Przejdź do głównej treści strony

Sylwester Ostrowski „One Voice” | Szczecin

13.03.2024, środa, 19:00 Otwarcie bramek: 18:30
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Szczecin ul. Małopolska 48, 70-515 Szczecin
Pamiętaj - na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne. Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

Opis

 Właśnie wystartował najnowszy projekt Sylwka Ostrowskiego „One Voice” ogłoszony przez festiwal Szczecin Jazz! Jak mówi sam autor ten edukacyjno-artystyczny program opiera się o jazzową tradycje jak: blues, gospel, swing, r’n’b. Podstawą One Voice jest jego najnowszy zespół Rey & Syl, który współtworzy z rewelacyjną amerykańską wokalistką Dorrey Lin Lyles.

 Właśnie wystartował najnowszy projekt Sylwka Ostrowskiego „One Voice” ogłoszony przez festiwal Szczecin Jazz! Jak mówi sam autor ten edukacyjno-artystyczny program opiera się o jazzową tradycje jak: blues, gospel, swing, r’n’b. Podstawą One Voice jest jego najnowszy zespół Rey & Syl, który współtworzy z rewelacyjną amerykańską wokalistką Dorrey Lin Lyles.

„Uwzględniam współczesność. Dziś wszystko lub prawie wszystko kręci się wokół grup społecznościowych i social media. Podczas ubiegłej edycji Szczecin Jazz zrobiliśmy warsztaty ze światową gwiazdą jazzu Jazzmeia Horn. Ogłosiliśmy otwarty nabór i ilość osób które się zgłosiły, jak również ich poziom totalnie nas zakończył. Z całej Polski przyjechało ponad 60 wokalistek i wokalistów. Mieliśmy uczestników z takich miast jak Rzeszów, Elbląg, Wrocław, Bydgoszcz, Warszawa i wiele więcej. Do tego doszła ponad 20 osobowa grupa uczniów i studentów ze Szczecina. Łącznie przeszło 80 naprawdę świetnie śpiewających głosów. To mnie zainspirowało” mówi Ostrowski i dodaje „postanowiłem „otworzyć” mój zespół na kilka miesięcy dla utalentowanych wokalistów i ogłosiłem otwarty nabór”

Ponownie zainteresowanie i ilość zgłoszeń zaskoczyła ekipę Szczecin Jazz. Zgłosiło się blisko 50 osób z całej Polski a 30 z nich otrzymało zaproszenie do One Voice. „Zakwalifikowana trzydziestka to najlepsze wokale młodego pokolenia w kraju” ocenia Sylwester.

A Ty znasz się na wokalu? Potrafisz śpiewać ? Pytamy Sylwka.

„Znam się na muzyce i jazzie ale nie mam głosu do śpiewania. Nie potrafię śpiewać. Ale moim głosem będzie ten projekt. Myślę że zestroimy się ze sobą i będziemy „Jednym Głosem”. O tym jest ten projekt - „One Voice”

Przypomnijmy, że Sylwester Ostrowski w ostatnich latach miałem okazje współpracować z kilkoma wyśmienitymi wokalistkami, światowej renomy gwiazdami jak: Eryka Badu, Deborah Brown, Lizz Wright. Teraz jak sam dodaje pisze dużo piosenek dla Dorrey i ich wspólnej grupy Rey & Syl. „Przez te ostatnie lata i doświadczenia zacząłem lepiej rozumieć potrzeby wokalistów i zauważyłem, ze sporo wokalistek i wokalistów obserwuje moje działania choćby poprzez social media. Myśle że mam pomysł na ten projekt i widzę ze wszyscy zgłaszający się tez to czują. Sądzę ze wszyscy na tym skorzystamy” mówi Ostrowski.

Inauguracja „One Voice” odbyła się 24 listopada w Jazzment Klub. Teraz przed uczestnikami comiesięczne zjazdy podczas których odbędą się intensywne próby, warsztaty wokalne i nagrania. W marcu przyszłego roku wielki finał czyli premiera wspólnego albumu muzycznego a 13 marca 2024 koncertowa gala „One Voice” w złotej sali filharmonii szczecińskiej w ramach festiwalu Szczecin Jazz. Wystąpią uczestnicy programu „One Voice” oraz zespół Rey & Syl.

Rey & Syl czyli Dorrey Lin Lyles i Sylwester Ostrowski.

Dorrey Lin Lyles - amerykańska wokalistka dobrze znana szerszej publiczność z przeboju „Its Raining Men". Artystka już przeszło dwadzieścia lat współtworzy kultową grupę The Weather Girls. W swojej solowej karierze łączy gospel z bluesem, soulem i jazzem. Jest laureatką prestiżowej nagrody McDonald's Gospelfest Award. Współpracuje z muzykami z całego świata, a koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku.

Sylwester Ostrowski - saksofonista jazzowy, kompozytor, szef artystyczny festiwalu Szczecin Jazz oraz lider zespołu Jazz Brigade. W ostatnim czasie skupia się na swoim najnowszym projekcie - zespole Rey & Syl. Ten niezwykły zespół, prowadzony wspólnie z utalentowaną amerykańską wokalistką Dorrey Lin Lyles regularnie koncertuje na festiwalach całego świata. 

Bilety

Aktywne

Kategoria I

114,90 zł
Do wyczerpania

Kategoria II

103,50 zł
Do wyczerpania

Kategoria III

82,60 zł
Do wyczerpania

Kategoria IV

72,10 zł
Do wyczerpania
Do biletów doliczona jest opłata serwisowa

Miejsca

Powiadom mnie

Zapisując się na newsletter zgadzam się z regulaminem serwisu i akceptuję jego warunki.