy ma obowiązek przed wejściem na teren imprezy złożyć pisemne oświadczenie lub wcześniej drogą elektroniczną, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W oświadczeniu należy przekazać organizatorowi dane kontaktowe które organizator jest zobowiązany przekazać Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym w przypadku wystąpienia zagrożenie epidemiologicznego podczas Imprezy. Dane zebrane przez organizatora będą przechowywane przez 30 dni.
5. Na terenie wydarzenia organizator rozmieści środki do dezynfekcji oraz tablice informacyjne przypominające o obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu m.in. 1,5 metra.
6. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania dystansu 2 m. w kolejce na Imprezę.
7. W celu ograniczenia czasu przebywania w kolejce Uczestnicy mogą posiadać tylko nerki/ małe torebki, obowiązuje zakaz wnoszenia toreb/plecaków większych niż format A4.
8. Uczestników imprezy obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu do obiektu i wyjściu.
9. Uczestnicy będą wpuszczani na teren imprezy w odstępach czasowych.
10. Organizator rekomenduje używanie elektronicznych wersji biletów przez uczestników oraz płatności bezgotówkowe na terenie imprezy.
11. Organizator udostępni środki do mycia i dezynfekcji dostępne na terenie imprezy, m.in. w toaletach oraz przy wejściach na teren imprezy i wyjściach, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.
12. Organizator udostępni wyłącznie bezdotykowe podajniki na ręczniki papierowe.
13. Organizator umieści w widocznych miejscach instrukcje mycia rąk według rekomendacji GIS z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością .
14. Depozyt oraz szatnia są wyłączone z użytku podczas Imprezy.
15. Organizator umożliwi zakup maseczek ochronnych na terenie imprezy.
 

Kup bilet już teraz na Biletomat.pl!

 

Szukasz podobnego wydarzenia w innym miejscu? Sprawdź na stronie:

Bilety Kolekcjonerskie

13. edycja Letniej Akademii Jazzu!